חלונות אלומיניום

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

זה כבר יותר משלושה עשורים בהם נכנס האלומיניום לענף הבניין כאחד מחומרי הגלם החשובים ביותר בשלב הגמר. אחד מרכיבי הגמר שבהם משחק האלומיניום תפקיד חשוב ומרכזי הוא חלונות אלומיניום. מה זה בעצם אומר חלונות אלומיניום? איזה תפקיד ממלא האלומיניום בחלון כזה? מהם הסוגים השונים של פרופילי אלומיניום בהם ניתן לעשות שימוש על מנת להשיג את העיצוב הנדרש לחלונות? מהם סוגי הזגוגיות שניתן לשלב בחלונות אלומיניום? מהו העיצוב הבלגי והאם ניתן להשיג אותו גם באמצעות אלומיניום? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה פרטית.

אז מה זה חלונות אלומיניום?

על אף שחלונות האלומיניום נמצאים איתנו כבר יותר משלושה עשורים, אצל רבים עדיין עולה תמונה של חלון ברזל ללא זכוכית, כאילו מדובר במסך אטום עשוי אלומיניום. בפועל, חלונות אלומיניום הם כמובן חלונות זכוכית רגילים שהמסגרת שלהם עשויה מאלומיניום. בעבר יוצרו חלונות מעץ או מפלדה, שני חומרי גלם חזקים אך כל אחד עם החסרונות שלו כפי שנפרט להלן. האלומיניום מאפשר לנו למעשה לקחת את היתרונות של כל אחד מחומרי הגלם הללו, לנטרל את החסרונות שלהם ולייצר חלונות שמספקים לנו את הערך הגבוה ביותר בכל בית ובכל תצורה. בשורות הבאות נפרט יותר ונצלול עמוק יותר אל עולמות התכנון, העיצוב והייצור של חלונות אלומיניום, על מנת לאפשר לכם לבצע את הבחירות הנכונות והטובות ביותר עבורכם.

כיצד מיוצר חלון אלומיניום?

חלון אלומיניום הוא למעשה חלון שמבוסס על מספר מרכיבי מפתח: משקוף חלון, מסגרת חלון, זגוגית חלון, צירים, ידית פתיחה ורכיבי איטום ובידוד. מרכיבי מפתח מופיעים למעשה בכל סוג של חלון ולא משנה מאיזה חומר גלם הוא מיוצר, רק שבחלון אלומיניום מיוצרים המשקוף והמסגרת מאלומיניום. ייצור חלון אלומיניום מבוסס על חיבור של מספר פרופילים עשויים אלומיניום לצורך יצירת המשקוף והמסגרת. פרופיל אלומיניום הוא מעין מוט מלבני חלול בעל דפנות דקות יחסית ובעל מבנה פנימי שמגביר את החוזק המבני שלו. לצורך ייצור המשקוף או מסגרת החלון, מבצעים חיבור של ארבעה פרופילים זה לזה לצורך יצירת התצורה של החלון הסופי על פי המידות הנדרשות. בתוך תצורה רבועה זו מתקינים את זגוגית החלון שעל סוגיה נדבר בהמשך ולאחר מכן מוסיפים את הרכיבים הנוספים שכוללים צירים (בחלונות ציר), ידית פתיחה ונעילה ורכיבי איטום ובידוד.

משקופים ומסגרות לחלונות

בנוסף לכך, מעבר למשקוף והמסגרת, ניתן לעשות שימוש בפרופילי אלומיניום לצורך יצירת עיצוב ייחודי לחלון. כך למשל, חלון בלגי הוא חלון ששטח הפנים שלו משלב פרופילים הנמתחים בתצורת כוורת וביניהם משולבות זגוגיות קטנות. באמצעות שימוש בפרופילים באורך שונה, עובי שונה, תצורה שונה וכמות שונה, ניתן לייצר כמעט כל דוגמת עיצוב בלגי ודוגמאות עיצוב נוספות שמעניקות לחלון מראה ייחודי מעבר לשימוש הפונקציונלי הבסיסי שלו. פרופילים אלה, המשולבים בתוך שטח הפנים של החלון נועדו גם לחיזוק כללי של החלון, במיוחד כאשר מדובר בחלונות גדולים או בדלתות אלומיניום, בהם נדרש חיזוק מתכתי נוסף שיתמוך בגודל החלון או הדלת.

מהו היתרון של אלומיניום על פני עץ ופלדה?

