גרניט פורצלן

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

אם אתם עומדים לפני המשימה של ריצוף בית קיים או בחירת ריצוף לבית חדש שאתם בונים, מן הסתם האופציה המרכזית שאתם בוחנים היא האופציה של גרניט פורצלן. מה זה בעצם גרניט פורצלן? במה זה שונה מפורצלן? האם מדובר באבן טבעית שנחצבת בטבע או באריח המיוצר בתהליך מלאכותי? באילו עיצובים ודוגמאות עיצוב ניתן להשיג אריחי גרניט פורצלן? איך נכון לתכנן את הריצוף של הבית באמצעות אריחים אלה? מה הן המידות הסטנדרטיות של האריחים? מה ההבדל בין גימור מט ומבריק ומה נכון יותר לכם? את כל התשובות לכל השאלות נותנים לכם ממש כאן בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה פרטית.

מה זה גרניט פורצלן ובמה זה שונה מפורצלן?

פורצלן הוא שמה הלועזי של הקרמיקה. המדובר בחומר גושי קשיח שמיוצר באמצעות דחיסה בחום של גרגרי אבן זעירים, המתגבשים יחד לכדי אריח. כיום נחשב הגרניט פורצלן לסוג הריצוף השכיח ביותר בעולם ולא בכדי. המדובר באריחים קשיחים מאוד ועמידים מאוד, שמסוגלים לעמוד בעומס רב ובמכות חזקות עם רגישות נמוכה מאוד לשבירה ואפילו לסימני שחיקה. בעבר היו מיוצרים אריחים אלה מגרגרי קרמיקה זעירים שנדחסו יחד, אלא שהגרגרים לא היו מספיק זעירים ולכן היכולת לדחוס אותם הייתה מוגבלת למדי. אותם אריחים נחשבו לשבירים מאוד וישנם עוד לא מעט בתים ישנים בהם מותקנים אריחי פורצלן רגילים שחלקם גם כנראה נשברו לאורך הזמן. גרניט פורצלן הוא השם שניתן לאריחים החדשים שמיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות יותר המבוססות על גרגרי קרמיקה זעירים הרבה יותר, ברמת דחיסה גבוהה יותר ובטמפרטורות שנמצאו כאופטימליות למקסום החוזק המבני של האריח. גרניט פורצלן על כן, הם בעצם אריחי קרמיקה בפורמט החדשני והחזק שלהם.

באילו מידות ניתן להשיג את האריחים?

אריחי גרניט פורצלן, מאחר והם מיוצרים בתהליך מלאכותי, ניתנים לייצור במגוון רחב של מידות ואולם לאורך זמן התקבעו מספר מידות סטנדרטיות הכוללות את המידות הבאות: 30 על 30 ס"מ, 45 על 45 ס"מ, 60 ס"מ על 60 ס"מ ו-80 על 80 ס"מ. יחד עם זאת, את האריחים ניתן להזמין גם במידות אחרות, החל מחלקיקים קטנים במידות של ס"מ על ס"מ אחד בודד לצורך ריצוף פסיפס ועד אריחים גדולים שיכולים להגיע לאורך של 3 מטרים ולרוחב של מטר וחצי. כמו כן, בפרויקטים יוקרתיים ניתן לבצע הזמנה של אריחי גרניט פורצלן בהתאמה אישית בכל מידה שיבחר הלקוח, אם כי השבתת קו הייצור והתאמתו לצרכי הלקוח, כרוכות בעלויות גבוהות שבאות לידי ביטוי במחיר האריחים ללקוח. מבחינת עובי האריחים, מדובר באריחים בעובי של 10 מ"מ. שימו לב שכל הפרטים שפירטנו לעיל, מתייחסים לאריחי גרניט פורצלן לריצוף בלבד ולא לאריחי חיפוי.

מהם העיצובים ודוגמאות העיצוב הזמינות באריחי גרניט פורצלן?

למעשה, אחד היתרונות החשובים ביותר של אריחי גרניט פורצלן, מעבר לחוזק המבני שלהם, הוא היתרון העיצובי. מאחר ולא מדובר באבן טבעית הנחצבת מן הקרקע ומספקת את הדוגמא הטבעית שלה ולא יותר מכך, בתהליך הייצור של אריחי גרניט פורצלן ניתן ליצור מגוון רחב מאוד של עיצובים ודוגמאות עיצוב, הן באמצעות שליטה בגוון וסידור גרגרי הקרמיקה והן באמצעות הדפסה דיגיטלית על גבי שטח הפנים של האריח. בהתאם לכך, אם אתם מחפשים גוון מסוים מאוד של אריחי הריצוף שלכם, אם אתם מחפשים את היכולת ליצור מראה או אווירה מסוימת בחלל הפנים של הבית שלכם ואם אתם לא רוצים להסתמך על דוגמאות העיצוב המוגבלות למדי שמציע לנו הטבע, אריחי גרניט פורצלן הם הפתרון שלכם והוא יודע להציע לכם מגוון כמעט אינסופי של אפשרויות, לרבות עיצובים דמויי עץ, עיצובים דמויי פסיפס, עיצובים עם דוגמאות עיצוב ויקטוריאניות או מודרניות או אפילו עיצובים דמויי שיש במאה אחוז.

אריחי גרניט פורצלן

יכולים להיות מיוצרים גם בגימור שונה בין שני הקצוות של מט מחד ומבריק מאידך. בין שתי האפשרויות האלה ישנן מספר דרגות של גימור מבריק או מט, כך שתוכלו להתאים לעצמכם את האופציה הנכונה ביותר. ככלל, גימור מבריק הוא הגימור שרבים רואים בו כגימור האטרקטיבי ביותר, לפחות עד שמגיעים לחנות ורואים את כלל האפשרויות. על אף שהמראה של רצפה מבריקה ובוהקת הוא מראה שנחשב למאוד אטרקטיבי, זהו לא תמיד הגימור הנכון לכם. גימור מבריק יוצר השתקפות של חלל החדר על גבי הרצפה, באופן שלמעשה פוגע במראה המקורי של האריחים. בנוסף לכך, אם הבית שלכם נהנה מחדירת אור טבעי בהיקף גבוה, ריצוף מבריק יכול להפוך לממש מסנוור ולהפוך את העיצוב הכולל לחיוור למדי. על כן, לפני שאתם בוחרים את הגימור של האריחים לריצוף הבית שלכם, כדאי להתייעץ ולבדוק אפשרויות שונות בסיוע אנשי מקצוע שמלווים אתכם או אנשי המכירות במקום.

מהן מידות האריח הנכונות לכם?

ככלל, אם התחלתם כבר לחפש ריצוף לבית, סביר להניח ששמעתם על כלל האצבע ולפיו גודל האריחים כגודל הבית. ככל ששטח הבית גדול יותר, כך האריחים אמורים להיות גדולים יותר ולהיפך. ובכן, אי אפשר לומר שהטענה הזאת נכונה או שאתם באמת צריכים לפעול על פיה, אבל היא לא לגמרי חסרת כל יסוד. יש משהו לא אסתטי באריחי ענק המותקנים בחדר קטן של 12 או 14 מ"ר ויש משהו לא אסתטי באריחי 30 על 30 שמותקנים בסלון ענק של 80 מ"ר. יחד עם זאת, החוש האסתטי הטבעי שלנו מכוון אותנו יותר לכיוון האריחים הגדולים יותר ואיכשהו התקבעה המידה של 60 על 60 ואולי קצת גם 45 על 45, כמידה האטרקטיבית ביותר, שיכולה להתאים למרבית המרחבים הביתיים.

חיבור ריצוף וחיפוי קירות

אבל בבחירת מידת האריחים בבית אתם רוצים לקחת עוד דבר בחשבון. זהו לא הפרמטר החשוב ביותר, אבל ייתכן שהוא יכול לסייע לכם לתמוך בהחלטה קודמת שלכם ולכן כדאי להכיר אותו. המדובר בקו החיבור בין הריצוף ובין הקירות. יש ערך אסתטי בכך שבקו החיבור הזה נראה אריחים כמעט בשיא גודלם, שמהם נחתכה רק פיסה קטנה בכדי להתאים אותם לרווח שבין הקיר ובין האריח השלם האחרון. זאת לעומת האופציה הפחות אסתטית של הגעה עם האריח השלם עד כדי מספר ס"מ לפני הקיר ואז סתימת המרווח הזה עם רצועה דקיקה של מספר ס"מ. רצועה זו נחשבת למאוד לא אסתטית ועדיין מדובר ברצועה שנמצאת בשולי החדר והשפעתה על האסתטיקה הכללית היא מוגבלת למדי. בהתאם לכך, שיקול זה לא אמור להכריע את ההחלטה שלכם, אבל הוא בהחלט משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון.

האם לא כדאי שיש במקום גרניט פורצלן?

ובכן, התשובה היא לא. זה לא אומר ששיש לא יכול להתאים לכם על פני גרניט פורצלן, אבל אי אפשר לקבוע באופן גורף ששיש עדיף על פני גרניט פורצלן. למעשה, רמת השכיחות והפופולאריות של אריחי גרניט פורצלן, מעידה דווקא בדיוק על ההיפך. הרבה יותר אנשים מוצאים את אריחי הגרניט פורצלן כאריחים המתאימים להם ביותר, גם מבחינת עיצוב, גם מבחינת איכות ועמידות וגם מבחינת מחיר. אריחי שיש הם אריחים שמתאימים יותר לעיצובים יוקרתיים ויוצאי דופן, בעיקר בגווני שחור, לבן או גוון אבן טבעית. אריחי השיש גם עולים הרבה יותר ומגיעים במגוון הרבה יותר מצומצם של דוגמאות עיצוב. למעשה, מעבר לעובדה שמדובר בשיש, על כל הנופך היוקרתי שלו, לשיש אין שום יתרון מעשי או עיצובי על פני אריחי גרניט פורצלן והבחירה בו היא בדרך כלל משיקולי סטטוס, יוקרה ורק לעיתים נדירות גם משיקולים עיצוביים.

האם כל רצף יודע לרצף עם גרניט פורצלן?

התשובה היא בהחלט כן. יחד עם זאת, לא כל רצף יודע לעשות את אותה עבודת ריצוף. לא כשזה מגיע לתכנון פרישת האריחים, לא כשזה מגיע להקפדה יתרה על יישור ופילוס האריחים ולא כשזה מגיע לשיפועי הרצפה שיש ליצור בחדרים ייעודיים כמו מרפסת או חדר אמבטיה לצרכי ניקוז. על כן, כאשר אתם בוחרים רצף לפרויקט הבנייה שלכם, אתם לא רוצים לבחור אותו על סמך השאלה "האם אתה יודע לרצף באמצעות גרניט פורצלן?", אלא לבחון את היכולות שלו באמצעות המלצות, חוות דעת מקצועיות ואולי עבודות קודמות שהוא עשה בעבר. עבודה עם גורם מקצועי מנהל, שינהל עבורכם את כל הפרויקט יכולה להיות פתרון מצוין בשבילכם בכל הנושא של בחירת הרצף. המרכז לבניה פרטית מספק מזה שנים ארוכות שירותי ניהול פרויקט לאנשים הבונים את ביתם הפרטי במסגרת מודל בנה ביתך, ובכלל זה דואג לגיוס כל אנשי המקצוע הנדרשים בתהליך לרבות רצף מקצועי עם אחריות מלאה על התוצאות.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!