ויצמן אדריכלות והנדסה – מה חשוב לדעת לפני שנכנסים להליך בניית בית

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

מדריך מלא לבניית בית פרטי שלב אחר שלב, החל מבחירת משרד אדריכלים ועד להוצאת היתר בנייה

מזל טוב!  אתם עומדים להגשים את חלומם של 80% מהישראלים והוא בניית בית פרטי .  אז דקה אחרי שהתרגשנו והשווצנו ( רק קצת)  בפני בני המשפחה והחברים, מה הצעדים שחשוב שננקוט בכדי להמשיך ולהישאר בתחושה חלומית עד רגע קבלת המפתחות?

במדריך שלהלן, נסקור את שלבי הבנייה השונים ולצידם נמליץ על המרכיבים החשובים להתייחסות בבחירת אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר באותו שלב:

1. בחירת משרד אדריכלים מתאים – זהו הצעד הראשון והחשוב ביותר. המשרד שתבחרו צריך להיות מספיק גדול בשביל לספק לכם תחת קורת גג אחת את כל השירותים הנחוצים לכם במהלך הבנייה, אך גם מספיק משפחתי שידע להעריך אתכם כלקוחות ולהעניק לכם יחס אישי.

2. בחירת מגרש לבניית הבית – חשוב שבחירת משרד האדריכלים תהיה באמת הדבר הראשון שאתם עושים לאחר ההחלטה לבנות בית.  כך, שאדריכל מנוסה ילווה אתכם גם בתהליך בחירת המגרש לבנייתו, החלטה לא פחות חשובה ומשמעותית מעצם ההחלטה לבנות בית פרטי. ( לא סתם תפסה האמרה Location Location Location בעולם הנדל"ן, או בעברית מיקום, מיקום, מיקום).

במשרד אדריכלים המחזיק סל שירותים ויועצים שלם, יספקו לכם את התמונה המלאה הנחוצה לשם קבלת ההחלטה: מהנדס בניין שיציג את הרכב הבנייה המתוכנן באזור ( למשל במידה ומתוכננת בנייה גבוהה באזורכם), יועץ תנועה שיציג את תמונת הכבישים הצפויה (בהקשר זה חשוב למשל מיקום המגרש מצידו השמאלי או הימני של הכביש בהיבטי רעש, עשן וכיו"ב*).

3. תכנון הבית ואדריכל המבנה – בשלב זה, חשוב שתערכו תאום ציפיות עם האדריכל שיתכנן את מבנה ביתכם. זה הזמן שלכם לשבת עם האדריכל שבחרתם ולשקף לו את צרכיכם המלאים וציפיותיכם מהתוצר המוגמר. תערכו סדר עדיפויות, למשל, מה חשוב יותר בעינכם? שיקולי אסתטיקה או נוחות, האם חשוב לכם שהבית יהיה מואר, או אולי שהבית יהיה "ירוק" וחסכוני בחשמל? האם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה? והאם חשובים לכם "שטחים פתוחים" וחללים ציבוריים?

4. בקשה להיתר בניה – לפני שמתחילים את הבנייה בשטח עליכם לקבל היתר בנייה מטעם הרשות המקומית. ועדת תכנון ובנייה ברשות המקומית מעניקה את היתר בניה, לאחר שהוכח לה כי המבנה עומד בתקנים ובסטנדרטים שנקבעו על ידה.

5. בניית הבית פרטי ובחירת קבלן הביצוע – בניית הבית עצמה מצריכה התקשרות עם חברה קבלנית שתהיה אמונה על ביצוע כלל עבודות הבנייה, החל מהשלד, דרך מערכות החשמל, החלונות והדלתות, הריצוף ומערכת האינסטלציה. בשלב זה חשוב מאוד להתייעץ עם מהנדס אינסטלציה מומחה, שיתכנן את כלל מערכת הצנרת בבית. תכנון לקוי של מערכת זו עלול לגרום בהמשך לשלל בעיות בעלות פוטנציאל גבוה לפגיעה באיכות החיים שלכם מנזילות ורטיבות ועד התפתחות עובש ופטריות המהוות סכנה בריאותית ממשית. גם כאן, כדאי לבחור באיש מקצוע בעל המלצות טובות.

6. בקשה לטופס 4 – חיבור הבית לתשתיות עירוניות ( מים וביוב) וחשמל. תהליך הבנייה יושלם והכניסה לבית תתאפשר רק לאחר שקיבלתם אישור לחבר את הבית לתשתיות.

מקווים שבזכות המאמר אתם פחות מבולבלים לקראת הצעד החשוב והמרגש של בניית הבית, אבל בטוחים שיש לכם עוד הרבה שאלות. אצלנו בויצמן אדריכלות והנדסה תמצאו תמיד דלת פתוחה ואוזן קשבת עם שירות מקצועי, אדיב ומהיר. נשמח לענות לשאלותיכם וללוות אתכם עם אנשי מקצוע בכל התחומים הנחוצים לכם לאורך תהליך הבנייה, באופן צמוד ועד הכניסה לבית.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו