תפריט

בניית בתים

 

בניית בתים הוא תהליך ארוך ומורכב מאוד אשר לוקח שנים ארוכות מאוד. בתהליך זה יש צורך בתכנון מבנה הבניין אשר כולל אישורים ושרטוטים של שטח המבנה, מיקום מערכת האינסטלציה, מיקום החשמל ושאר התשתיות השונות וכמובן הגשתה תוכנית זאת לוועדה התכנון והבנייה עד לקבלת האישור ממנה והיציאה לדרך.

שלב עבודות העפר בתהליך בניית בתים

בשלב תכנון עבודות העפר בתהליך בניית בתים נעשית חפירה בשטח המבנה, בעת החפירות חשוב שהצנרת לא תפגע בין אם זה צנרת האינסטלציה, חשמל, תשתית המיזוג, כבלים ועוד. לאחר החפירות יש לסמן את גבולות שטח המבנה והמגרש של הבית עצמו. רק לאחר סימון היסודות באופן מדויק יכולים להניח את היסודות של המבנה ולבצע את עבודות תשתית האינסטלציה, החשמל ועוד לבית. אך בזה לא תמה עבודת בניית הבית. לאחר הנחת היסודות מבצעים יציקת רצפה אשר מעליה מוקם שלד הבניין עצמו שכולל בין היתר את קירות המבנה. מאחר שמדובר בשנים האחרונות על מבנים רבי קומות יש צורך ביסודות חזקים על מנת שהבניין לא יתמוטט ויכול להכיל את היסודות שלב אחר שלב. בקירות הבית חשוב שיהיו צינורות אינסטלציה בקיר וכן תשתיות שונות אשר כוללות חשמל ועוד. רק לאחר בניית כל השתיות ניתן לעבור לעבודות הטיח והריצוף של הקירות שכולל בין היתר את צביעת קירות הבית הן מבפנים והן מבחוץ, הדלתות, התקנת המטבח, התקנת כלים סינטריים ועוד. לאחר סיום הקומות שלב אחר שלב מגיע שלב הגג עצמו.

למה חשוב שהמבנה יבנה בצורה יסודית וחזקה מהיסוד?

בניית בתים אשר נבנים בצורה חזקה ויסודיות מהיסודות עצמם יכולים להחזיק זמן רב לאורך שנים רבות, ונותנות תמיכה לבניין במיוחד אם מדובר על בניינים רבי קומות כמו שאנו רגילים לראות בשנים האחרונות. מבנה אשר אין לו יסודות חזקים עלול לקרוס ויש לבנותו שוב מהתחלה בהתאם להוראות קבלן הבתים ומפקח הבנייה. מעבר לכך, בניין אשר לא בנוי בצורה יציבה וחזקה עשוי להיות עם ליקויים שונים אשר יפריעו בעתיד לדיירים אשר יכנסו אליו בתור דיירים על מנת לגור בו. לכן חשוב שהיסודות שלנו יהיו חזקים ואיתנים ולאורך כל הבנייה יהיה פיקוח הדוק על עבודות הבנייה כך שאם מתגלה פגם ניתן יהיה לטפל בו מוקדם מאשר לא נוכל בכלל. לכן חשוב שאתם מתחילים בתהליך בניית בתים רצוי שיהיה לכם קבלן בניין מקצועי ובעל ניסיון בתחום בניית בתים וכן חשוב שיהיה מפקח בנייה לאורך כל תהליך הבנייה ועד קבלת המפתחות. פיקוח לאורך התהליך עצמו מונע ליקויים עתידיים בדירה עצמה. ואתם מקבלים דירה חדשה באיכות גבוהה מאוד ללא פגמים שונים אשר מפריעים לגור בה.

אל תוותרו על אנשי מקצוע מקצועיים בתהליך הבנייה

אם אתם רוצים בניין איכותי וברמת גימור גבוהה חשוב שיהיו מעורבים בתהליך הבנייה רק אנשי מקצוע מנוסים עם ותק של שנים שיודעים את העבודה ויש להם קבלות בשטח. אנשי מקצוע לא מקצועיים ובעלי ניסיון עלולים לגרום לכם לנזקים בבניית הבית בין אם חיצוניים לבניין או פנימיים בתוך הדירה שלכם. דבר זה יפריע לכם מאוד עם הזמן שתגורו בבניין עצמו עד לכדי מעבר לדירה אחרת.

בניית בתים