בנייה אקולוגית

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

בשנים האחרונות, עם התפתחות המגמה הירוקה וההגנה על איכות הסביבה, החלה להתבסס גם הקטגוריה של בנייה אקולוגית, שבגדול מבוססת על קונספט של עמידה בעקרונות ההגנה על איכות הסביבה. מה זה בדיוק בנייה אקולוגית? כיצד מיושמים עקרונות ההגנה על איכות הסביבה במסגרת פרויקט בנייה אקולוגית? האם בנייה כזאת כרוכה בעלויות גבוהות יותר מאשר בנייה סטנדרטית שאינה מתחשבת בסביבה? האם יש לבנייה זו יתרונות בטווח הארוך? על שאלות אלו ועוד עונים לכם המומחים של בית פלוס, המתמחה בבניית בתים פרטיים, ובכלל זה מציעה גם את האפשרות לבנות את הבית שלכם על בסיס עקרונות הבנייה האקולוגית.

בנייה אקולוגית
Panoramic Jakarta skyline with urban skyscrapers in the afternoon. Jakarta, Indonesia

מה זה בכלל בנייה אקולוגית?

בנייה אקולוגית היא בנייה שהתוצאה שלה היא מבנה שתומך בעקרונות של הגנה על איכות הסביבה והגנה על כדור הארץ. אחד מהתחומים המרכזיים שבאים לידי ביטוי במסגרת פרויקט בנייה אקולוגית הוא התחום של חיסכון באנרגיה. פרויקטים אלה מתוכננים בכדי למקסם את רמת הבידוד של הבית ולאפשר שימוש מינימלי באנרגיה לצורך חימום או קירור המבנה בעונות החורף והקיץ. ההנחה, שגם הוכחה, היא שבאמצעות בנייה חכמה של המבנה, ניתן להפוך אותו למבודד מאוד מהסביבה באופן שלא מצריך שימוש רציף שבמזגנים, הסקה או תנורי חימום בכדי למזג את הטמפרטורה בתוך הבית, כשלמעשה התנהלות נכונה בשלבי הבנייה, מבטיחה חיסכון רב באנרגיה ובכסף לאורך כל שנות הקיום של הבית. בנייה אקולוגית כוללת כמובן אלמנטים נוספים כמו מקסום שטחים ירוקים בסביבת הבית, התקנה של אלמנטים סולריים, התקנת מערכות של מחזור מים ואשפה, שימוש בחומרים שאינם מזיקים לסביבה וכדומה.

האם פרויקט בנייה אקולוגית הוא יקר יותר מאשר פרויקט בנייה רגיל?

ובכן, התשובה היא כן ולא. ככלל, התשובה תלויה בהיקף שבו מיושם הקונספט האקולוגי בתהליך הבנייה. כך למשל, אם במסגרת פרויקט הבנייה, יוחלט כי כל האנרגיה לבית תתבסס על לוחות סולריים, הרי שהתקנת לוחות סולריים יכולה לייקר מאוד את העלות הכוללת של הפרויקט כולו. כך גם לגבי מערכות למחזור מים ופסולת, שימוש בחומרי בידוד מתקדמים ובכמות גדולה, כל אלה יכולים בהחלט לייקר את העלות הכוללת של הפרויקט. יחד עם זאת וזה החלק החשוב יותר, בנייה אקולוגית יוצרת חיסכון כספי עצום בטווח הארוך. חשבו על כך שאם תשקיעו בהתקנת לוחות סולריים, הרי שלעולם לא תצטרכו עוד לשלם חשבון חשמל. אם תבודדו היטב את הבית שלכם, לא תצטרכו להשתמש הרבה במזגן או בהסקה לקירור וחימום הבית. אם תתקינו מערכות למחזור מים, תוכלו לחסוך מאוד בעלויות המים ואגרות הביוב שלכם. על כן, גם בפרויקטים של בנייה אקולוגית בהם מתבצעת השקעה כספית נרחבת בשלבי הבנייה, החיסכון בטווח הבינוני והארוך מכסה את ההשקעה בקלות ומייצר חיסכון כספי ארוך טווח. כל זאת, כמובן מעבר לעקרונות האקולוגיים שהם לכשעצמם יכולים להניע אתכם לבחור באופציה של בנייה אקולוגית, גם ללא קשר לעניין של החיסכון הכספי.

מי מבצע בנייה על בסיס העקרונות של בנייה אקולוגית?

בישראל פועלים גופים מעטים מאוד שבאמת מבינים בתחום של בנייה אקולוגית ויכולים להשלים עבורכם את פרויקט הבניה שלכם על בסיס העקרונות האקולוגיים. חברת בית פלוס היא קבלן בנייה רשום, שמציע מגוון רחב של שירותי בנייה והנדסת בניין לענף הבניין בכלל ולקטגוריית הבנייה הפרטית בפרט. בכלל זה, מציעה לכם בית פלוס את האופציה לבנות את הבית שלכם על בסיס העקרונות של בנייה אקולוגית, תוך הקפדה על יישום העקרונות בצורה המקצועית ביותר ועל פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום זה.

