בניית ממד

קבלן רשום לבניית בתים פרטיים עד מפתח

קבלן שלד רשום 29901 לעבודות הנדסיות

קבלן גמרים לוילות בפריסה ארצית

ניסיון במסירת 70 + בתים פרטיים שלד +גמרים

התחייבות למחיר הזול בארץ !!

054-3259520 לייעוץ ללא התחייבות

בניית ממד

החל מתחילת שנות ה-90 ובעקבות מלחמת המפרץ, חייב כל מבנה מגורים לכלול בתוכו מרחב מוגן דירתי או בקיצור ממ"ד. המשמעות היא שכל בנייה חדשה בכל רחבי הארץ, תכלול תמיד חדר אחד שיתפקד כממד של הדירה. במקרה של מבנים ישנים יותר, עדיין ישנה אפשרות של בניית ממד בתוך המבנה הקיים, וזאת באמצעות ביצוע ההתאמות הנדרשות לאחד החדרים בדירה.

מתי נדרשת בניית ממד?

על פי החוק, אם אין לכם ממד בבית, אתם לא חייבים להוסיף כזה. יחד עם זאת, ישנם אזורים לא מעטים בארץ, בהם המצב הביטחוני מצדיק קיומו של חדר ממד בבית, חדר שיאפשר כניסה מהירה של בני הבית למרחב מוגן, ואף שהייה ארוכת טווח בחדר זה, בקרבה מלאה ליתר המרחב הדירתי. אם אין לכם ממד בבית, אבל גם אין לכם את האנרגיה להתפנות למקלט בחוץ בכל פעם שנשמעת אזעקה, ואתם מעוניינים ברמת הביטחון ובמיידיות שמציע ממ"ד, תוכלו לבנות ממד בדירה הקיימת שלכם.

בניית ממד

כיצד בונים ממד בדירה קיימת?

בניית ממד בדירה קיימת מתחילה בבחירת החדר שיהפוך לממד. בחירה זו נתונה באופן מוחלט לבעל הדירה על פי העדפותיו, אם כי בהחלט ראוי לקבל את ההחלטה גם על פי שיקולים מרחביים וסביבתיים שיגבירו את רמת הבטחון בשהות בממד בהתאם למיקומו ביחס למקור האיום הפוטנציאלי. כך למשל, יהיה זה נכון לבחור חדר שנמצא בגב הבניין ביחס למקום ממנו נשקף איום. לאחר בחירת החדר, ניתן להתחיל לבנות את הממד באמצעות חיזוק ועיבוי קירות החדר באמצעות בטון מזוין עד לעובי המוגדר בתקנות ומהווה עובי מיטבי להגנה על חלל החדר. כמו כן, במסגרת שדרוג החדר לממד, מבוצעת החלפה של משקוף הדלת והדלת עצמה, לדלת פלדה כבדה שכאשר היא סגורה, מספקת הגנה מרבית ליושבים בחדר. בדומה לכך, גם חלון החדר מוחלף בחלון גדול בעל זכוכית כפולה ואיטום גומי מסביב, וזאת על מנת להגביר את רמת האיטום של החדר למקרה של התקפה כימית, כמו גם להעניק לחלון את החוזק המבני הנדרש לו.

האם נדרש היתר בניה?

במרבית המקרים התשובה היא אכן כן. בניית ממד בדירה קיימת מחייבת קבלת היתר בנייה מתאים, אם כי הרשויות נוטות לאשר את כל הבקשות להיתרי בנייה לצורך זה, שכן מדובר באינטרס מובהק של המדינה שבכל דירה במדינת ישראל יהיה מרחב מוגן דירתי שיסייע להגן על העורף בשעת חירום.

ככלל, אם אתם מעוניינים להוסיף ממד לדירה שלכם, כדאי לפנות לגורם מקצועי המתמחה בתחום זה, גורם כדוגמת קבוצת עידן המספקת לכם שירות מקצה לקצה לצורך בניית ממד, החל משלבי התכנון ובקשת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, דרך בניית הממד על פי התקנות וכלה בביצוע גמר ובדיקת בדק בית לווידוא עמידת הממד בסטנדרטים הנדרשים.

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

בלוג
iengcoil_admin

ניקיון לאחר שיפוץ: כל מה שחשוב לדעת

סיימתם לשפץ את הבית? מזל טוב, אין כמו להיכנס לבית משופץ, לנקות אותו ולהתחיל לעצב אותו ממש כמו שרציתם במשך שנים. במאמר הבא נסביר מה

בלוג
iengcoil_admin

איטום גגות בתל אביב

לקראת החורף המתקרב כבר יש אנשים שמתחילים להכין את הבית שלהם, משום שזוהי בדיוק העונה שמתאימה לכך. איטום גגות בתל אביב חייב להיעשות הרבה לפני

בלוג
iengcoil_admin

אינסטלטור 24 שעות

אין הרבה אנשי מקצוע שאנחנו זקוקים להם כמו אינסטלטורים והטובים שבהם צריכים להיות זמינים לנו כל הזמן. אי אפשר אף פעם לדעת מה יהיה ומתי.

בלוג
iengcoil_admin

כל מה שצריך לדעת בנוגע לאינסטלטור

סוף סוף נכנסתם למקלחת אחרי יום עבודה ארוך. אתם מפעילים את זרם המים, מחכים לוויסות המים החמים והמרגיעים ומבינים שהם ממשיכים להצטבר על כפות הרגליים

התקשרו עכשיו