הסרת צו מבנה מסוכן

קבלן רשום לבניית בתים פרטיים עד מפתח 

קבלן שלד רשום 29901 לעבודות הנדסיות

קבלן גמרים לוילות בפריסה ארצית

ניסיון במסירת 70 + בתים פרטיים שלד +גמרים 

התחייבות למחיר הזול בארץ !!

073-3753265 לייעוץ ללא התחייבות 

הסרת צו מבנה מסוכן

צו מבנה מסוכן וכיצד מסירים אותו

ישנם מבנים שלאור חוזקם המבני ומצבם ההנדסי, האדם הסביר פשוט לא היה מוכן להתקרב אליהם, לבטח לא להתגורר בהם. ובכל זאת, ישנם לא מעט מבנים שבהם בוחרים הדיירים להמשיך ולהתגורר תוך שהם מסכנים את חייהם, זאת על אף שקיים סיכון בעצם עמידת המבנה במקומו. כאשר מגיע המבנה לסף מינימלי של חוזק מבני וכאשר הרשויות מעורבות בכך, זה יכול להיגמר בפינוי של כל הדיירים מהבניין מכוח צו מבנה מסוכן.

מהו צו מבנה מסוכן?

מרגע שנבנה מבנה חדש, מתחיל תהליך שחיקה שנמשך ונמשך לאורך עשורים שלמים. שחיקה זו יכולה להיות מטופלת באופן שוטף, אך לא תמיד היא אכן מטופלת. כאשר השחיקה מגיעה לרמה קריטית מסוימת, היא יכולה לגרום לנזק משמעותי לשלמות המבנית ולחוזק המבני של המבנה כולו ולהפוך את המבנה למסוכן. הסכנה יכולה לנבוע מסכנת קריסה של המבנה כולו, אך גם מסיכונים נקודתיים כמו קריסת קומה, קריסת גג, קריסת מרפסת, קרסת חלק מהמבנה וכן הלאה.

החוק בישראל מחייב את בעלי הדירות בבניין להחזיק את המבנה במצב בטוח, הן לדיירי הבניין, הן לעוברי אורח והן למבנים ומשטחים סמוכים לבניין. כאשר מתעורר חשד למבנה הנמצא בסיכון בטיחותי, תשלח העירייה פקחים שיבחנו את מצב הבניין ועל פי הצורך יעורבו מהנדסי בניין מוסמכים שיבדקו את מצבו ההנדסי של המבנה. כאשר בדיקה זו מסתיימת במסקנה מקצועית כי הבניין מהווה סכנה לדייריו או לסביבתו, תוציא העירייה או הרשות המקומית צו מבנה מסוכן.

צו מבנה מסוכן מאפשר לרשות המקומית על פי חוק, לפנות את הדיירים מהמבנה עצמו ועל פי הצורך גם ממבנים סמוכים. הוא מאפשר לרשות גם לאטום את המבנה במידה וקיים חשש כי הדיירים ישובו וינסו להיכנס אליו על אף האיסור והוא מאפשר לרשות להרוס את המבנה בכל מצב בו קיים סיכון משמעותי ומיידי. יחד עם זאת, כל תהליך כזה מתחיל במתן צו מבנה מסוכן שלאחריו יכולים הצדדים להיכנס למאבק משפטי או לפעול למען תיקון הליקויים הנדרשים.

מה עושים אם ניתן צו כזה?

אם קיבלתם צו מבנה מסוכן לבניין בו אתם גרים, אתם קודם כל רוצים להגיד תודה שישנו גורם חיצוני שעושה את מה שאתם הייתם צריכים לעשות, אך אתם עצמכם מתקשים בכך מכיוון שמדובר בסופו של דבר בבית שלכם. במקרה של קבלת צו כזה, חשוב מאוד לפעול על פי הוראות הצו ולהתפנות מהבניין. קודם כל עליכם להימנע מהסיכון של ההימצאות בבניין וממקום מבטחים תוכלו לחשוב כיצד לפעול הלאה. בהתייעצות עם מהנדס מומחה תוכלו לקבל מידע על כל האפשרויות העומדות בפניכם, החל משיפוץ נקודתי או חיזוק נקודתי של המבנה, דרך שיפוץ וחיזוק מקיף וכולל של המבנה וכלה בתהליך של הריסת המבנה ובנייתו מחדש – הכל על פי הנסיבות בשטח והמלצות המהנדס על פי חוק.