ככלל, בייצור חלון, האלמנט החשוב ביותר הוא החוזק המבני של החלון, היכולת שלו לשאת את משקלו והעמידות שלו לאורך זמן. עץ הוא חומר גלם חזק שיכול לספק בהחלט את הדרישות הללו, ויחד עם זאת מדובר בחומר גלם רגיש לפגעי מזג אוויר ובמיוחד ללחות גבוהה, למי גשמים ולקרינת שמש ישירה. ואכן חלונות עץ נוטים לסבול מהשחיקה המהירה ביותר עם תחילת סימני ריקבון כבר לאחר מספר שנים בודדות של שימוש. היתרון של העץ הוא במשקלו הקל יחסית. לעומת העץ, הפלדה היא חומר גלם עמיד מאוד שעם שכבת צבע ראויה, יכול להציע עמידות מלאה מפני פגעי מזג האוויר השונים. יחד עם זאת, המדובר גם בחומר גלם כבד מאוד שהופך את החלון כולו לסכנה בטיחותית, שגורם לדפורמציות של מסגרת החלון והצירים ושגם עולה המון כסף ביחס לערך שהוא מספק.

אלומיניום הוא למעשה חומר גלם שמאזן בין היתרונות של שני חומרי הגלם הללו ומנטרל לחלוטין את החסרונות שלהם. האלומיניום מספק חוזק מבני די והותר, הוא אינו מחליד, אינו מושפע מקרינת שמש ישירה ובעל משקל עצמי קל מאוד. בנוסף לכך, האלומיניום הוא קל מאוד לעיבוד ועיצוב ולכן פותח מרחב חדש ועצום של אפשרויות עיצוב חדשות במונחי מרקמים, תצורות, פרופורציות, גוונים וכדומה.

סוגי פרופילים של אלומיניום

בכל הזמנה של חלונות אלומיניום, הנושא הראשון שאתם רוצים לייצר סביבו הבנה הוא הנושא של סוגי הפרופילים. ככלל, ישנם מספר סוגי פרופילים מרכזיים ובראשם הפרופיל הבסיסי. המדובר בפרופיל שבו נעשה שימוש לייצור חלונות אלומיניום בסיסיים, החלונות שאותם אנו מקבלים בקניית בית חדש. פרופילים אלה הם פרופילים בעלי מראה מאוד פונקציונלי, עבים, ללא עידון כלשהו, בעלי מרקם חלק, בדרך כלל בצבע לבן ולאורכם ניתן לראות פסים שקועים שמהווים חלק מהמבנה ההנדסי שאמור להעניק לפרופיל את החוזק המבני שלו. לצד פרופילים אלה ישנם פרופילים שבהם ניתנת התייחסות רבה יותר לנושא העיצוב והאסתטיקה ובראשם פרופילים בלגיים. המדובר בפרופילים דקים יותר, מעודנים יותר, בעלי מראה מעט מעוגל ללא פינות חדות ואשר דומים אחד לאחד למוטות פלדה, שמאפיינים כל כך את העיצוב הבלגי. פרופילים אלה מגיעים במספר דגמים המותאמים לגדלים שונים של חלונות ודלתות אלומיניום ובמגוון מרקמים, לרוב מעט מחוספסים, שוב, על מנת לדמות את המראה של מוט פלדה אותנטי.

פרופילים בלגי, 7000, 9000,2200 ועוד

ישנם כמובן עוד סוגים רבים של פרופילים, חלקם הפכו לסטנדרט המיושם בענף כולו וחלקם מיוצרים באופן עצמאי על ידי יצרני חלונות אלומיניום שונים על פי תכנון עצמאי או בהתאמה אישית לדרישות הלקוח. כל עוד הפרופיל עונה על צרכי האסתטיקה של הלקוח ועל הצרכים ההנדסיים של חוזק מבני, אפשר לייצר אותו בכל תצורה, עיצוב, מרקם וגוון שהוא. אם אתם מחפשים את הפתרון הזול ביותר לבית שלכם, הפרופיל הבסיסי והסטנדרטי הוא הפתרון המתאים לכם ביותר ואם אתם מחפשים טאצ' עיצובי ייחודי ויוצא דופן, בדקו תחילה את הפרופיל הבלגי, וזכרו שמדובר בפרופיל יקר יותר וכאשר מדובר במספר חלונות לכל חדרי הבית, פערי המחיר יכולים להיות משמעותיים.

סוגי זגוגיות של חלונות אלומיניום

כאמור, חלונות אלומיניום כוללים בתוכם גם את רכיב הזגוגית שמהווה למעשה את המוטיב המרכזי בכל חלון – זגוגית שמאפשרת לאור לחדור פנימה תוך שהיא בולמת מעבר אוויר, ומאפשרת לנו להתבונן על הנוף כלפי חוץ. בהיבט זה, ישנם שני סוגי זגוגיות שאותם אתם רוצים לבחון ואשר מותקנים ברובם המכריע של חלונות אלומיניום לבית. המדובר בזכוכית טריפלקס ובזכוכית בידודית. זגוגית בודדת היא זגוגית מאוד דקה ושבירה שעד לפני שלושה ארבעה עשורים שימשה כזגוגית הבלעדית בייצור חלונות לבית. באותה תקופה, הייתה לזגגים עבודה רבה כשהם נאלצו לתקן אינספור זגוגיות שנשברו בגין טריקת חלון ברוח, פגיעה של חפץ כלשהו בזגוגית וכדומה. זכוכית טריפלקס וזכוכית בידודית הן זגוגיות המיוצרות בטכנולוגיות חדשניות ומספקות רמת עמידות גבוהה לאין שיעור.

