תפריט

בניית בית מעץ

בניית בית מעץ מקצועי

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים לבניית בית מעץ. בניית בית מעץ מקובלת עד מאוד במדינות שונות בעולם כמו: אוסטרליה, ארה"ב, יפן, קנדה ועוד. אצלנו בארץ יש בעשר האחרון החל ביקוש לבניית בתים מעץ עקב הטכנולוגיה המתקדמת ואפשרויות הבנייה המתקדמות והירוקות אשר אינן פוגעות בסביבה.

מהי בניית בית מעץ?

בנייה מעץ כשמה היא בנייה אשר מתבצעת מעץ ולא מבטון כמו שאנו מכירים. בבנייה זאת  חיפוי הקירות החיצוניים זהה לקירות הבנייה הרגילה ולכן מומלץ לבחור בחברות פיקוח בניה , כך שאנו נהנים מרמת בידוד גבוהה אשר העץ מעניק לבית עצמו. בבנייה זאת ישנו חסכון בזמן הבנייה, וישנה התאמה מוחלטת לצרכי הלקוח. הבנייה נעשה בלוח זמנים קצר, היא כוללת חלוקת פנים של המבנה עצמו לחללים וכן תוספות בנייה במידה וצריך למבנה קיים. העץ עובר טיפולים נגד מזיקים והופך לעמיד עד מאוד מפני האש. מעבר לצרכי מגורים ניתן לראות בנייה מעץ במשרדים למיניהם, מחסנים ועוד.

למי מתאים בניית בית מעץ?

בנייתי בית מעץ מתאימה למשפחות שאינן רוצות לזהם את הסביבה, וכן אנשים אשר אינם רוצים לשלם משכנתא למשך חייהם. קניית בית מעץ היא אחת הבחירות הכלכליות החכמות והחשובות ביותר. קניית בית מעץ היא פתרון מעולה למגורים שאינו מצריך הלוואת משכנתא ועלותה נמוכה בשלושים אחוז מאשר קניית דירה רגילה, כמו כן קל לקבל טופס 4 לבית מעץ.

היתרונות של בניית בית מעץ

באמצעות בניית בית מעץ ניתן ליהנות מהיתרונות הבאים:

בנייה מהירה- הבנייה באמצעות עץ מאפשרת לבנות במהירות וביעילות רבה את הבית. הודות לבנייה זאת ניתן להגיע לדיוק גבוהה בעת הבנייה וזאת מאחר שרוב המרכיבים מיוצרים במפעל מראש ובהתאם לתוכנית האדריכלית וההנדסית של הבית. כך שכל מה שנותר הוא רק להרכיב את החלקים השונים. תשתיות האינסטלציה מתוכננות בעת בניית שלד העץ והן מייעלות מאוד את  קצב הבנייה עצמה.

יכולת בידוד גבוהה- באמצעות בנייה מעץ ניתן להגיע לבידוד טרמי ברמה הגבוהה ביותר בדומה לבניית בית מבטון. וזאת מכיוון שמילוי חלל קירות פנים הבית מתבצע באמצעות חומרי בידוד. יכולת הבידוד מאפשרת לבית עצמו חימום וקירור מהיר של הבית ושמירה על טמפרטורה יציבה לאורך זמן.

חסכון בצריכת אנרגיה- בנייה באמצעות עץ חוסכת לנו בצריכת האנרגיה הודות ליכולת הבידוד הגבוהה שבה, אשר שומרת על טמפרטורת הבית לאורך זמן רב.

בניית בית פרטי

אטימות- בתים הנבנים מעץ הם בתים אטומים עד מאוד מפני חדירת גשמים ורטיבויות חיצוניות לתוך הבית.

עלות זולה- עלות בניית בתים מעץ היא נמוכה יותר מאשר בתים מבטון. בבנייה זאת אין לנו חומרים שעולים כסף רב כמו בבנייה רגילה, אנו מקבלים את שלד הבנייה מוכן מהמפעל וכך למעשה אנו חוסכים כסף רב על חומרים שונים.

