איטונג

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם
הוא נכנס אל חיינו ברוח סערה מתישהו בשנות ה-80, על אף שיובא לארץ כבר בשנות ה-50. בלוק איטונג הוא הבלוק היחיד בישראל שנהנה מקמפיין שיווקי ושלל פרסומות עם הסלוגן הידוע "לא איטונג, לא קונה", ולא לחינם. באותם ימים הביא איתו איטונג בשורה אמיתית לענף הבנייה עם בלוק חדש שמציע רמת עמידות גבוהה לאש ולחות, רמת בידוד תרמי גבוהה וחוזק מבני גבוה.

מה מיוחד בבלוק של איטונג?

כשבוחנים את כלל הבלוקים המוצעים כיום בשוק, איטונג אינו מביא בשורה גדולה וישנם לא מעט דגמים של בלוקים שיודעים להתחרות איתו בצורה אפקטיבית. יחד עם זאת, איטונג הוא בדיוק הבלוק שהביא איתו את החידוש על בסיס פטנט שפותח בשוודיה והובא לישראל עוד בשנות ה-50. אחרי היסטוריה שלמה של בנייה באמצעות בלוקים חלשים יחסית, חסרי יכולת לספק בידוד תרמי גבוה ועמידות נמוכה יחסית באש ולחות, הגיע בלוק חדש לסביבה, והציע מענה לכל הבעיות הללו. מאז כאמור, פותחו עוד בלוקים רבים שיודעים להציע רמות דומות של מאפיינים, אבל איטונג תפס את מקומו כבלוק המוביל בישראל, והוא גם מספק את האיכות המצופה ממנו. תהליך הייצור של בלוקים הוא די דומה בין בלוק לבלוק. תחילה מכינים את התערובת שבסופו של דבר מעניקה לבלוק את המאפיינים שלו. לאחר מכן יוצקים אותה אל תוך תבנית שמעניקה לבלוק את צורתו הסופית, ומעבירים אותה בתהליך שנקרא אשפרה בחום גבוה באמצעות קיטור, תהליך המיועד לחטא את הבלוק ולהעניק לו את שיא החוזק המבני שלו. ייחודי של איטונג אם כן, נובע מהתערובת ממנה הוא עשוי וכוללת חול, מים, מלט וסיד. בלוקים אחרים מבוססים על חומרים אחרים כמו חצץ, טוף, בטון וכן הלאה.

מה בונים באמצעות איטונג?

איטונגבשוק אפשר למצוא בלוקים שונים, שחלקם מצטיינים בפרמטר אחד וחלשים בפרמטרים אחרים. בתצורה זו השימוש בבלוקים הללו הוא נקודתי ליישומים ספציפיים בענף הבנייה. כך למשל, בלוקים בטון שמציגים חוזק מבני גבוה, ישמשו באזורים של קירות תמך ועמודי תמך. איטונג הוא בלוק שמציע איזון של כלל הפרמטרים ולכן השימוש בו הוא מאוד נרחב, והוא משמש לבניית הקירות של כל מבנה שאפשר לחשוב אליו, ממחסן קטן, דרך בית פרטי ועד בניין מגורים משותף. האזורים בבית בו משולב איטונג מכסים כמעט את כל שטח הבית, למעט כאמור יישומים ספציפיים שבהם משתמשים בבלוקים בעלי מאפיין ייחודי מתאים. אם אתם מחפשים בלוק לבניית מחסן, בית או כל מבנה אחר, ואינכם יודעים האם איטונג הוא הבלוק המתאים לכם, כדאי שלא תקבלו את ההחלטה בעצמכם ותפנו לגורם מקצועי שייעץ לכם בעניין. איטונג הוא בהחלט בלוק שמתאים לרוב המבנים ולרוב חלקי המבנה, אבל יהיה זה נכון מבחינתכם לבחון את כלל האפשרויות על מנת להבטיח חוזק מבני ובידוד תרמי טובים למבנה. הבנייה באמצעות בלוקים כבר אינה פופולארית כפי שהייתה פעם, בטח ובטח לא בבנייה חדשה שמבוססת רובה ככולה על יציקות בטון. ואולם בלוקים עדיין ממלאים תפקיד חשוב בענף הבנייה, בעיקר בקטגוריה של תוספות בנייה מכל הסוגים ובכל ההיקפים. אחד מסוגי הבלוקים שרכש לעצמו שם של בלוק איכותי ויוצא דופן הוא בלוק איטונג. אז מה כל כך מיוחד בבלוק איטונג? האם הוא יודע להציע תכונות ויתרונות שאינם מוצעים על ידי בלוקים אחרים? לאילו משימות בנייה מתאים איטונג במיוחד ובאילו משימות ניתן להשתמש בסוגים אחרים של בלוקים? האם הייחודיות שעליה התבסס איטונג כבלוק מוביל עדיין מייחדת אותו או שישנן אלטרנטיבות? את כל התשובות על כל השאלות, נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה פרטית.

מה זה בעצם בלוק איטונג?

בלוק איטונג הוא בלוק שיובא לישראל לראשונה עוד בשנות ה-50 של המאה הקודמת, אך לא זכה לתשומת לב מיוחדת עד שנות ה-80 וה-90 אז החל איטונג להתקבע בתודעה הציבורית כבלוק איכותי שמציע מה שבלוקים אחרים לא יודעים להציע. ומה בדיוק הוא מציע? ובכן, בלוק איטונג מבוסס על תערובת ייחודית שנרשמה כפטנט ויובאה לארץ משוודיה. תערובת זאת כוללת בתוכה מינונים מאוד מדויקים של מלט, חול, סיד ומים, וזאת בניגוד לבלוקים אחרים שמבוססים על תערובות עם חצץ או טוף. המשמעות היא שבלוקים של איטונג מבוססים על אגרגטים דקים ומעודנים יותר, שקרובים יותר לתצורה אבקתית מאשר לתצורת חצץ, מה שמעניק להם רמת דחיסות גבוהה יותר ולכן רמת איטום ובידוד גבוהה יותר. ואכן, בלוקים של איטונג מצטיינים במיוחד ברמת בידוד תרמי גבוהה, עמידות גבוהה באש ולחות וכל זאת מבלי לפגוע בחוזק המבני של הבלוק.

למה משמשים בעיקר בלוקים של איטונג?

בניהול החיים שלנו אנחנו תמיד מעדיפים להשתמש באופציה הטובה ביותר והאיכותית ביותר, אבל גם אנחנו עצמנו יודעים היכן אנחנו יכולים להתפשר יותר והיכן אנחנו יכולים להתפשר פחות. כפי שאמרנו קודם לכן, היתרונות המהותיים של בלוקים של איטונג הם עמידות גבוהה בחום ולחות ורמת בידוד תרמי גבוהה. בהתאם לכך, יכולים הבלוקים של איטונג לספק לנו את פתרון הבנייה הטוב ביותר כאשר מדובר בבנייה של קירות פנים ובנייה של מעטפת עבור חללים סגורים כמו תוספת חדר. יחד עם זאת, כאשר אתם בונים גדר מחוץ לבית או קיר חיצוני שאינו מהווה קיר מעטפת לחלל פנים במבנה, אין לבלוק של איטונג שום יתרון על פני בלוקים אחרים שעלותם יכולה להיות זולה הרבה יותר. דברים אלה נכונים גם עבור אנשים המבקשים לבנות תוספת בנייה בבית קיים וגם עבור כאלה שבונים את ביתם מן היסוד. בשני המקרים האלה, ובמיוחד במקרה השני של בנייה חדשה, יכולה דוגמא זו להמחיש את החשיבות של ניהול פרויקט הבנייה בליווי חברה מקצועית כדוגמת המרכז לבניה פרטית, שיכול לסייע מאוד בביצוע הבחירות הנכונות והכדאיות של חומרי הגלם בכדי לחסוך כמה שיותר בעלויות הבנייה מבלי לפגוע בסטנדרטים ובאיכות התוצאות.

