עלות מפקח בנייה

בניית בניין או בית פרטי למגורים היא משימה מורכבת עד מאוד אשר דורשת זמן רב ועזרה של בעלי מקצוע וזאת מנת לעמוד בלוחות הזמנים הנוקשים. מעבר לכך, בניית בניין דורש לא מעט השקעה כספית גבוהה, זמן, יכולת תיאום, סובלנות ומיקוח. לכן שאנו רוצים לרכוש דירה יש לקחת בחשבון את עלות הבנייה עצמה כולל עלות מפקח בנייה אשר אחראי על תהליך הבנייה עצמה ולו יש חלק חשוב מאוד בבניית הבניין.

לשם מה יש צורך בפיקוח בנייה?

באמצעות פיקוח בנייה אשר ניתן לפקח על תהליך הבנייה עצמו מתחילתו ועד סופו. תהליך פיקוח הבנייה נעשה על מנת לוודא שעבודות הבנייה מתבצעת בהתאם להנחיות הדרושות ומתאימות למפרט הטכני של הבניין, לוחות הזמנים ועוד. הפיקוח עצמו נעשה באמצעות מפקח בנייה אשר אחראי על בניית הבניין עצמו וכן על עובדי המקצוע השונים שעושים את עבודתם בהתאם להנחיות הבנייה השונות ללא כל ליקויים שונים. מטרתו של פיקוח הבנייה היא למעשה לוודא שהבית שלכם אכן נבנה בהתאם לסטנדרטים הדרושים בהתאם להוראות הבנייה.

שלבי הפיקוח במהלך הבנייה עצמה

פיקוח הבנייה נעשה לאורך כל שלבי הבנייה של הבניין עצמו.

בשלב התכנון – בוחרים את המתכננים, אומדן התקציב ובחירת הספקים השונים כולל מעקב אחרי מסמכים שונים וליווי תהליך הבנייה שכולל אישור הבנייה ותחילת הבנייה. במהלך שלב זה יוצרים תוכנית עבודה לבניית הבניין או הבית שכוללת מגוון נרחב של אנשי מקצוע הכוללים את הקבלן המבצע, קבלן שלד, אינסטלציה, חשמל, ריצוף, מסגרות, אדריכלות ועוד וחשוב שיהיה בין אנשי המקצוע תיאום בכל מה שקשור לבנייה עצמה.

במהלך הבנייה-  הפיקוח השוטף על עבודת הקבלנים נעשית לאורך כל תהליך הבנייה וזאת בהתאם למפרט הטכני, דרישות הרשויות השונות, התקנים השונים ועוד. במהלך הבנייה עצמה ישנו ייעוץ מקצועי לאדריכל, מעצב פנים וכן בעלי המקצועות השונים. בתהליך הבנייה בודקים את הבנייה עצמה שאין ליקויים שונים ושהיסודות חזקים ויציבים מספיק על מנת להחזיק את הבניין.

מהי עלות מפקח בנייה?

מאחר מפקח בניה הוא איש חשוב ועיקרי בתהליך בניית בניין, חשוב שיהיה איש מקצועי ,בעל ניסיון והכשרה מתאימה בתחום פיקוח הבנייה. ניסיונו העשיר של המפקח משפיע רבות על עלות מפקח בנייה ועל כן ,עלות מפקח בנייה נע בין 8,000 ₪ ויכול להגיע עד למעל 20,000 ₪ לחודש. לכן מומלץ ביותר לקחת כמה הצעות מחיר של מפקחי בנייה בטרם מחליטים על בחירת מפקח בנייה וזאת על מנת שנוכל להוזיל את עלות מפקח בנייה.

מרפסות תלויות

מה זה מרפסת תלויה? האם מרפסת תלויה היא בעלת חוזק מבני זהה לזה של מרפסת עמודים? האם ניתן לבנות מרפסת תלויה בכל מידה ובכל שטח?

קרא עוד »

שיקום מבנים

בישראל קיימים לא מעט מבנים הזקוקים לשיקום, אם כי ברובם המכריע של המקרים מדובר בשיקום חיצוני אסתטי ולא הנדסי. שיקום הנדסי הוא שיקום מורכב יותר

קרא עוד »

בניית ממד

החל מתחילת שנות ה-90 ובעקבות מלחמת המפרץ, חייב כל מבנה מגורים לכלול בתוכו מרחב מוגן דירתי או בקיצור ממ"ד. המשמעות היא שכל בנייה חדשה בכל

קרא עוד »