חיפוי לקירות הבית-  באמצעות בניית בתים מעץ ניתן להוסיף בשלד המבנה מגוון נרחב של סוגי חיפויים לבניית מעטפת הבית. כך לדוגמא ניתן להוסיף לוחות צמנט, שטיח ויריעות בידוד שונות.

בניית בתים מעץ

אם בעבר בניית בתים מעץ נשמע לנו משהו מופרך ולא אמיתי כיום המצב שונה. יותר ויותר אנשים מתחילים להבין את יתרונות בניית בתים מעץ אשר אינם פוגעים בסביבה ואף עדיפים יותר מאשר בניית בתים מבטון. בניית בתים מעץ מקובלת במדינות שונות כגון: אוסטרליה, ארה"ב, יפן, קנדה ועוד, ובשנים האחרונות גם הגיעה אלינו לארץ.

למה כדאי לכם לבנות בית מעץ?

אם אתם רוצים לשמור על הסביבה ודי נמאס לכם מבתי הבטון הרגילים, בית מעץ יתאים לכם עד מאוד. במקום לחכות שנה עד שנתיים לסיום הבנייה, תוכלו לבנות בית מעץ לבד או לרכוש בתי עץ מוכנים. נשמע קלי קלות? נכון מאוד. באמצעות בתי עץ תוכלו ליהנות מהיתרונות הבאים:

חסכון באנרגיה והוצאות הבית- לבתים מעץ יש בידוד תרמי גבוה יותר אשר בתים מבטון. הבתים מבודדים בצורה טובה יותר מפני חום וקור ועל כן הצורך בשימוש במזגן הוא נמוך ביותר. בכך למעשה אתם חוסכים בהוצאות האנרגיה.

אין רטיבויות- בבתים מעץ לא תמצאו רטיבויות וזאת מאחר שהבתים עוברים תהליך אשר מגן עליהם מפני מזיקים, ריקבון, יובש ורטיבות. לכן בבתים אלו מספיק לצבוע פעם אחת לכמה שנים.

עמידות באש- עם בניית בתים מעץ הסיכוי שלכם לעמידות באש גבוהה. מאחר שמדובר על טיפול שעובר העץ לבנייה ביחד עם לוחות הגבס אשר משמשים לו כחיפוי, דרישות התקן דורשות עמידות גבוהה מפני אש.

מהירות הבנייה- עם בניית בתים מעץ מהירות הבנייה היא קצרה יותר מאשר בתים רגילים. סיום בניית הבית הוא בין שלושה חודשים עד חמישה חודשים. במקרים בהם אתם קונים בית  מוכן התהליך קצר אף יותר, וזאת מכיוון שהבית מוכן במפעל עצמו וכל מה שנותר זה רק למקם אותו בשטח שאתם רוצים ולחבר אליו מים וחשמל.

יציבים בפני רעידות אדמה- עם בית מעץ אתם יכולים להיות רגועים מרעידות אדמה, וזאת מכיוון שהגמישות של בתי העץ מקטינה את סכנת ההתמוטטות של הבית במקרה של רעידת אדמה.

גודל הקירות וחוזק- בניית בתים מעץ אפשרית גם לגבוה. על מנת לעשות זאת יש לתכנן את קונסטרוקציית הקיר ולהשתמש בחומרים איכותיים יותר ואז הבית יעמוד בעומס של הגגות או הקומות הנוספות.

הוזלה משמעותית בשכר הדירה- הודות לזמן הבנייה הקצר עלויות השכירות שלנו נמוכות בהתאם לעומת שכר הדירה של דירות רגילות מבטון.

בנייה קלה ללא רעשים-  עם בניית בתים מעץ אין לנו רעשים כמו בבתים רגילים ואין צורך לחכות זמן רב עד לסיום הבנייה. מעבר לכך, אין פסולת ולכלוך כמו בבניינים רגילים שיש צורך להשליך במיכלי פסולת, וזאת מכיוון שהבניית הבתים מתבצעת במפעלים עצמם.

תחושת חמימות ושייכות- בתים מעץ נותנים תחושת חמימות ואווירה נינוחה ונעימה לדיירי הבית ולבאים אליו, תחושה שאנו מחפשים אותה כל הזמן.