תפריט

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה

 

את בניית בניין מגורים דורש ניהול ופיקוח הדוק לאורך כל תהליך הבנייה מתכנון הבנייה, תחילת הבנייה ועד סיום הבנייה וקבלת המפתחות. ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה יכול להיות גם הרחבת בנייה קיימת בבית או בבניין, בניה פרטית של בניה, שיפוץ בניין ועוד. לכן חשוב שתעבדו עם חברת בנייה שתפקח ותנהל את פרויקט הבנייה שלכם מראשיתו ועד סופו.

מהו ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה?

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה הוא פרויקט מורכב ומסובך. פרויקט זה דורש תכנון רב של בניית הבניין החל משלב תכנונו ושרטוטו ועד לשלב סיומו וקבלת המפתח. תכנון בניית הבניין, תכנון לוחות הזמנים ועמידה בהם, תכנון התקציב וניהולו, מעקב אחר התקציב, יעילות הבנייה, דייקנות ותשומת הלב לפרטים הקטנים בשטח הם אלה שמשפיעים בסופו של דבר על הבנייה עצמו. לכל הפעולות הללו יש צורך במנהל פרויקט שינהל ויפקח על הפרויקט עצמו ועל הנעשה בשטח.  באמצעות חברה לניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה ניתן לעבור את תהליך הבנייה בצורה הטובה ביותר. ברוב המקרים ישנו צורך של מפקח בנייה אשר אחראי על עבודות אנשי המקצוע בשטח על מנת למנוע ליקויים שונים. מנהל הפרויקט אחראי על חלוקת התפקידים לאנשים המקצוע בשטח, על תכנון המבנה, על הצד הלוגיסטי ואדמיניסטרטיבי של הבנייה ועוד. לעומת זאת מפקח הבנייה אחראי על התוצאות בשטח כלומר הוא בקטע המעשי.

למי מתאים ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה?

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה מתאים לפרויקטים קטנים  כמו פיקוח בניה פרטית וגדולים כאחד. ניהול ופיקוח פרויקטים חשוב במיוחד לאנשים פרטים אשר מתחילים פרויקט בניה ואינם יודעים אם הם צריכים מנהל פרויקט בנייה בגלל שמדובר על דירה אחת, ובמיוחד שמדובר על דירה ראשונה. ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה הוא שירות אשר נחוץ גם לפרויקטים קטנים וגם לגדולים כאחד, במיוחד שמדובר על פרויקטים בהם בעל הפרויקט או יזם בנייה הוא אדם רגיל ואין לו מספיק ידע בכל מה שקשור לניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה. שירות זה חובה כמו כל שירות אחר שאנו זקוקים לו במהלך הבנייה, בין אם זה עו"ד מומחה לנדל"ן בעת קניית הנכס או מכירתו וכן לאנשי מקצוע שונים. לכן אל תחסכו על ניהול ופיקוח בפרויקט בנייה ומצאו את איש המקצוע הטוב ביותר והמנוסה בתחום זה.

מהם יתרונות מנהל פרויקט בבנייה?

מנהל פרויקט בבנייה אחראי על שירותי ניהול הפרויקט עצמו, הוא משגיח ומוודא שהפרויקט מתקדם כמו שצריך בהתאם ללוחות הזמנים שהוקצבו לו,הוא עוקב אחרי שלבי הבנייה, מפקח אחר התהליכים שונים באתר הבנייה עצמו, הוא זמין ללקוח בכל שאלה או בעיה שהוא נתקל בה, יש לו קשרים עם הספקים והקבלנים הטובים ביותר בשוק, הוא מנהל ומכין את מסמכי המכרז ועוד. כלומר מהל הפרויקט הוא זה משלווה אתכם מתחילת הפרויקט ועד סופו.

ניהול ופיקוח פרויקטים בבנייה