האם גם היום נחשב איטונג לבלוק ייחודי?

ובכן, התשובה היא כן ולא. בסופו של דבר, ייחודיותו של בלוק איטונג נובעת מהתערובת הגולמית ממנה מיוצר הבלוק. תערובת זאת נוצקת לתוך תבניות, עוברת תהליך של אשפרה בחום גבוה ומשווקת לשוק לצרכי בנייה. לאורך השנים, מאז פותחה הטכנולוגיה של איטונג, חלו שינויים רבים בענף הבניין ובכלל זה התפתח מאגר עצום של ידע לגבי תערובות אופטימליות למטרות שונות וכן תצורות שונות של הבלוק, שמאפשרות להעניק לבלוק תכונות בולטות מסוימות על פני אחרות. המשמעות היא שפרט למרכיבי התערובת המשמשת לייצור הבלוק, ישנה חשיבות רבה גם לתצורה המדויקת של הבלוק, לרוחב המרווחים בתוך הבלוק, לעומקם ולעובי הדפנות. כיום ישנם סוגים רבים של בלוקים שיודעים להציע את כל היתרונות שמציע בלוק איטונג ואף להציע ורסטיליות גבוהה יותר של קלות משקל, חוזק מבני, רמת איטום ובידוד, רמת עמידות וכן הלאה. איטונג הוא בהחלט בלוק שמהווה בחירה טובה לבנייה של קירות בתוך או סביב חללי פנים, אבל כדאי לדעת שישנן בהחלט אלטרנטיבות שיכולות להיות טובות יותר ומתאימות יותר ולעיתים גם לעלות זול יותר.

חומרי גלם איכותיים בלבד

גם במקרה זה, ניתן להבחין בחשיבות של הכרת עולם הבניין ובכלל זה של חומרי הגלם, על מנת להפחית עלויות ולהגביה סטנדרטים. אנשים רבים שבוחרים בבלוקים של איטונג עושים זאת לא מתוך ידע, אלא מתוך חוסר ידע. אנשים פרטיים שלא מכירים את האלטרנטיבות יכולים בקלות ללכת שולל אחרי מהלכי פרסום, שיווק ומיתוג של יצרני בלוקים ויצרני חומרי גלם לענף הבניין בכלל. אם אתם רוצים להימנע ממצב כזה ולהבטיח שאתם מבצעים את הבחירות המדויקות והנכונות לכם, חשוב שתסתייעו בליווי מקצועי לאורך הפרויקט, בטח ובטח כאשר מדובר בבנייה חדשה של בית. מן הסתם, אם אתם פשוט רוצים לבנות גדר בחצר הבית, תוכלו להתייעץ עם איש מקצוע שיכול לפרוש בפניכם את האפשרויות המרכזיות העומדות בפניכם, אבל כאשר מדובר בבניית בית פרטי חדש, יכולה הבחירה המדויקת של סוג הבלוקים, איטונג או אחרים, להשפיע מאוד על איכות החיים שלכם בתוך הבית ועל העלות הכוללת של הפרויקט. המרכז לבניה פרטית מציע לכם שירותי ניהול פרויקט לתהליכי בנייה של בית פרטי במודל בנה ביתך. במסגרת זו מבצע עבורכם המרכז את כל תהליך התכנון והבנייה, משלב גיבוש תכנית הבנייה וקבלת היתרי הבנייה, דרך שלב עבודות העפר, השלד והגמר ועד שלב האכלוס של הבית. בתוך כך, יסייעו לכם המומחים של המרכז לבניה פרטית בכל הקשור לבחירת בלוקים למכלולים השונים בבית, לרבות בחינה ההתאמה של בלוק איטונג ואחרים.  

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!