תפריט

מנהל פרויקט בנייה

 

ניהול פרויקט בנייה הוא תהליך מרוכב אשר אורך זמן רב ודורש מקצועיות רבה. מנהל פרויקט בנייה חייב להיות איש מקצועי עם יכולות תכנון וראיה של דברים במצבים שונים. במהלך הבנייה נדרש מנהל פרויקט הבנייה להפגין את כישוריו בין אם זה תכנון לוחות זמנים, תכנון תקציבים לפרויקטים שונים ואף לשים תשומת לב פרטים הקטנים בפרויקט אשר משפיעים על הבנייה עצמה.

מיהו מנהל פרויקט בנייה?

מנהל פרויקט בנייה הוא למעשה המנהל שאחראי על פרויקט הבנייה שלכם החל משלב תכנון המבנה ועד לסיום המבנה עצמו. הוא חייב להיות בתיאום עם אנשי המקצוע, לעמוד בלוחות זמנים, לאתר ליקויים שונים בשטח במידה ואין מפקח בניין ולתכנן את התקציבים השונים לפרויקטים השונים.

לשם מה יש צורך במנהל פרויקט בנייה?

כל תהליך בנייה בין אם מדובר על פרויקט גדול או פרויקט קטן חייב מנהל פרויקט בנייה. מנהל פרויקט הבנייה הוא זה שאחראי על העבודה עצמה שתתבצע בצורה המקצועית והטובה ביותר ללא כל ליקויים. מנהל הפרויקט אחראי על אנשי המקצוע השונים באתר הבנייה, הוא זה שמתכנן את לוחות הזמנים ואף עומד בהם והוא איש חשוב ועיקרי בתהליך הבנייה עצמו.

מהם תפקידיו של מנהל פרויקט בנייה?

מנהל הבנייה הוא דמות חשובה ועיקרית בבנייה עצמה, ללא מנהל פרויקט בנייה לא ניתן לבצע בצורה מקצועית ויסודית את תהליך הבנייה עצמו. מנהל פרויקט הבנייה אחראי על לוחות הזמנים ועמידה בהם, תכנון תקציבים לפרויקטים שונים, תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר, תוך כדי מתן שירות מקצועי ואדיבי לבעלים ולאנשי המקצוע. הוא אחראי על כל ניהול הצד התכונני של הפרויקט עצמו כולל הצד הלוגיסטי והאדמיניסטרטיבי של הפרויקט עצמו. הוא חייב להיות מרוכז מאוד בעת תפקידו וקשוב לסביבה ולאנשי המקצוע על מנת שלא יחסיר פרטים שונים, מעבר לכך עליו לפקח על תהליך הבנייה עצמו באופן מקצועי ויסודי ולהיות רגיש ומקצועי לכל הפרויקט עצמו. מדובר על עבודה עם אחריות רבה הן מבחינת מקצועית והן מבחינה אישית, ועל כן ברוב המקרים עליו לתמרן בין כמה פרויקטים שונים במקביל.

אילו דברים הופכים את מנהל פרויקט הבנייה למקצועי?

על מנת שמנהל פרויקט הבנייה יהיה מקצועי עליו לעמוד בכמה קריטריונים חשובים. ראשית, על מפקח בניה מקצועי להיות מעורב בתהליך תכנון הבנייה מרגע התכנון ועד לשלבים השונים שכוללים את סיום הפרויקט עצמו. עליו לתת ייעוץ בנושאי הפרויקט עצמו, שיווק נכון והתאמה ללקוח, יעוץ תכנית עסקית, בדיקת זכויות הבנייה, ניהול לוח זמנים ועמידה בו, שיתופי פעולה בין בעלי המקצוע השונים ועוד. אם המנהל מבצע את כל הדברים ההלו במקצועיות רבה וללא כל בעיה הוא מנהל פרויקט מקצועי. כמו כן, מנהל מקצועי חייב להיות עם שיקול דעת מקצועי ולתת את הייעוץ המתאים לאיש המקצוע במידה ומתגלה ליקוי במהלך הבנייה או עיכובים שונים בחומרי הגלם ועוד.

 

מנהל פרויקט בנייה