ביצוע עבודות בגג הכוללות צביעה ואיטום

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

גג המבנה הוא למעשה החלק החשוף ביותר בכל מבנה לבעיות איטום וחדירת מים. הסיבה לכך היא שהגג הוא משטח אופקי שעליו מצטברים המים בכל חורף וגם עם ניקוז טוב, יכול הגג לשאת שלוליות מים למשך שעות ואף ימים ארוכים. מן הצד השני, גג המבנה סופג גם קרינת שמש ישירה לאורך כל שעות היום בעונת הקיץ, מה שתורם גם הוא לשחיקת האיטום. בדיוק מהסיבה הזאת, אחת למספר שנים אנו נדרשים לבצע עבודות צבע ואיטום של הגג, אותן ניתן לבצע במספר מודלים מרכזיים.

צביעה ואיטום גגות – איך עושים את זה?

תחילה חשוב להבהיר כי כל עבודה שאנו עושים בגג, כמו למשל התקנה של דוד חשמל וקולטי שמש, התקנה של לוחות סולריים ואולי אפילו תוספת בנייה על גבי הגג, מחייבת צביעה ואיטום עוקבים על מנת לשמר את האיטום של המבנה ולוודא כי שכבת האיטום לא נפגעה במסגרת העבודות. את האיטום עצמו ניתן לבצע בכמה שיטות שונות שהמרכזיות שבהן כוללות את היריעות הביטומניות, הזפת והמשחות האקריליות. ככלל, המשחות האקריליות מיועדות למקרים מאוד מסוימים שבהם לא ניתן ליישם כל פתרון אחר, שכן מדובר בפתרון שהוא גם יקר יחסית וגם לא יעיל באותה מידה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם נכון לבצע איטום באמצעות משחות אקריליות, בין שלצרכים נקודתיים ובין שמסיבות אחרות שקשורות בטופוגרפיה של הגג.

השיטה היותר מוצלחת היא כמובן שיטת היריעות הביטומניות, שנחשבת לשיטה היעילה ביותר אך גם ליקרה ביותר. בשיטה זו נפרשות על פני שטח הגג יריעות ביטומניות שבחום גבוה נדבקות למשטח הגג ויוצרות שכבה רציפה ואטומה לחלוטין. את היריעות יש לפרוש על כל שטח הגג ולהקיף מסביב לרבות עלייה של מספר ס"מ לאורך החומה ההיקפית של הגג. כמו כן, יש לוודא איטום מלא סביב אנטנות, דודים, קולטי שמש וכדומה כשהמטרה היא כמובן לא להשאיר אפילו חריץ אחד ללא איטום. לבסוף, שיטת הזפת שנחשבת לזולה הרבה יותר מהיריעות הביטומניות, יעילה רק מעט פחות אך בעלת עמידות נמוכה יותר.

מי מבצע עבודות צביעה ואיטום של גג?

מעבר לעבודות האיטום של הגג, רצוי לבצע גם צביעה של הגג, הן לצורך הגברת רמת האיטום, אך בעיקר לצורך ייעול הבידוד של המבנה. גג שחור סופג חום רב במהלך היום ומעלה את הטמפרטורה של חלל הפנים של המבנה. במקרים רבים נהוג ליישם את שכבת האיטום ולאחר מכן לצבוע אותה בגוון לבן, שיפחית מאוד את ספיגת החום של הגג. עבודות צביעה ואיטום אלה מבוצעות על ידי קבלני איטום שרובם מתמחים ספציפיים של איטום גגות וחלקם מתמחים גם בשיטה אחת או שתיים מבין כלל שיטות האיטום הקיימות. על כן, יש לבחור את קבלן האיטום הנדרש, בהתאם לסוג האיטום שאותו אתם רוצים ליישם.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו