בניית ממד

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

החל מתחילת שנות ה-90 ובעקבות מלחמת המפרץ, חייב כל מבנה מגורים לכלול בתוכו מרחב מוגן דירתי או בקיצור ממ"ד. המשמעות היא שכל בנייה חדשה בכל רחבי הארץ, תכלול תמיד חדר אחד שיתפקד כממד של הדירה. במקרה של מבנים ישנים יותר, עדיין ישנה אפשרות של בניית ממד בתוך המבנה הקיים, וזאת באמצעות ביצוע ההתאמות הנדרשות לאחד החדרים בדירה.

מתי נדרשת בניית ממד?

על פי החוק, אם אין לכם ממד בבית, אתם לא חייבים להוסיף כזה. יחד עם זאת, ישנם אזורים לא מעטים בארץ, בהם המצב הביטחוני מצדיק קיומו של חדר ממד בבית, חדר שיאפשר כניסה מהירה של בני הבית למרחב מוגן, ואף שהייה ארוכת טווח בחדר זה, בקרבה מלאה ליתר המרחב הדירתי. אם אין לכם ממד בבית, אבל גם אין לכם את האנרגיה להתפנות למקלט בחוץ בכל פעם שנשמעת אזעקה, ואתם מעוניינים ברמת הביטחון ובמיידיות שמציע ממ"ד, תוכלו לבנות ממד בדירה הקיימת שלכם.

בניית ממד

כיצד בונים ממד בדירה קיימת?

בניית ממד בדירה קיימת מתחילה בבחירת החדר שיהפוך לממד. בחירה זו נתונה באופן מוחלט לבעל הדירה על פי העדפותיו, אם כי בהחלט ראוי לקבל את ההחלטה גם על פי שיקולים מרחביים וסביבתיים שיגבירו את רמת הבטחון בשהות בממד בהתאם למיקומו ביחס למקור האיום הפוטנציאלי. כך למשל, יהיה זה נכון לבחור חדר שנמצא בגב הבניין ביחס למקום ממנו נשקף איום. לאחר בחירת החדר, ניתן להתחיל לבנות את הממד באמצעות חיזוק ועיבוי קירות החדר באמצעות בטון מזוין עד לעובי המוגדר בתקנות ומהווה עובי מיטבי להגנה על חלל החדר. כמו כן, במסגרת שדרוג החדר לממד, מבוצעת החלפה של משקוף הדלת והדלת עצמה, לדלת פלדה כבדה שכאשר היא סגורה, מספקת הגנה מרבית ליושבים בחדר. בדומה לכך, גם חלון החדר מוחלף בחלון גדול בעל זכוכית כפולה ואיטום גומי מסביב, וזאת על מנת להגביר את רמת האיטום של החדר למקרה של התקפה כימית, כמו גם להעניק לחלון את החוזק המבני הנדרש לו.

האם נדרש היתר בניה?

במרבית המקרים התשובה היא אכן כן. בניית ממד בדירה קיימת מחייבת קבלת היתר בנייה מתאים, אם כי הרשויות נוטות לאשר את כל הבקשות להיתרי בנייה לצורך זה, שכן מדובר באינטרס מובהק של המדינה שבכל דירה במדינת ישראל יהיה מרחב מוגן דירתי שיסייע להגן על העורף בשעת חירום.

ככלל, אם אתם מעוניינים להוסיף ממד לדירה שלכם, כדאי לפנות לגורם מקצועי המתמחה בתחום זה, גורם כדוגמת קבוצת עידן המספקת לכם שירות מקצה לקצה לצורך בניית ממד, החל משלבי התכנון ובקשת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, דרך בניית הממד על פי התקנות וכלה בביצוע גמר ובדיקת בדק בית לווידוא עמידת הממד בסטנדרטים הנדרשים.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו