דלתות פנים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

דלתות פנים לבית היא קנייה שאתם רוצים לבצע בצורה שקולה ועם הרבה סבלנות. ישנם דגמים רבים מאוד של דלתות פנים וכלפי חוץ הם כולם נראים אותו דבר. למעשה, ישנם דגמים זולים ופשוטים מאוד שיודעים להתחפש לדגמי יוקרה ולפני שאתם מכניסים את היד לכיס, תצטרכו לוודא שאתם לא נופלים במלכודות השיווק שמציבים לכם יצרני דלתות מכל רחבי העולם. בשורות הבאות, מסייעים לכם המומחים של המרכז לבניה פרטית להבין טוב יותר מהם הפרמטרים שעליכם לבחון ברכישת דלתות פנים, וכיצד תוכלו להבטיח שהדלתות שתקנו תספקנה לכם את הפרטיות הנדרשת, את הבידוד האקוסטי והתרמי הנדרש ואת אריכות הימים שאתם מצפים מדלתות שאתם משקיעים בהם כל כך הרבה אלפי שקלים.

עיצוב דלתות פנים

עיצוב הוא למעשה המרכיב היחיד שבו יש לכם גמישות מרבית ובו אתם יכולים להביא לידי ביטוי את הרצונות וההעדפות שלכם, גם מבלי שאתם יודעים דבר על דלתות פנים. ככלל, תוכלו לבחור בגוונים ניגודיים או משלימים, תגליפים ומרקמים יוקרתיים או פשוטים, אבל בסך הכל, קחו בחשבון שמגוון האפשרויות הוא עצום ולא כל עיטור או פטנט עיצובי שמוצע לכם, אכן יכול להתאים לבית שלכם או לכם. לפני שאתם יוצאים לבחון דגמים שונים של דלתות פנים, כדאי שתגדירו לעצמכם מהם הקווים המנחים ומהם הקווים האדומים שאותם אתם לא רוצים לחצות, בכל מה שקשור לעיצוב הדלתות. כך תוכלו להבטיח, שאת החלטות העיצוב מקבלים אתם ולא אנשי המכירות בחנות.

מדידה והתקנה של דלתות פנים

לפני שאתם נכנסים למפרט המדויק של דלתות הפנים שלכם, ויש לא מעט פרמטרים שסביבם תצטרכו לקבל החלטה, כפי שנסביר בהמשך, חשוב מאוד לבצע מדידה מדויקת של כל מפתחי הדלתות ולהחליט על כיווני הפתיחה של כל דלת, כפי שנסביר כעת. דלת פנים היא דלת שמיוצרת למעשה בהתאמה אישית, לפחות בהיבטים מסוימים שלה. מפתחים לדלתות פנים, קרי הפתחים בקיר שבהם אמורות הדלתות להשתלב, נבנים אמנם על פי מידות סטנדרטיות אבל המידות שלהם עדיין יכולות להיות שונות במספר ס"מ לפה או לשם, בין מפתח למפתח ובין בית לבית. בכדי להבטיח התאמה מלאה של הדלת למפתח בכל אחד מן החדרים, יש לבצע מדידה מדויקת והמדידה הזאת צריכה להתבצע על ידי נציג של ספק הדלתות. ספקי דלתות פנים נותנים אחריות על הדלתות שלהם, לעיתים למשך מספר רב של שנים, אבל רק בתנאי שהמדידה מבוצעת על ידי נציג שלהם, שיכול אכן להבטיח שהמדידה בוצעה נכון ומדויק.

הפרמטרים לבחירת דלתות פנים

במדידה זאת נמדדים כמה וכמה פרמטרים ובראשם רוחב המפתח בשלושה מפלסי גובה (קרוב לרצפה, באמצע וקרוב למשקוף העליון), גובה המפתח בשתי נקודות לרוחב המפתח, עובי הקיר כולל הטיח עבור כל אחד מחלקי המשקוף וכן מידות משתנות כמו מרחק הפאנל או מרחק קיר אנכי למפתח מהמפתח וכן הלאה. במהלך תהליך המדידה, יש לקבל גם החלטה לגבי הכיוון אליו תיפתח הדלת. דלת שמיועדת להיפתח לצד ימין, המנעול והידית שלה יותקנו בצידה השמאלי ולהיפך אם הדלת מיועדת להיפתח לצד שמאל. כיוון פתיחת הדלת יהיה בדרך כלל לצד בו ממוקם הקיר האנכי למפתח, כך שכשהדלת תהיה פתוחה היא תהיה צמודה לקיר הזה. במקרים בהם אין קיר אנכי כזה, ניתן להחליט על כל צד וההחלטה היא של הלקוח והיא סופית מרגע שמקבלים אותה ועד שהדלת נכנסת לייצור. לאחר שהדלתות מיוצרות על פי המפרט המדויק שגובש, הן מובלות כולן אל בית הלקוח ומותקנות, כל דלת במפתח המתאים לה. בזמן ההתקנה יכול המתקין לבצע התאמות נוספות על מנת להתאים את המשקוף בצורה מושלמת למפתח.

