הדמיות אדריכליות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

הדמיות אדריכליות – עידן חדש בענף הבנייה

לראות את המוצר ולהרגיש אותו, הוא תנאי כמעט הכרחי בכל רכישה שאנו מבצעים. לפני שאנחנו רוכשים מכנס או חולצה, אנחנו יכולים לראות אותם בעיניים, להרגיש אותם בידיים ואפילו למדוד אותם על הגוף. כשאנחנו מתכננים בית חדש או מעוניינים לשפץ את הבית הקיים, אין לנו שום יכולת לראות את התוצאה הסופית, שהיא למעשה המוצר אותו אנו קונים. בדיוק מהסיבה הזאת, פותחה טכנולוגיה חדשנית של הדמיות אדריכליות. אם בעבר היה עליכם להביט בשרטוטים טכניים כדי לנסות ולדמיין איך ייראה הבית החדש שאתם משקיעים בו את כל כולכם, היום תוכלו לבצע הדמיה תלת מימדית של התוצאה הסופית, ולמעשה לעשות סיור בתוך הבית המוכן דרך מסך המחשב, עוד לפני שהנחתם את אבן הפינה.

 

כיצד מבוצעות הדמיות אדריכליות?

חשוב להבין: הדמיות אדריכליות אינן פוטרות אותנו מהצורך התכנוני, ועדיין יהיה עליכם לקבל החלטות משמעותיות לגבי האופן בו תרצו לתכנן את הבית החדש שלכם. מה שכן, כעת תוכלו לעשות זאת בצורה הרבה יותר קלה ובטוחה, כשאתם יכולים לראות את המשמעות וההשלכות של כל החלטה שלכם, עוד לפני שהוצאתם אותה אל הפועל. ליכולת זו ישנה השפעה משמעותית ביותר על תהליכי התכנון של נכסי נדל"ן, שכן היא מאפשרת להגיע לרמת שביעות רצון גבוהה מאוד שלא ניתן היה להגיע אליה בעבר, ומאפשרת לבצע מהלכים תכנוניים רבים ומגוונים יותר ללא החשש לטעויות ומבלי ליפול לשתי המלכודות של כל המרבה הרי זה משובח או כל המוסיף גורע.

 

מהן הפעולות שניתן לבצע באמצעות הדמיות אדריכליות?

באמצעות תוכנות ייעודיות לביצוע הדמיות אדריכליות תוכלו לעצב את ביתכם בתלת מימד וממש לראות אותו בעיניים. במסגרת ההדמיה תוכלו כמובן לתכנן את קווי המתאר של הבית, שטח הפנים, שטח החוץ, חלוקה לחדרים, מיקום חדרים, מיקום אלמנטים כמו כיורים, אסלות, דלתות, חלונות וכדומה על מנת לקבל את התצורה הכללית של הבית בצורה מדויקת ומלאה. בהמשך, תוכלו גם להכניס אלמנטים שונים של עיצוב, לבחון סוגים שונים של מרצפות, קרמיקה, גרניט פורצלן, שיש או בטון מוחלק, לבחון סוגים שונים של חיפויים כדוגמת עץ, קרמיקה, פולימר, זכוכית או אלומיניום. תוכלו לנסות סוגים שונים של דלתות וחלונות, להוסיף מרפסות ואפילו אמצעי תאורה.

רמת הפירוט שתוכלו לייצר באמצעות הדמיות אדריכליות תלויה מאוד בתוכנה בה נעשה שימוש, אם כי אדריכלים רבים בוחרים שלא להתעסק בנושא עיצוב הפנים, ומשתמשים בתוכנות אלה אך ורק בכדי לתכנן את המבנה עצמו, את החלוקה לחדרים, את הגבהים, המרחב וכדומה. ככלל, גם לא מומלץ להסתמך על תוכנות אלה לעיצוב הבית עוד לפני שהבית נבנה. בתהליכי בנייה חשוב לעבוד בצורה מסודרת ובהקשר זה, יש לעבור תחילה את שלב התכנון של המבנה עצמו, לבנות אותו ולהביא אותו למצב של גמר, ורק לאחר מכן כשרואים את הבית מול העיניים במלוא הדרו, ניתן להתחיל לחשוב על עיצוב הפנים. גם בתחום העיצוב קיימות תוכנות שמאפשרות לבצע הדמיות תלת ממד, וגם לצורך זה תוכלו להשתמש בתוכנות אלה הדמיה אדריכלית מחיר מול רמה מקצועית.

 

ממה צריך להיזהר בשימוש בהדמיות אדריכליות?

כפי שאמרנו קודם לכן, הדמיות אדריכליות נועדו בעיקר לתכנון המבנה. יחד עם זאת, על מנת למשוך עוד ועוד לקוחות, אדריכלים רבים נעזרים בתוכנות אלה בכדי להציג ללקוח את הבית המוגמר לכאורה, לאחר עיצוב. בהיבט זה יש להיזהר משני דברים. הדבר הראשון הוא ביצוע עיצוב לפני שאתם מרגישים את הבית בפועל. לתחושת המרחב, לשהייה במרחב אין שום תחליף וגם תוכנת תלת ממד מתקדמת לא תוכל להעניק לכם את התחושה הנדרשת על מנת שתוכלו להתחיל ולעצב את הבית בצורה נכונה ומקצועית. שנית, תוכנות המוצגות לנו על גבי מסך תמיד מציגות את הדברים בצורה אטרקטיבית יותר, מוארת יותר וצבעונית יותר מאשר הם במציאות, ואם תבחרו לעצב את הבית באמצעות תוכנה להדמיות אדריכליות, תגלו שישנו פער גדול בין מה שתכננתם ומה שיתקבל בפועל.

 

אז האם הדמיות אלה משמשות רק לצרכי שרטוט?

ובכן, ברמה המקצועית התשובה היא כן. הדמיות אדריכליות נועדו למעשה להקל על עבודת האדריכל בביצוע שרטוטים ותכנון של הבית, ולאפשר ללקוח לבחון את המבנה בתלת מימד ולא על גבי שרטוט דו ממדי בלבד. יחד עם זאת, ניתן בהחלט להיעזר בהדמיות אלה בכדי לתת תחושה כללית של מראה הבית הסופי בתצורות ועיצובים שונים. כל עוד אתם לא מסתמכים על התוכנה לצורך העיצוב הסופי של הבית, ומבינים שמטרת ההדמיות היא לתכנן את הבית ברמה האדריכלית בלבד, בהחלט תוכלו לבצע מספר ניסיונות לעיצוב בסיסי בכדי לקבל תחושה כללית. הדמיות אלה תסייענה לכם גם לזהות ליקויים בתכנון, שלא הייתם יכולים לראות על גבי שרטוט דו ממדי. כך למשל, באמצעות הדמיות אלה תוכלו לזהות דלת שנפתחת לכיוון לא נכון, חדרים שאינם ממוקמים נכון ביחס לשמש או לנוף, מדרגות שאינן ממוקמות נכון ועוד כהנה וכהנה ליקויים שקל יותר לזהות באמצעות הדמיה תלת ממדית.

 

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!