ביטול צו מבנה מסוכן

כל אחד ואחת מאיתנו מרגיש שהבית שלו זה המקום הבטוח ביותר עבורו. אנו קמים בכל בוקר מחדש בביתנו, נמצאים בו בשעות הפנאי שלנו, מגדלים בו את ילדנו, הולכים בערב לישון ומרגישים שזה מקום המבטחים שלנו.

כידוע, קיימים בישראל אלפי בניינים אשר נבנו לפני שנים רבות ומאז לא עברו שום פעולות או תהליכי תחזוקה או שיקום. למעשה, מבנה מסוכן הוא מבנה שיש בו כל מיני סוגים של ליקויים שבאים לידי ביטוי או בקירות החיצוניים ובמעטפת הבניין, בחדר המדרגות או בעמודים התומכים.

בניינים אלה מהווים סכנה הן לציבור והן לדיירים המתגוררים בבניין. לפעמים יש גושים של בטון, טיח או אריחי שיש שרופפים, לפעמים מדובר בתהליכי קורוזיה שנוצרים בתוך העמודים וגורמים להתרחבות ולפעמים מדובר במרפסות או במעקות רופפים. בכל מקרה, מדובר בסכנה של ממש כאשר לפני מספר שנים המדינה חוקקה חוקים במטרה לפעול כנגד התופעה הזו ולעודד את בעלי הדירות לבצע במהלך השנים פעולות תחזוקה ושימור כדי לא להגיע למצב כזה מראש.

לא פעם שמענו על מקרים בהם מבנים התמוטטו וגרמו למוות של עשרות אם לא מאות אנשים ולנזק בלתי הפיך. מכיון ומקרים אלו התרחשו, הוציאו חוק שמחייב את העיריות והמועצות המקומיות ברחבי הארץ למנות ועדה שאחראית על הנושא הזה.

מהנדס מוסמך מבצע ביקורות ומטיל צווים על בניינים הנמצאים בסכנה שכזו. ברוב המקרים, מי שאחראי על תחזוקת הבניין נרתם למשימה במטרה להעביר את הבניין תהליך שיפוץ ושיקום מקיף, לתקן את הליקויים ואז אחרי כמה חודשים ניתן להסיר את הצו. במידה והדבר לא מתבצע תוך זמן קצר, יש אפשרות אפילו להוציא צו הריסה על המבנה או להגיש תביעה מול בעלי הבניין בבית משפט.

ביטול צו מבנה מסוכן – איך זה עובד?

לאחר שהמבנה הוגדר כמבנה מסוכן על ידי העירייה, זאת על ידי מכתב שעובר לבעלי הנכס, יש לפעול במטרה להסיר את הצו. חשוב להבין, הרבה פעמים הדיירים מזניחים את הפניה ולא מתייחסים אליה בכובד ראש ואומרים משפטים כמו ”לי זה לא יקרה“ או ”מה כבר יכול לקרות“.

אל הצו מצורפים גם צו בית משפט ומוטלת האחריות על כל מקרי פגיעה של הציבור. בשלב הבא, על בעלי הדירות לפנות לקבלן או לחברה אמינה שתסייע לתקן את הליקויים השונים ובכך להסיר את הצו. התהליך חייב להתבצע בליווי מלא של מהנדס. בשלב הבא, מתחילים הפועלים בעבודות שיקום, חידוש ושיקום המבנה. בדרך כלל עבודות להסרת צו מבנה מסוכן כוללות קילוף של שכבת הטיח שמתקלף, הוצאה של גושי בטון רופפים, שיקום וחידוש עמודי הבטון והברזל שבתוכו, חיזוק יסודות הבניין, הוספת תוספות לחיזוק מרפסות, ביצוע חידוש עבודות איטום ובידוד, חידוש המדרגות ועוד…

לעתים, מחליטים פה אחד או ברוב קולות לשפץ את הבניין או לשדרג אותו בפרויקט המכונה תמ“א 38 המכין את הבניין ושומר עליו במצבים של רעידות אדמה. בנוסף, ניתן להוסיף מרפסות, לשפץ את הלובי, להחליף או להתקין מעלית, להרחיב את החניה ועוד פעולות שישדרגו את ערך הבניין וישפרו בצורה משמעותית את חיי הדיירים בו.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על הסרת צו מבנה מסוכן?

