תפריט

עלות בניית בית

 

בניית בית היא תהליך מורכב אשר אורך זמן רב ועולה לא מעט כסף במיוחד שיש צורך באנשי מקצוע רבים ופיקוח הדוק לאורך כל תהליך הבנייה עצמו. לכן על מנת לדעת בוודאות כמה כסף עלינו להשקיע בבניית בית חשוב שנתכנן מראש ביחד עם איש מקצוע את ההוצאות השונות על מנת שנוכל להיות מוכנים  לכך.

אילו הוצאות עלינו לקחת מראש בעת עלות בניית בית?

בעת תכנון בניית בית פרטי חשוב שנדע את ההוצאות השונות שתעלה לנו הדירה עצמה. עלות בניית בית מתחלקת בין כמה אנשי מקצוע אשר מעורבים לאורך כל תהליך הבנייה ועד לסיומו. כך למשל, עלות בניית בית בגודל של 200 מ"ר רגיל ביותר יעלה בין 4,300-4,000 ₪ למ"ר. אך אם מדובר על שטח קטן יותר המחיר יהיה בהתאם. כמו כן, רמת הגימור משפיעה רבות על עלות בניית בית. מעבר לכך, אנשי המקצוע השונים כגון: אדריכל, מהנדס, מודד ועוד יעלו לכם כל אחד בנפרד די הרבה כסף. לדוגמא: מודד יגבה מכם בין 3,000-4,000 ₪, ואילו מהנדס יגבה מכם בין 2,000-8,000 ₪ ואל תשכחו את המחיר שתשלמו על פינוי פסולת אתר מורשה. לכן חשוב לקחת זאת בחשבון עוד בשלב התכנון שאתם יושבים ביחד עם איש המקצוע.

למה חשוב לתכנן את עלות בניית הבית?

תכנון נכון בטרם בניית הבית ביחד עם איש מקצוע ייתן לכם את מושג כמה כסף אתם הולכים להוציא על בניית בית. מאחר שלא תמיד אנחנו לוקחים בחשבון דברים שונים שצצים במהלך הבנייה, איש המקצוע יעזור לכם לתכנן מראש כמה כסף אתם הולכים להוציא כל פרויקט הבנייה כולל הוצאות שלא תכננתם מראש. דבר זה חשוב ביותר במיוחד אם אתם לקראת בניית בית ראשון ואין לכם מושג על איזה סכומים מדובר. אך גם אם זה לא הבית הראשון שלכם תמיד טוב לדעת כמה כסף אתם הולכים להוציא על בניית בית. לכן חשוב להיעזר כבר בשלבים הראשונים באיש מקצוע שילווה אתכם לאורך כל תהליך הבנייה וייחשב לכם עלות בניית בית.

מה חשוב לקחת מראש בעת תכנון בניית בית?

רגע לפני שאתם  מתכננים את עלות בניית בית עם איש מקצוע, חשוב שתיקחו בחשבון כמה דברים חשובים. הטעם האישי והעדפות הלקוח לגבי הדירה היא דבר מהותי בתהליך הבנייה עצמו. יש להתאים את סגנון הדירה לצרכיו ואישיותו של בעל הדירה שהולך לגור בדירה. כמובן שיש לקחת בחשבון את עלות אנשי המקצוע שאחראים על בניית הבית  כמו האדריכל, מפקח הבנייה, קבלן הבניין, מהנדס הבנייה, קונסטרוקטור, אנשי האינסטלציה, החשמל, המיזוג. גם תנאי השטח, תכנון הבית עצמו וחדריו, שלד הבניין ותכנון סוג היסודות, עמודים והתקרות הם חשובים עד מאוד בהתאם לתוכנית הבנייה שעשה האדריכל ויש לשים לב לגבי חישובי העומסים על המבנה.

 

עלות בניית בית