הדמיות – למה הן מיועדות?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

הדמיות – למה הן מיועדות?

בשנים האחרונות, ולמעשה בעשורים האחרונים, חלה התפתחות טכנולוגית מדהימה בתחום המחשוב, התפתחות שאפשרה פיתוח של שלל יישומים ואפליקציות למגוון שימושים. אחת ההתפתחויות שאפשרה שינוי משמעותי במספר רב של תעשיות וענפים היא ההתפתחות של טכנולוגיית ההדמיה הממוחשבת. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו למעשה לבנות מודלים דו ממדיים או תלת ממדיים, בהתאם לטכנולוגיה בה נעשה שימוש, בכדי לדמות פריט מציאותי קיים או פריט עתידי שנמצא בשלבי תכנון. ליכולת הפשוטה הזאת לכאורה, ישנם שימושים רבי חשיבות בשלל תחומים כדוגמת רפואה, מחקר ופיתוח, יזמות ונדל"ן.

 

מהי החשיבות של הדמיות?

בכל פעולה שאנו עושים, אנו מחפשים כמה שיותר וודאות וידיעה לקראת הבאות. כאשר אנו קונים מוצר חדש בקניון, אנחנו רואים בדיוק מה אנחנו מקבלים, ובמקרים רבים אף יכולים לנסות את המוצר לפני שאנו משלמים עבורו. ישנם תחומים רבים המאופיינים ברמה גבוהה של חוסר ודאות וחוסר ידיעה לקראת מה שהולך לקרות ולקראת התוצאה שתתקבל. באופן פרדוקסלי, תחומים אלה הם תחומים שבהם ישנה חשיבות מכרעת לתוצאה, לעיתים ברמה של חיים ומוות. כך למשל, כאשר אנו עורכים ניתוח לב, ישנה חשיבות מכרעת לתוצאה, אך אין ביכולתנו לדעת מראש מה קורה בפנים ומהן הפעולות שעלינו לבצע במסגרת הפרוצדורה הרפואית.

הדמיות מאפשרות לנו למעשה לבנות מודל תלת ממדי שיושב במוקד הפעולה שאנו צפויים לבצע, באופן שמאפשר לנו לתכנן ולהתכונן לפעולה בצורה מיטבית, כאילו אנו עושים את הפעולה בפועל. אם שוב נחזור לדוגמת הלב, באמצעות הדמיות ממוחשבות, יכול הרופא המטפל לסרוק את ליבו של המטופל, להזין את הנתונים לתוכנת הדמיה ייעודית, ולקבל מודל תלת מימדית של הלב. על המודל הזה יכול הרופא לתכנן את מהלך הניתוח לפרטי פרטים, נקודות כניסה ויציאה, אזורי טיפול וכדומה.

את אותה הטכנולוגיה ניתן לנצל גם בתחום הנדל"ן, בו ישנה חשיבות מכרעת לתכנון נכון ומדויק של המבנה בטרם בנייתו. כך למשל, בתכנון הבית שלכם, אתם רוצים לוודא שכל הדלתות והחלונות מוצבים במקום הנכון, שהדלתות נפתחות לכיוון הנכון ושאין סתירה בין מיקום הדלתות והחלונות ובין פריטי ריהוט מרכזיים שאתם צפויים להציב ברחבי הבית. בעבר עמד לרשותכם שרטוט דו ממדי על גבי דף נייר, והיום אתם יכולים ממש לשוטט בתוך המבנה על גבי מסך המחשב, ולבחון כל פרט ופרט בצורה מדוקדקת ומציאותית. יכולת זו מבטיחה מינימום טעויות וליקויים, ליקויים שתיקונם לאחר גמר הבנייה הופך למשימה מסורבלת ויקרה.

 

כיצד מבוצעות הדמיות?

הדמיות יכולות להתבצע במספר צורות מרכזיות, אך הקו המחבר בין כולן הוא הזנת נתוני המודל אל תוך תוכנה שהופכת אותם למודל תלת ממדי ויזואלי. כך למשל, אם אנחנו רוצים לבצע הדמיה לבית עתידי שאותו אנו מתכננים כעת, יהיה עלינו להזין לתוכנה את מידות הבית, ובכלל זה אורך, רוחב וגובה של הבית הכולל, של כל חדר, של החצר ושביל הגישה, של מרחקים בין חלונות, דלתות, כיורים וכדומה. אלו הן פעולות שמבוצעות בכל מקרה במסגרת תכנית אדריכלית, רק שהפעם אנחנו יכולים לבצע אותן באמצעות תוכנת הדמיה, שתאפשר לנו לקבל מודל תלת ממדי במקום שרטוט דו ממדי.

אפשרות נוספת לביצוע הדמיות תלת מימד מחיר היא באמצעות הזנת נתונים של פריט קיים שעבורו אנו רוצים לבצע הדמיה. כך למשל, כאשר אנו רוצים לבצע הדמיה של בית קיים לצורך שיפוץ יסודי, ניתן לבצע מדידה של כל חלקי הבית ולהזין לתוכנה, או לחילופין ישנן תוכנות שיודעות גם לתרגם סט של צילומים לכדי מודל תלת ממדי ממוחשב. לשם כך, יש לצלם את המבנה מכל כיוון אפשרי ולהזין את התמונות אל התוכנה לצורך עיבוד. כך בדיוק מבוצעת למשל הדמיה של לב, באמצעות סט שלם של צילומי רנטגן וסריקות CT.

 

כיצד תוכלו לבצע הדמיה לבית שאתם בונים?

הדמיות

אז כעת, אחרי שהבנתם את חשיבות עולם ההדמיות, חשוב שגם תבינו כיצד תוכלו לבצע הדמיה כזאת עבור הבית שאתם רוצים לשפץ או לבנות מאפס. תחום ההדמיות בעולם הבנייה נקרא הדמיות אדריכליות. את השירות של הדמיה לנכסי נדל"ן ניתן לקבל מאדריכלים מובילים המיישמים את הטכנולוגיה בעבודתם השוטפת. יחד עם זאת, אם תבחנו את השטח, תגלו שאין הרבה אדריכלים כאלה, ובפועל שירות זה מסופק על ידי חברות מקצועיות ומתמחות, בין היתר גם לאדריכלים המשתמשים בשירות בצורה נקודתית.

המשמעות היא שסביר להניח כי האדריכל איתו אתם עובדים לא יציע לכם את האפשרות לבצע הדמיה אדריכלית לביתכם, אך לכם יש בהחלט את האפשרות לבקש זאת ממנו, ואם הוא לא מציע את השירות באופן מובנה בסל השירותים שלו, תוכלו להפנות אותו לחברה מקצועית שתספק את השירות בצורה נקודתית עבור הפרויקט שלכם. הדמיה כזאת תוכל לסייע לכם לקבל את ההחלטות החשובות לגבי בית החלומות שלכם, בצורה יותר מודעת וממקום של בטחון לקראת הבאות. כשמוציאים סכומי כסף כל כך גדולים כמו שמוציאים על בניית בית, מודעות ובטחון הם מרכיבים קריטיים לאורך כל התהליך.

הדמיות פנים

מתכננים את בית החלומות שלכם אבל לא מצליחים לדמיין אותו לפרטי פרטים? אתם יודעים מה השטח הרצוי ומספר החדרים הרצוי, אבל לא מצליחים לדמיין איך לסדר את החלוקה הפנימית של הבית? לאורך כל ההיסטוריה נאלצו אנשים לתכנן ולבנות את ביתם על סמך תכניות דו ממדיות בסיסיות, שבדרך כלל הוכנו על גבי שולחן השרטוטים. בהמשך הדרך, פותחו תוכנות שסייעו לאדריכלים לבצע את השרטוט בעזרת מחשב, וכיום ניתן לבצע הדמיות פנים מלאות באמצעותן ניתן ממש לראות על גבי מסך המחשב את הבית הבנוי בתלת מימד, עוד לפני שהתחיל תהליך הבנייה. הדמיות פנים אלה מאפשרות לכם לבצע שורה של פעולות, לרבות חלוקת הפנים של חדרי השינה, מיקום הסלון וחדר המדרגות, מיקום ותכנון חדרי השירותים והאמבטיה ואפילו עיצוב פנים של הרהיטים ופריטי העיצוב המרכזיים.

 

כיצד מבוצעות הדמיות פנים של מבנה?

כל נושא התכנון האדריכלי קיבל תנופה משמעותית עם פיתוחה של תוכנת אוטוקאד. תוכנה זו אפשרה לאדריכלים לבצע את כל השרטוטים הנדרשים לצורך תכנון מבנה, באמצעות המחשב בלבד. יחד עם זאת, התוצר שידעה תוכנה זו לייצר נותר דו ממדי, ובשורה התחתונה נאלצו אנשים לקבל החלטות מכריעות לגבי תכנון הבית שלהם על פי שרטוט דו ממדי על גבי דף נייר. הדמיות פנים הן למעשה פתרון המאפשר להציג את כל המבנה המתוכנן בצורה תלת ממדית מלאה על גבי מסך המחשב, ולבחון את כל ההיבטים התכנוניים, החל במרחב הכולל, דרך התשתיות ועד הפרטים הקטנים ביותר ברחבי המבנה.

הדמיות פנים אלה מבוצעות באמצעות תוכנות חדשניות המבוססות גם הן על טכנולוגיית אוטוקאד. אל תוך התוכנה מזין האדריכל את כל המידות הנדרשות של כל חלקי המבנה. משם לוקח המחשב את המושכות ובונה דגם תלת ממדי של המבנה, בו ניתן להתרשם משלושת הממדים: גובה, אורך ורוחב של כל חלקי המבנה, ממיקומי החלונות והדלתות, החדרים וכדומה. למעשה, באמצעות התוצר של הדמיות פנים אלה, ניתן ממש לטייל בתוך הבית ולבחון כיצד הוא נראה מכל זווית ומכל נקודת מבט.

 

האם ניתן להשתמש בהדמיות פנים לצורך עיצוב הבית?

התשובה היא בהחלט כן, אם כי לא כל התוכנות בנויות לכך. עיצוב פנים הוא נושא נפרד מאדריכלות, ולכל אחד מהנושאים כדאי להקדיש את תשומת הלב הראויה בשלבים השונים של התכנון והבנייה. באמצעות הדמיות פנים ניתן לשלב במבנה פריטי עיצוב מרכזיים כמו רצפה, חלונות, דלתות, ארונות, מיטות וכדומה, אך תוכנות אלה אינן מיועדות להזין דגמים ספציפיים של כל פריט עיצוב, בכדי לראות את התוצר הסופי. את הנושא של עיצוב הפנים כדאי להשאיר לשלב מאוחר יותר, ולהיעזר בהדמיות פנים לצורך התכנון הכולל של המבנה, תוך התייחסות לפריטים הגדולים והבולטים בלבד. את המיניאטורות יהיה עליכם לתכנן לאחר מכן בסיוע מעצב פנים מקצועי.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!