הדלתות עצמן – כל מה שאפשר להזמין בדלת פנים

בשורות הבאות נתייחס בעיקר לאלמנטים של דלתות פנים ציר חד כנפיות. ישנם כמובן דגמים מיוחדים של דלתות פנים לרבות דלתות הזזה, דלתות דו כנפיות, דלתות בהתאמה אישית בשלל תצורות ודוגמאות עיצוב וככלל, אין שום תצורה ושום גודל שלא ניתן לייצור. בשורות הבאות, נתייחס כאמור למיינסטרים של דלתות הפנים, לדלתות שמוזמנות ומותקנות ב-99% מהבתים והמבנים. כלפי חוץ יכולות דלתות אלה להיראות כמעט זהות, אלא שכאשר יורדים לפרטים הקטנים מגלים הבדלים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. מאחר ורכישת דלתות פנים היא רכישה של כמה דלתות בו זמנית, חשוב מאוד לבחון כל פרט גם משיקולים פונקציונליים ושיקולי איכות, אבל גם משיקולי תקציב, כשכל פער מחיר לדלת, יכול להצטבר לפער משמעותי כשמכפילים אותו במספר הדלתות.

מילוי דלתות פנים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת דלת פנים הוא המילוי של הדלת, שמשפיע על רמת הבידוד האקוסטי והתרמי של החדר. מילוי דלת פנים יכול להתבצע בשלוש טכניקות מרכזיות. הראשונה שבהן היא שימוש ברשת קרטון, כלומר מעין כוורת עשויה קרטון שנמתחת על פני כל שטח הדלת. כוורת זו היא מאוד זולה ופשוטה וגם יעילות הבידוד שלה מאוד נמוכה. רבים מהמותגים המובילים שמייצרים כיום דלתות פנים כלל לא עושים שימוש בסוג זה של מילוי שכן הוא אינו עומד בסטנדרטים המינימליים להם מצפים כיום לקוחות המשקיעים אלפי שקלים ברכישת דלתות פנים לבית. הטכניקה השנייה והמוצלחת יותר היא טכניקת פלקסבורד, הפלקס בורד הוא למעשה לוח שעשוי מתערובת של שבבי עץ ודבק בתוכו קדחים גליליים חלולים שעוברים לאורך הלוח. גלילים אלה יוצרים מרחב של אוויר שמספק בידוד אקוסטי ותרמי מצוין. יחד עם זאת, הפלקסבורד רגיש מאוד למים וגם כבד יותר באופן משמעותי מרשת קרטון. את הרגישות למים אפשר לפתור באמצעות ציפוי הדלת בחומר עמיד במים. מבחינת משקל הפלקסבורד במקרים רבים כלל לא מדובר בחיסרון אלא ביתרון, שכן אנשים אוהבים את התחושה של דלת מאסיבית שמעניקה גם תחושה של איכות, חוזק מבני ויציבות. הטכניקה השלישית היא טכניקת המילוי עם פוליאוריתן מוקצף, שמציע רמת בידוד תרמי גבוהה, אבל בידוד אקוסטי פחות מזה של פלקסבורד. מילוי זה גם דורש עבודה מאוד מדויקת עם ציוד מיוחד.

ציפוי דלתות פנים

ציפוי דלתות פנים הוא מרכיב מפתח חשוב באיכות הדלת, בעמידות שלה לאורך שנים וכמובן בעיצוב שלה. ישנם כיום טכניקות שונות ומגוונות לצפות דלתות, ובהן שתיים מרכזיות שגם בתוכן ניתן לזהות מגוון אפשרויות ורמות איכות. האפשרות הראשונה היא אפשרות למינציה, קרי ציפוי שלד הדלת באמצעות יריעה פולימרית. הלמינציה יכולה לספק ציפוי איכותי מאוד לדלת והיא יכולה להציע גם כמה מהדגמים הנחותים ביותר בעולם דלתות הפנים. דלתות פנים שמוצעות לכם משמעותית פחות מאלף שקל כנראה מצופות במדבקה פולימרית פשוטה שבתוך חודשים ספורים צפויה להתחיל להתקלף, לדהות, להיסדק ולחשוף את שלד הדלת. בכל פרמטר אפשרי, זוהי קניה מאוד לא חכמה או כפי שנהוג לומר: לקנות בזול ולצאת ביוקר. אם אתם בוחרים באופציה של למינציה, חשוב מאוד שתתמקדו בלמינציה איכותית מיריעה פולימרית עבה ואיכותית, שגם מציעה הגנה מלאה מלחות וחדירת מים וניתנת להזמנה במגוון רחב של עיצובים (אם כי לרוב יוצעו לכם מספר עיצובי בסיס וכל סטייה מהם, על אף שהיא אפשרית, יכולה להיות מאוד יקרה).

