תפריט

כמה עולה לבנות בית פרטי

 

העלות של בניית בית פרטי יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה בהתאם לשורה של פרמטרים שמייד נפרט את חלקם, אבל בסך הכל אם עושים את הכל נכון ובצורה שקולה, מדובר בעלות נמוכה יותר מאשר קניית בית פרטי. השאלה היא לא כמה עולה לבנות בית פרטי אלא כמה יעלה לכם לבנות את הבית הפרטי שלכם.

 

מהם הפרמטרים שמשפיעים על העלות של בניית בית פרטי?

עלות בנייה של כל מבנה ולא רק של בית פרטי, מושפעת משורה של פרמטרים הקשורים לחומרי הגלם בהם נעשה שימוש, לפרק הזמן שנדרש כדי להשלים את הפרויקט, לגודל המבנה, למורכבות העיצוב והתכנון שלו, לתנאי הקרקע בשטח, למפרט של המבנה וכמובן לטיב ואיכות אנשי המקצוע העוסקים במלאכה משלבי התכנון, דרך שלבי הביצוע ועד שלב הגמר. שטח המבנה הוא אולי הפרמטר שמשפיע יותר מכל על עלות הבנייה, וככל שהשטח גדול יותר, כך מן הסתם תהיה העלות גבוהה יותר. על כן, כאשר משווים הצעות ומנסים לבדוק את הכדאיות של הבנייה כולה, חשוב להתייחס לנתון של עלות למטר בנייה, ולא רק לעלות הכוללת.

סוג הריצוף, הברזים, הכיורים, החלונות, הדלתות, האסלות, הקרמיקה, ארונות המטבח, הצנרת וכל חומר גלם או פריט שלוקח חלק בתהליך הבנייה, כולם משפיעים על התשובה לשאלה כמה עולה לבנות בית פרטי, ואלו מן הסתם, יכולים להשתנות בין פרויקט לפרויקט בהתאם להעדפות הלקוח. לבסוף, גם אנשי המקצוע הנבחרים יכולים להשפיע מאוד על העלות הכוללת, ולא בגלל דמי הטרחה שהם גובים אלא בגלל הטעויות שהם יודעים למנוע, הדרכים שהם מכירים לעשות את הכל בצורה איכותית אבל זולה יחסית ולהשלים את המשימה על פי לוחות הזמנים.

 

האם בנייה עצמית זולה יותר מקניית דירה?

התשובה היא שבדרך כלל כן, אבל ישנו גם סיכון בערוץ זה. כאשר אתם קונים בית מקבלן, האחריות העליונה היא על הקבלן והוא שצריך לשאת בכל ההוצאות החריגות במידה ויש כאלו. אתם מבחינתכם התחייבתם לשלם את מחיר הדירה ובזה סיימתם את חלקכם בעניין. האם מחיר זה יכסה את העלויות וישאיר רווח? זו כבר בעיה של הקבלן, לא שלכם. כאשר אתם בונים בית פרטי, כל טעות, כל עיכוב וכל תקלה משפיעים ישירות על העלות הכוללת שאתם תצטרכו לשלם בכדי להשלים את הפרויקט והאחריות היא כולה עליכם. התנהלות הפרויקט והזרימה החלקה שלו, אם כן, גם הם משפיעים ישירות על השאלה כמה עולה לבנות בית פרטי.
מחיר חמר בין 4000שח ועד 10,000 שח

 

אם אתם מעוניינים לבנות את הבית הפרטי שלכם בעצמכם, חשוב שתגייסו לצידכם את אנשי המקצוע המתאימים ושתהיו מודעים לכך שהאחריות העליונה היא עליכם. אתם צריכים למצוא את האיזון בין כל מה שאתם רוצים ובין מה שאתם יכולים, ואתם צריכים לוודא שהכל מתנהל בצורה חלקה וזורמת, ללא עיכובים.

כמה עולה לבנות בית פרטי