תפריט

פיקוח בנייה פרטית

 

רכישת בית פרטי היא דבר מסובך ומורכב, לא רק שמדובר על תהליך שאורך כמה שנים טובות אליכם לבחור חברת בנייה או קבלן בנייה פרטי ומפקח בנייה שילווה אתכם לאורך כל התהליך עצמו ועד לקבלת המפתח. פיקוח בנייה פרטית מקצועית ונכונה באמצעות מפקח בנייה ימנע ליקויים שונים בעתיד, הוצאות כספיות מיותרות ועוגמת נפש.

מהו פיקוח בנייה פרטית?

פיקוח בנייה פרטית הוא פיקוח שנעשה בבניית בתי מגורים פרטיים. הפיקוח נעשה באמצעות מפקח בנייה אשר מטעם חברת בנייה או מפקח בנייה פרטי. המפקח אחראי על העשנה בשטח ועל בעלי המקצוע השונים, כך שאם נוצרת בעיה כלשהי בשטח הוא מיד מאתר אותה ודורש מבעל המקצוע לטפל בה.

האם כל בנייה מחויבת בפיקוח בנייה פרטי?

כל בנייה מחויבת בהתאם לחוקי הבנייה בישראל בפיקוח בנייה פרטית, אשר מתבצעת בהתאם למפקח בנייה בשטח. הפיקוח הוא חובה בהתאם לחוק ולכן כל בנייה פרטית חייבת פיקוח בנייה בכל תהליך הבנייה עצמו מראשיתו ועד סופו.

 לשם מה יש צורך בפיקוח בנייה פרטית?

כל פרויקט בנייה פרטי מצריך פיקוח בנייה פרטית על מנת לוודא שהבנייה בשטח מתבצעת בצורה הטובה ביותר תוך כדי עמידה בלוחות הזמנים. פרויקטים של בנייה פרטית מחייבים בדיקה של הסטנדרטים כפי שנהוג על מנת לקבל בניה בטוחה ואיכותית. לשם פיקוח בנייה פרטית יש צורך במפקח בנייה שאחראי על תכנון הבנייה ובנייתה לאורך כל התהליך ועד לקבלת המפתחות. תכנון נכון של מפקח בנייה ועמידה בלוחות זמנים מונעים ליקויים שונים בבניין ובנייה בטוחה ובטיחותית לבעלי הדירות ובהתאם לתקנים ולחוק. לכן פיקוח בנייה פרטית הוא תפקיד חשוב ומחייב אשר יש צורך בניסיון, מקצועיות ומיומנויות אישיות על מנת לנהל את הפרויקט עצמו ולעקוב אחר בעלי המקצוע השונים שמבצעים את עבודתם.

מדוע חשוב פיקוח בנייה פרטית של מפקח בנייה מקצועי?

אם מדובר על בית ראשון שלכם או בית שני, בכל אחד מהמקרים אתם חייבים ניהול ופיקוח בנייה בשטח. בהתאם לחוקי הבנייה כל פרויקט בנייה מחויב באנשי מקצוע על מנת לבצע את עבודות הבנייה בצורה הטובה ביותר. על כל איש מקצוע לתת דין וחשבון לקבלן ומהנדס הבניין וכן למפקח הבנייה אשר מפקח על עבודות אנשי המקצוע השונים. באמצעות פיקוח בנייה מחויב כל בעל מקצוע לדווח מפקח הבנייה על כל ליקוי או בעיה שהוא נתקל בה בשטח. מפקח הבנייה נועד על מנת לפקח על הנעשה בשטח, לאתר ליקויים שונים שלא יהיו חמורים יותר, לעבוד עם חומרי הגלם הטובים והאיכותיים ביותר ובהתאם לחוקי ותקנות הרשות המקומית כחוק. מפקח בנייה שאינו מקצועי מספיק או בעל וותר בתחום הבנייה עלול לבצע את עבודתו בצורה לא טובה כפי שמצופה ממנו. כלומר לא לשים לב לליקויים שונים או לכך שהעבודה נעשית בצורה בטיחותית ואיכותית, לכן חושב שמפקח הבנייה יהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום פיקוח הבנייה.

 

פיקוח בנייה פרטית