תפריט

ניהול ופיקוח בנייה

 

אחד הדברים החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה הוא ניהול ופיקוח בנייה. באמצעות ניהול ופיקוח בנייה אשר מבוצע באמצעות מפקח בנייה, ניתן לשלוט על תהליך הבנייה ולוודא שאין ליקויים שונים במהלך הבנייה עצמה. באמצעות ניהול ופיקוח בנייה של מפקח בנייה על הנעשה ניתן לאתר למנוע עוגמת נפש וכסף רב, והכי חשוב למנוע דירה עם ליקויים שלא ניתן לתקנם ושמורידים מערך הדירה עצמה.

מהו ניהול ופיקוח בנייה?

ניהול ופיקוח בנייה הוא תהליך שכל בניין עובר. על מנת להקים בניין יש צורך שלכל אורך התאריך יהיה ניהול ופיקוח על הבנייה עצמה, על מנת למנוע ליקויים שונים במהלך הבנייה עצמה אשר בסופו של דבר יפגעו בערך הדירה עצמה. הניהול עצמו נעשה באמצעות מפקח בנייה מטעם חברת בנייה. כל מפקח הבנייה להיות בשטח הבנייה לאורך כל התהליך וללוות את אנשי המקצוע השונים כבר משלב התכנון הראשוני עד לסיום התהליך וקבלת המפתח לדירה. אחריותו של מפקח הבנייה היא אחריות כבדה מאוד שכוללת בדיקת אפשרות שפרויקט יצא לפועל, בניית תוכנית מפורטת לביצוע התהליך עצמו שכולל אישורים שונים, לוחות זמנים מדויקים שיש לעמוד בהם, חומרים, תפוקה ועוד. ללא פיקוח ישיר וצמוד לא ניתן לסיים את פרויקט בניית הדירה.

לשם מה יש צורך בניהול ופיקוח בנייה?

ניהול ופיקוח מקצועי של מפקח בנייה מקצועי יעזור לנו למנוע ליקויים חמורים בבניין עצמו ובדירות. למפקח עצמו יש את יכולת הניהול לפקח על הנעשה, לנהל את אנשי המקצוע השונים בשטח, לסדר ולארגן את כל תהליך הבנייה, להבחין בבעיות שונות שצצות במהלך העבודה עצמה ושאין רגילה לא יכולה לשים לב לכך. כלומר בקרת איכות קפדנית ומחמירה, זיהו ואיתור ליקויי בנייה אשר עלולים להוות סכנה בטיחותית עבור הדיירים ועוברי האורח הם חלק מתפקידיו של מפקח הבנייה. אם הליקויים הללו מתגלים לאחר סיום הבנייה מסובך יותר לטפל בהם וגם אם מטפלים בהם עדיין הם מורידים מערך הדירה עצמה. לכן אם חשוב לכם שהבית שלכם יהיה בידיים מקצועיות וימנעו ליקויים שונים חשוב לתת למפקח בנייה לעשות את עבודתו בשטח. רק אבטחה איכותית ופיקוח מקצועי של מפקח בנייה תמנע נזקים עתידיים, תחסוך בהוצאות כספיות ותמנע עוגמת נפש.

ומה קורה אם אין מפקח בנייה בשטח?

אם אין מפקח בנייה בשטח יש צורך למצוא מפקח בנייה פרטי  או למצוא חברת בנייה לניהול ופיקוח גם אם שכרתם שירותי של קבלן מפתח . אם חשוב לכם שהבניין שאתם עומדים לקבל בעוד כמה שנים יהיה בנוי באופן מקצועי וללא ליקויים שונים, אתם חייבים שלאורך כל תהליך הבנייה יהיה לכם מפקח בנייה שידאג לכך ויוריד מכם דאגות מיותרות. בניית בית היא לא תהליך פשוט והוא מצריך לא מעט אנשי מקצוע בשטח שקשה לוותר עליהם בתהליך הבנייה, לכל אחד יש את התפקיד שלו על מנת שנקבל בית מושלם ללא ליקויים, לכן חשוב לא לחסוך באנשי מקצוע ולקחת את אנשי המקצוע הטובים ביותר בשוק כדי לקבל תוצאות טובות.

 

ניהול ופיקוח בנייה