תפריט

חברות פיקוח בנייה

 

פיקוח הבנייה אינו חלקי עיקרי וחשוב בענף הבנייה. חברות פיקוח בנייה שונות מציעות את שירותי הפיקוח שלהם על מנת לעזור ללקוחות השונים לעבור את תהליך בניית הבניין בצורה הטובה ביותר. חברות פיקוח הבנייה מפקחות על תהליך הבנייה, עומדות בסטנדרטים המקצועיים הנדרשים, עומדות בלוחות זמנים צפופים ונוקשים, עומדות בתקציב ועוד.

מה כוללים שירותי חברות פיקוח בנייה?

שירותי חברות פיקוח בנייה כוללים את השירותים הבאים:

פיקוח הנדסי יומי- החברות מבצעות פיקוח הנדסי יום יומי באמצעות מפקח בנייה מקצועי ומוסמך אשר אחראי על איכות החומרים ואיכות ביצוע העבודות בשטח כולל הפיקוח על הבנייה עצמה וטיב החומרים בהתאם להוראות הבנייה.

הסברים והוראות לקבלנים- באמצעות הוראות והסברים לקבלנים השונים בהתאם לביצוע העבודה ההנדסית ובהתאם לתוכניות והוראות המזמין ניתן לפקח על הבנייה בשטח.

ניהול לוחות זמנים- ניהול לוחות הזמנים הוא דבר חשוב ביותר בתהליך הבנייה. על לוחות הזמנים להיות מפורטים ומדויקים לביצוע בתיאום עם קבלן הבניין, כמו כן חשוב לעמוד בהם ובמידת הצורך לתת התראות של חריגות אשר צפויות בלוחות הזמנים מסיבות שונות.

חברות פיקוח בנייה במרכז

ביקורת על תוכניות העבודה- חברות פיקוח בנייה עושות ביקורת על תוכניות העבודה תוך כדי מעקב אחר הנעשה בשטח. מעקב ווידוא ביצוע ההוראות בהתאם לחוזה הקבלני הוא חלק חשוב ביותר בפיקוח הבנייה עצמו.

ניהול יומני עבודה מול קבלן- באמצעות ניהול יומני הקבלן ניתן לתעד את המתרחש מדי יום בפרויקט עצמו.

מעקב אחרי בדיקות חומרים- חברות פיקוח בנייה מבצעות בדיקות חומרים ועוקבות אחרים חומרים שונים שאכן הם עומדים בתקנים בהתאם לבדיקות שהוגדרו לפרויקט עצמו.

אישור סופי של ההסכם- חברות פיקוח בנייה אחראיות על האישור הסופי של ההסכם בין המזמין לבין הקבלן כולל השלמת תיקוני תקופת הבדק כפי שנהוג בחוק.

מעקב אחרי טיפול הקבלן בדיירים- החברות אחראיות על מעקב אחר טיפול הקבלן בשינויי הדיירים, בין אם זה קשור לאופי ההנדסי או בקשר לתמחור השינוי בין הקבלן לדיירים.

מעקב וליווי מסירת הדירות לרוכשים- מעקב וליווי של מסירות הדירות לדיירי באמצעות הקבלן לרבות רישום פרוטוקולים, טיפול ומעקב אחרי תיקונים של ליקויים ועד שהם מושלמים במלואם כפי שהוסכם בין הקבלן לדיירים הסכם החוזה.

חשיבות חברות פיקוח בנייה

הודות לחברות פיקוח בניה ניתן לשים לב לפרטים קטנים שללא מפקח בנייה לא היינו שמים לב בכלל. לכן באמצעות פיקוח בנייה ניתן לאתר ליקויים שונים במהלך הבנייה עצמה ולמנוע אותם בטרם יהיה מאוחר. מעבר לכך, הודות לפיקוח הצמוד של מפקח הבנייה מטעם חברת פיקוח הבנייה נין לחסוך כסף רב על הבנייה, להיצמד לתקציב שהותאם לבניין עצמו ולא לחרוג ממנו.

חברות פיקוח בנייה