במהלך השנים הסרנו עשרות צווים של מבנים מסוכנים ברחבי הארץ כאשר אנו מתחייבים לתיקון הליקויים שהתגלו זאת בליווי מלא של צוות מנוסה ומקצועי. אנו מבצעים את התהליך ביעילות והכי חשוב בבטיחות במטרה להסיר את צו מבנה מסוכן שניתן על ידי העירייה וכך לאפשר לדיירים לגור בבטיחות מלאה ובכך גם למנוע כל פגיעה בציבור ובעוברים והשבים. אנו מבצעים תיקון מלא של כל הליקויים תוך שימוש בטכנולוגיות ובחומרי העבודה המתקדמים ביותר, אלו עומדים בכל התקנים. אנו מלווים אתכם באופן מלא עד להסרה מלאה של הצו תוך ביטול ההליך המשפטי.

לפרטים נוספים ולהגעה של מומחה מטעמנו לביקור ובדיקה של הנכס, אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. דרכנו תוכלו להוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים, לחסוך זמן יקר ולבצע את התהליך באופן יעיל, בטוח ומקצועי.

הורדת צו מבנה מסוכן

כולנו זוכרים את אסון ורסאי הנוראי בו אולם השמחות קרס וגרם לנזק בלתי הפיך ולמוות של אנשים רבים. עדיין, לצערנו בניינים רבים ברחבי ישראל מהצפון, דרך המרכז, השרון ואזור השפלה ועד דרום הארץ מוגדרים כבניינים מסוכנים.

יש כל מיני סיבות שבניין יכול להיחשב מסוכן בין אם זה כתוצאה מהזנחה של הדיירים, בין אם כתוצאה מנזקי מזג האוויר והזמן ובין אם משום שלא נעשה שיפוץ כמו שצריך כבר למעלה מ-15 שנה.

מהו מבנה מסוכן?

כאשר אומרים בניין מסוכן הכוונה היא שהמבנה נחשב למסוכן הן עבור הדיירים המתגוררים בו והן עבור עוברי אורח שיכולים להיפגע מנפילה של אריחים או חלקים חיצוניים שנופלים מהבניין כמו חלקי בטון למשל. מבנה מסוכן הוא מבנה שהרבה פעמים נבנה בסמוך לים ואז כתוצאה מתהליכי קורוזיה, חלקי הברזל של הבניינים מוחלשים, זה גורם להתנפחות של הבטון ולסדקים במבנה. מבנה מסוכן הוא כל מבנה שיש בו ולו סיכוי של אחוז אחד המהווה סכנת התמוטטות.

מה הבעיה עם חוק מבנים מסוכנים?

הבעיה היא שאין חוק אחיד לכל המדינה ולכל רשות מקומית יש את החוק שלה. בעוד בחלק מהרשויות יש פקחי בנייה שעוברים בין הבניינים ובודקים אותם אחת לתקופה, ביישובים אחרים זה לא ממש קורה, אלא אם כן הוחלט לשכור את שירותיה של חברה חיצונית שתבצע סוג של בדק בית בנושא. לאחר שבניין או יותר הוגדרו כמסוכנים, העירייה או הרשות המקומית מוציאה צו מבנה מסוכן על אותו בניין.

צו מבנה מסוכן הוא צו אותו מוציאה העירייה או הרשות המקומית, זאת במצבים בהם הבניין אכן מהווה סכנה לציבור. יש גם חשש מסכנה ממשית במקרה של רעידת אדמה.

הורדת צו מסוכן – מה זה אומר?