בנייה אקולוגית

בניה אקולוגית

בין שאתם חלק מהמגמה הירוקה, מאמינים בכורח של האנושות לשמור על הסביבה ועל כדור הארץ, ובין שאתם פשוט מחפשים דרכים להתנהל בצורה חסכונית יותר בביתכם ולחסוך כסף רב לאורך שנים, בניה אקולוגית היא המענה הטוב ביותר עבורכם אם אתם עומדים כעת מול המשימה של בניית ביתכם הפרטי. מה היא בניה אקולוגית? האם מדובר בבניה מחומרי גלם ממוחזרים או שזה לא העניין? האם בניה אקולוגית דורשת אנשי מקצוע ייחודיים המתמחים בתחום זה, או שכל אדריכל וכל קבלן בניין יכול לבצע עבורכם בנייה של בית אקולוגי? מה כוללת הבניה האקולוגית ואיך זה בא לידי ביטוי בשימוש היום יומי ובחיסכון הכספי לטווח הארוך? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של בית פלוס.

אז מה זה בניה אקולוגית?

ובכן, בניה אקולוגית היא בניה שמטרתה היא להעמיד מבנה שתומך בעקרונות הירוקים של הגנה על איכות הסביבה. הגנה על איכות הסביבה משמעותה מינימום זיהום, מינימום בזבוז של משאבי טבע, מינימום צריכה של אנרגיה ומקסימום ירוק. לשם כך, נדרש המבנה לעמוד בקריטריונים של חיסכון באנרגיה, מיחזור של מים ופסולת, שימוש במקורות אנרגיה חלופית כמו לוחות סולריים וכן הלאה. בניה אקולוגית היא בניה שמתחילה בתכנון אדריכלי אקולוגי וממשיכה בביצוע על פי העקרונות הירוקים, כמובן במינונים שונים ובהיקפים שונים בכל פרויקט ופרויקט. ככלל, הדבר המרכזי והחשוב ביותר בכל פרויקט בניה אקולוגית הוא החיסכון באנרגיה ולשם כך נעשה שימוש בחומרי בידוד מתקדמים ובהיקפים הנדרשים על מנת לבודד את חלל הפנים של המבנה עד כמה שניתן ממרחב החוץ. בידוד זה מאפשר למזער את רמת השימוש במזגנים, תנורי חימום והסקה על מנת למזג את הטמפרטורה בתוך המבנה. יחד עם זאת, חיסכון באנרגיה מושג גם בתכנון מבני, למשל מיקום חלונות, מרפסות ודלתות במיקומים אידיאליים על מנת לספוג כמה שיותר אור שמש במהלך החורף וכמה שיותר צל במהלך עונת הקיץ.

האם בניה אקולוגית יכולה להתבצע על ידי כל אדריכל וכל קבלן?

התשובה היא בהחלט לא. בניה אקולוגית היא תחום התמחות שמחייב היכרות עם כל המערכות, האילוצים והטכניקות הנדרשות על מנת להשיג את האפקט האקולוגי. ענף הבנייה בישראל ובעולם בכלל, מבוסס רובו ככולו על אנשי מקצוע גנריים שבפשוט יודעים להעמיד מבנים מפוארים על תילם. יחד עם זאת, רק מקצתם יודעים לעשות זאת על בסיס העקרונות האקולוגיים. כל קבלן מכיר את חשיבות הבידוד אבל לא כל קבלן יודע איך לייצר רמת בידוד כזאת שהופכת את הבית למעין אי ירוק בתוך המרחב החיצוני וגם לא כל קבלן מכיר את החומרים הנדרשים לשם כך או מוכן להשקיע בהם. בהיבט התכנוני הדברים הם אף משמעותיים יותר, שכן אדריכל הוא איש המקצוע שאמור לבנות את תכנית הבנייה שעל פיה תתנהל כל הבנייה לאחר מכן. אם האדריכל לא יודע איך לתכנן נכון את הבית, אם הוא לא יודע לבנות מפרט חומרי גלם שמבוסס על העקרונות הירוקים ואם הוא לא מכיר את המערכות שיש לשלב במבנה ואת האופן שיש לשלב אותם, גם ביחס לתשתיות, אז הוא פשוט לא יכול לתכנן מבנה המבוסס על הקונספט של בניה אקולוגית.

חברת י.נ הנדסה היא חברה המתמחה בניהול, תכנון וביצוע פרויקטים של בניה פרטית, ובתוך כך מציעה גם שירות של בניה אקולוגית על פי העקרונות והסטנדרטים המתקדמים ביותר בתחום. לחברה אנשי מקצוע המתמחים בתחום ספציפי זה וידע וניסיון מעמיקים בתחום הבניה הירוקה בכלל.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!