אדריכל

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

מהו תפקידו של אדריכל בפרויקט בניה? באיזה שלב עליכם לגייס אדריכל? מהם הפרמטרים החשובים ביותר שאתם רוצים לבחון בעבודתכם עם אדריכל על מנת לבחון את הרמה המקצועית שלו ואת רמת ההתאמה שלו אליכם? האם אדריכל הוא גורם מקצועי שמחויב להיות מעורב בתהליך בניה או שזוהי רק אפשרות שאתם יכולים לנצל לטובת בניית הבית שלכם, אך אינכם חייבים בה? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה קלה ופרטית.

אדריכל

מהו תפקידו של אדריכל?

אדריכל הוא כמו מהנדס בניין רק בשלב התכנוני של פרויקט הבנייה. האדריכל הוא איש מקצוע שחייב לאחוז בהשכלה רשמית, בהסמכה רשמית וברישוי מתאים. בניגוד למשל למעצבי פנים שאינם מחויבים בהסמכה כלשהי ויכולים פשוט להסתמך על כשרון העיצוב האישי שלהם, אדריכל הוא איש מקצוע רשמי שתפקידו בתהליכי בנייה מוגדר בחוק ובתקנות. תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את המבנה על כל היבטיו ולגבש תכנית בנייה שמגלמת בתוכה את כל ההיבטים המקצועיים וההנדסיים של תהליך הבנייה. יחד עם זאת, חשוב לדעת שאדריכל הוא גורם הכרחי שחייב להיות חתום על התכנית אך לא גורם מספיק. על תכנית בנייה מוגמרת חייב להיות חתום גם מהנדס בניין וגם מהנדס קונסטרוקטור, על מנת להעניק לתכנית תוקף רשמי. במילים אחרות, אדריכל הוא הגורם המקצועי לתכנון מבנים ולגיבוש תכניות בנייה רשמיות ומאושרות, וזהו גם תפקידו הרשמי על פי חוק.

באיזה שלב עליכם לפנות לאדריכל?

למעשה, האדריכל הוא איש המקצוע הראשון שאותו יהיה עליכם לגייס במסגרת פרויקט בניה של בית פרטי או כל פרויקט אחר. כל תהליך בנייה מורכב מכמה וכמה שלבים שהראשון שבהם הוא תמיד שלב התכנון. על בסיס שלב התכנון שמגיע לשיאו בתכנית בנייה מאושרת, ניתן להמשיך הלאה עם הגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ולאחר קבלת ההיתר ניתן להתחיל בשלבי הביצוע של הפרויקט. אבל שלב התכנון הוא תמיד השלב הראשון וללא השלמתו לא ניתן להמשיך הלאה לשלבים הבאים של הפרויקט. שלב התכנון הוא גם השלב שבו אתם למעשה בונים את הבית על הנייר. השלב בו אתם מחליטים על שטח הבית, גובה הקירות, תצורת הבית, חלוקת הפנים של הבית לחדרים, פרישת התשתיות בבית, מיקומי ומידות החלונות והדלתות, מיקומים של חדרים, כלים סניטריים, ארונות מטבח, שקעי חשמל וכל פריט אחר שבסופו של דבר יתממשו במציאות במסגרת שלבי הביצוע. שלב התכנון הוא גם השלב שבסיומו תוכלו לקבל תמונה סופית לגבי העלות הכוללת של הפרויקט. כאשר אתם יודעים מה כולל הפרויקט, תוכלו לגזור כתב כמויות ומשם הצעות מחיר לביצוע. בהתאם לכך, לפני כל צעד אחר שאתם עושים, אתם רוצים לשכור אדריכל מקצועי שיבצע עבורכם את התכנון של הבית החדש שלכם.

מה חשוב לבחון בבחירת אדריכל לפרויקט?

את הבית שלכם לא אתם בונים. בשלבי הביצוע של הפרויקט אתם כלל לא יכולים להיות מעורבים למעט יכולת פיקוח מלמעלה באמצעות מפקח בנייה ובאמצעות אדריכל ומהנדס בניין שמהווים גם הם גורמי פיקוח וזהו הרי תפקיד נוסף של אדריכל בפרויקט בנייה. המשמעות היא שאת הבית שלכם אתם יכולים לבנות בעצמכם רק כשהבניה מבוצעת על הנייר. בהתאם לכך, חשוב מאוד שאת השלב הזה תוכלו לעבור בצורה חופשיה ומשוחררת כשאתם יכולים להביע את דעותיכם והעדפותיכם באופן חופשי ומלא, אבל גם ליהנות מהכוונה מקצועית. על כן, חשוב מאוד שבבחירת אדריכל לפרויקט ולאחר שבדקתם כי מדובר באיש מקצוע בעל ההסמכה והרישוי הנדרשים, תבחרו גם באיש מקצוע שקל לכם להתנהל מולו, שיש ביניכם כימיה, שמוכן ויכול להכיל את כל הבקשות והדרישות שלכם אבל יודע גם לבלום אתכם כשצריך, להסיט אתכם לכיוונים אחרים כשצריך ולהוביל אתכם על פי העקרונות האדריכליים המקצועיים. במילים אחרות, אתם רוצים לבחור אדריכל מקצועי ומוסמך שמולו אתם יכולים להתנהל כבני אדם בצורה חופשית וליהנות גם מהכוונה מקצועית.

קבלן פיקוח

שימו לב שמעורבותו של אדריכל בפרויקט היא חובה שחלה על כל פרויקט בניה והיא אינה נתונה לשיקול דעתכם. על פי החוק כל תכנית בנייה חייבת להיות מגובשת בהנחיית אדריכל ולהיות בסופו של דבר גם חתומה על ידו. אז אם יש לכם ידע בשרטוט ואם אתם חושבים שאתם יכולים לתכנן את הבית שלכם בעצמכם, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת, אבל בסופו של דבר תצטרכו לשכור אדריכל שיעבור על התכנית שלכם לפניי ולפנים עד שירגיש כי הוא יכול לאשר אותה ולתת לה את חתימתו. ובכל מקרה, על לשון "הסנדלר הולך יחף", גם אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה בעצמכם, פשוט אל תעשו את זה. מצאו אדריכל מקצועי ותנו לו ללוות אתכם לאורך הדרך וגם לאורך שלבי הביצוע של הפרויקט. המרכז לבניה פרטית יכול להעמיד לרשותכם אדריכל מקצועי כזה הן במסגרת שירות תכנון עצמאי והן במסגרת ניהול כולל של פרויקט בניית בית פרטי במודל בנה ביתך.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!