ובכן, ברגע שהעירייה מגדירה מבנה כמסוכן, האחריות מוטלת על בעלי הדירות לבצע שיפוץ הכולל שיקום מקיף של המבנה. רק אחרי שהבניין יעבור שיקום, חידוש ושיפוץ בהתאם לנזקים בבניין, ניתן יהיה להוריד את הצו. דיירים שלא לוקחים את הצו ברצינות, יכולים להיות חשופים הן לקנסות כבדים והן לתביעות שייאלצו אותם להתמודד עם עונשים מול בית המשפט והחוק.

איך משקמים את המבנה במטרה להוריד את הצו?

ובכן, זה מאוד תלוי במצב שהמבנה נמצא בו. קודם כל יש להעביר את המבנה כל מיני בדיקות על ידי מהנדס שיבין את המצב של הבניין ואת הקונסטרוקציות שיש לטפל בהן. לפעמים מדובר בהליך קצר יחסית ולפעמים במשהו קצת יותר מורכב וארוך.

למשל, יש בניינים בהם בתוך עמודי הבטון התחיל תהליך קורוזיה מתקדם של הברזלים שתפקידם לשמור על המבנה יציב. במקרה כזה, יש צורך לבצע חידוש של הברזלים ולפעמים אפילו להחליפם או לחזקם. מעטפת הקירות גם היא לרוב עוברת סוג של טיפול כי הקירות מחזיקים את הבניין ואחראים גם הם על היציבות שלו.

לפעמים, אחרי שמוציאים את הצו הזה, הדיירים מבינים כי יש להשקיע המון כסף בשיפוץ ולכן הם נרתמים למשימה, מוצאים יזם ומחליטים להוציא תהליך של שדרוג הבניין לפועל כמו למשל הוספת מרפסות או שיפוץ שלהם, שיפוץ הלובי, חידוש הגינה של הבניין ועוד כל מיני תהליכים שיאפשרו לשפר את איכות החיים ולהעלות את הערך של הנכסים.

מעוניינים לשמוע עוד מידע מקצועי ורלוונטי על תהליך הורדת צו מבנה מסוכן? י.נ הנדסה קשר ישיר עם קבלנים ומהנדסים מומחים בישראל אשר מתמחים בכל מה שקשור להורדת צו מבנה מסוכן אל מול העיריות והמוצעות המקומיות. בעזרתנו תוכלו לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים.

כל שנותר לכם לעשות הוא פשוט לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לחזור אליכם ולתת מענה מדויק לכל השאלות. אנו עוסקים בשיפוץ מבנים, בניינים, ביצוע עבודות צביעה וטיח, שיפוץ חדרי מדרגות וכניסות בבניינים, שיקום מבנים, חידוש מערכות איטום ובידוד, החלפת מרזבים, שיקום עמודים ועוד. תהליך הסרת הצו מתבצע בליווי הנדסי מלא על פי כל התקנים וכללי הבטיחות הרשמיים בישראל.

צו מבנה מסוכן

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

ייבוש מילוי סומסום רטוב

  הצפה בבית או בבית העסק זו חוויה מאוד לא נעימה שלא לומר, כמעט טראומתית. אנחנו מדברים על סיטואציה בה רכוש רב עלול להיהרס, המבנה

גנן מומלץ

  ישראלים אוהבים את הגינה שלהם. זאת בגלל תרבות האירוח הרווחת במדינת היהודים. אנחנו אוהבים לאכול טוב, לתת לחברים לשהות אצלנו בבית, לתת לילדים היכן

רישיון עבודה בגובה

  מדינת ישראל היא מדינה בה התקנות והחוקים לגבי כל האמור על בניה בגובה הן תקנות נוקשות עליהן אי אפשר לעבור במחי יד. הסיבה לכך

תליית טלויזיות

  כולנו ראינו ביחד כיצד מגיפת הקורונה, זו שלא היינו יכולים להאמין שאכן תתרחש, הופכת אותנו לאנשים המכנסים בתוך הבתים. היעדר ביקורים חוזרים בבתי קולנוע,

רצפת אפוקסי

  אנחנו לא בטוחים שאתם חובבים של סרטי היסטוריה, אז הרשו לנו לספר לכם בעצמנו מה הסרטים הללו כוללים. בסרטי היסטוריה רבים אתם יכולים לראות

התקשרו עכשיו
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!