טכניקות ציפוי דלתות פנים

טכניקת הציפוי הנוספת היא ציפוי באמצעות שכבת עץ ובמיוחד פורמייקה. הפורמייקה הוא הציפוי האיכותי ביותר לכל סוגי הרהיטים וגם בתחום של דלתות פנים, נחשבת לאופציית הציפוי האיכותית והעמידה ביותר. יחד עם זאת, גם פורמייקה יכולה להגיע בעוביים שונים, החל מעובי של מ"מ אחד ועד לעובי של מספר מ"מ. ככל שהפורמייקה עבה יותר כך היא תהיה איכותית ועמידה יותר, אך גם היא תייקר יותר את העלות הכוללת של הדלת וגם תהפוך אותה לכבדה ומאסיבית יותר. ישנם ציפויי עץ נוספים שאותם ניתן לצבוע בתנור, להוסיף להם תגליפים בסגנון ויקטוריאני ולייצר מגוון רחב של עיצובים ושילובי גוונים. אלו הם הציפויים האיכותיים ביותר ולכן גם מוסיפים לא מעט מחיר לעלות הכוללת של הדלת.

צירי דלתות פנים

צירים של דלתות פנים הפכו לאחרונה לנושא מרכזי וחשוב בבחירת דלתות פנים לבית ולא בכדי. ישנם כמובן הצירים המיושנים, שנחשבים לחזקים מאוד אך פחות אסתטיים. ישנם צירים מיושנים עם תוספות עיטורים ויקטוריאניים שמעניקים לדלת מראה מכובד ויוקרתי יותר, ישנם צירים סטנדרטיים פשוטים בעלי מראה מודרני מעוגל אך כאלה שנראים כמו פתרון פונקציונלי סטנדרטי ללא כל ערך או מסר עיצובי בולט. לבסוף, ישנם הצירים הנסתרים שמגיעים בכמה וכמה תצורות ועיקרם הוא לא עצם העובדה שהם נסתרים, אלא האופן בו הם מאפשרים את סגירה של הדלת. ציר נסתר הוא למעשה ציר שמאפשר את סגירת הדלת אל תוך הגומחה של המשקוף כך שכאשר הדלת סגורה היא נמצאת בקו ישר ואחיד עם קיר החדר, וזאת בניגוד לדלת עם צירים רגילים שכאשר היא סגורה, היא בולטת מעט מקו פני השטח של הקיר המקיף אותה. זאת גם הסיבה שצירים מוסתרים נחשבים ליקרים יותר, שכן הם מכתיבים מבנה שונה לחלוטין של כל החיבור בין הדלת ובין המשקוף, וזאת בנוסף לתצורות המגוונות שבהן ניתן להזמין את הצירים הללו.

קראו עוד: דלתות כניסה

מנגנון נעילה לדלתות פנים

בשנים האחרונות חלה התפתחות של ממש במנגנוני הנעילה של דלתות פנים עם המעבר למנעולים חד כיווניים ולמנעולים מגנטיים. באפשרותכם כמובן להזמין דלתות פנים עם צילינדרים בסיסיים ואפילו מעוצבים, אבל לפני שאתם עושים את ההזמנה, כדאי בהחלט ללמוד על מנגנוני הנעילה החדשים שמשולבים כיום כמעט בכל דלת פנים. לכל מנגנון נעילה ישנם שני מצבים מרכזיים: מצב סגירה ומצב נעילה. במצב סגירה, נכנסת לשון הצילינדר למגרעת הייעודית שלה במשקוף ומונעת את פתיחתה ללא הורדת ידית הפתיחה של הדלת. במצב נעילה, בנוסף ללשון הצילינדר מוסט גם רכיב הנעילה אל תוך מגרעת נוספת במשקוף, וזאת באמצעות סיבוב מפתח המנעול. מנגנון הנעילה המגנטי מייתר את הצורך בלשון הצילינדר כשקיבוע הדלת במקומה מתבצע באמצעות היצמדות של מגנט הצילינדר למגנט המותקן על המשקוף. מנגנון הנעילה החד כיווני מבוסס על נעילת הדלת באמצעות סיבוב הצילינדר באמצעות ידית נעילה ללא מפתח. הפתיחה אפשרית מצד אחד בלבד, כשמצד שני, משיקולי בטיחות, עדיין מתאפשרת פתיחה אך באמצעות סיבוב של מגרעה הדומה לראש של בורג ולא באמצעות ידית ייעודית.

עיטורים לדלתות פנים

עיטורים לדלתות פנים יכולים להגיע במגוון רחב של תצורות, החל מפסי כרום בשלל תצורות מיושרות, גליות או מעוגלות וכלה בתגליפים קלאסיים, בדרך כלל בתצורה מרובעת. בקטגוריית העיטורים אפשר להכניס גם את הידיות שמגיעות באינספור תצורות ועיצובים בגווני כרום כסוף, פליז זהוב או ברונזה אדמונית. שימו לב שעיטורים לדלתות יכולים לנפח מאוד את העלות הכוללת כאשר רוכשים מספר דלתות  ויש להכפיל את תוספת המחיר במספר הדלתות.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!