הדמיות ממוחשבות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

הדמיות ממוחשבות

את הנושא של הדמיות ממוחשבות מכירים רובנו דווקא מתחום הרפואה. בעולם הרפואה נעשה שימוש בהדמיות אלה לצורך אבחון פנים ובדיקה של אברים פנימיים, אך כיום התרחב השימוש בטכנולוגיה החדישה על מנת לאפשר תכנון מראש של מהלכים כירורגיים מורכבים בהם קיים סיכון גבוה לשלום החולה. כך למשל, לפני ניתוח לב או מוח, ניתן לבצע הדמיה ממוחשבת של האיבר המיועד לניתוח, ולתכנן את הניתוח לפרטי פרטים כך שברגע האמת הכל יהיה מוכר וידוע. את אותה הגישה בדיוק ניתן למצוא גם בתחום האדריכלות והבנייה, תחום שגם בו קיים סיכון גבוה בכל מקרה של כשלון, טעות, ליקוי או בעיה, סיכון שלרוב הוא סיכון כספי אך במקרים קיצוניים יכול להיות גם כרוך בסיכון חיים.

 

למה מיועדות הדמיות ממוחשבות בתחום הבנייה?

כאמור, במטרה למזער את הסיכון לטעויות, חוסר שביעות רצון מצד הלקוח, ליקויי בנייה ובעיות שונות במבנה הסופי, חשוב מאוד לבצע תכנון מעמיק ומדויק של תהליך הבנייה. בעבר היה תכנון זה מבוצע על גבי לוח השרטוט באמצעות עפרונות מחודדים ודפי שרטוט ייעודיים. בהמשך הדרך, פותחו שורה של תוכנות לתכנון מבנים ודגמים באמצעות מחשב, אך גם במקרה זה היה מדובר בתכנון דו ממדי שבסופו של דבר הודפס על גבי נייר. הדמיות ממוחשבות הן למעשה שלב נוסף באבולוציה של התכנון האדריכלי, והן כבר מאפשרות ליצור דגם תלת ממדי של המבנה עוד לפני שבכלל התחילו לבנות אותו.

הדמיות אלה מיועדות לרכז את כל היבטי הבנייה הנדרשים של המבנה, מיסודות, קירות ורצפה, דרך תשתיות, תעלות, משטחים ושיפועים ועד החלוקה הפנימית של המבנה לחדרים והמאפיינים של כל חדר וחדר. בנוסף, הדמיות אלה מאפשרות, הן לאדריכל והן ללקוח, לקבל תחושה כמה שיותר קרובה למציאות לגבי המבנה הסופי שיתקבל בסוף התהליך. אך מעבר לכל, הדמיות אלה מיועדות לסייע בתכנון מדויק מאוד של המבנה תוך יכולת גילוי של ליקויים, בעיות, סתירות מבניות ותכנוניות ותיקונן עוד בשלבי התכנון. כאשר מדובר במבנים שלאחר בנייתם, כל תיקון כרוך בעלויות גבוהות ולעיתים גם לא ניתן לביצוע כלל, חשובה היכולת להגיע למשימת הבנייה עם תכנית בנייה מדויקת עד כמה שניתן, וזה בדיוק מה שמאפשרות הדמיות ממוחשבות.

 

מי מבצע הדמיות ממוחשבות?

אם אתם נמצאים בשלבים של גיוס אנשי מקצוע לטובת תכנון הבית החדש שלכם, או אפילו לצורך שיפוץ הבית הקיים, יהיה עליכם לעבור גם אצל אדריכל מקצועי שיבנה עבורכם את תכנית הבנייה. מרבית האדריכלים עדיין עובדים עם תוכנות פשוטות למדי, מבוססות אוטוקאד, המיועדות להפיק בסופו של דבר תכנית דו ממדית על גבי נייר, אך אם תחפשו קצת יותר, תוכלו למצוא חברות אדריכליות המציעות את השירות של הדמיות ממוחשבות, ולהיכנס לתהליך הבנייה בראש שקט ועם מידה גבוהה מאוד של וודאות.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!