זכוכית טריפלקס

היא זכוכית המיוצרת מחיבור של שתי זגוגיות רגילות, זו על גבי זו, כשביניהן נמתחת יריעה פולימרית, שגם עוטפת אותם לאחר מכן מבחוץ לכדי יחידה אחת. יריעה זו היא שמעניקה לזגוגית את החוזק המבני שלה בדומה לשמשה הקדמית ברכב. זכוכית בידודית היא זכוכית שמיוצרת בצורה דומה מאוד רק שבין הזגוגיות לא נמתחת יריעה פולימרית אלא נותר חלל אוויר ריק שמהווה באפר/ מחיצה מבודדת חזקה מאוד. זכוכית בידודית נחשבת לזכוכית שמעניקה את רמת הבידוד הגבוהה ביותר הן במונחי טמפרטורה והן במונחי רעש. יחד עם זאת, היא פחות חזקה מזכוכית טריפלקס, גם אם במעט.

בייצור שני דגמי הזכוכיות הללו ניתן לבצע מניפולציות שונות בעובי וסוג היריעה הפולימרית, במרחק שבין שתי הזגוגיות ובעובי של כל זגוגית. כל מניפולציה כזאת יכולה להשפיע מאוד על מידת האפקטיביות של הבידוד שמספקת הזכוכית, על החוזק המבני שלה ועל המחיר שלה ואת הפרטים האלה אתם רוצים ללמוד היטב במעמד ההזמנה של חלונות אלומיניום. ככלל, בחלונות אלומיניום ניתן לשלב את כל אחד משני סוגי הזכוכיות הללו בנוסף לסוגים נוספים כמו זכוכית מחוסמת, זכוכית כהה ועוד.

חלונות אלומיניום בעיצוב בלגי

אחד מהעיצובים היותר פופולאריים של חלונות אלומיניום בימים אלה, הוא העיצוב הבלגי. העיצוב הבלגי נקרא כך לא מכיוון שהוא פותח בבלגיה אלא מכיוון שהוא התבסס במקור על מוטות פלדה שיוצרו בבלגיה, שנחשבה בזמנו לאימפריית פלדה עולמית. העיצוב הבלגי הקלאסי הוא למעשה עיצוב של כוורת מוטות ברזל הנמתחים לאורך ורוחב החלון, ובתאי הכוורת הקטנים הללו מותקנות זגוגיות קטנות, כל אחד בנפרד מהשנייה. גם היום, ניתן להזמין חלון בעיצוב בלגי קלאסי המבוסס על תצורת הכוורת האחידה, אך ניתן גם להזמין תצורות בלגיות שונות ומגוונות, המשלבות ריבועים במידות שונות, פרופורציות שונות, מנחים שונים ושילובים שונים, שיוצרים עיצובים רבועים מיוחדים ויוצאי דופן על פני שטח הפנים של החלון.

הבחירה בתצורה הבלגית המתאימה לכם היא כמובן בחירה סובייקטיבית ואותה תוכלו לעשות מתוך שלל דגמי מדף זמינים או בהתאמה אישית על פי עיצוב עצמאי משלכם. מה שחשוב הוא שהחלון ייוצר מפרופילים בלגיים, שמדמים את מראה הפלדה האותנטית של חלונות בלגיים. פרופילים אלה הם מעודנים יותר, מעוצבים יותר וגם יקרים יותר.

מהיכן נכון להזמין חלונות אלומיניום לבית?

אם אתם בונים בית חדש, אתם רוצים להשאיר את משימת הזמנת החלונות לגורם שמנהל עבורכם את הפרויקט, כמובן על פי תכנון שלכם ועל פי ההעדפות שלכם. אתם מחליטים כיצד ייראה החלון, מה יהיה הגודל שלו, מה יהיה סגנון העיצוב שלו, המרקם שלו, הגוון שלו ועובי הפרופילים שלו, אבל את ביצוע ההזמנה ואת ההתקנה של החלונות אתם רוצים להשאיר לגורם המקצועי שמבצע עבורכם את פרויקט הבנייה. כך למשל, המרכז לבניה פרטית מספק שירותי ניהול, תכנון וביצוע פרויקטים בתחום הבניה הפרטית ודואג לכם לכל ההיבטים הנדרשים בהזמנת חלונות אלומיניום מסיוע, ליווי וייעוץ בשלב התכנון ועד שלב ההתקנה, האיטום והגמר.

במקרים רבים, אתם יכולים לדעת פחות או יותר מה אתם רוצים וכיצד אתם רוצים שהחלונות שלכם ייראו, אבל אתם לא לגמרי יודעים איך להביא את זה לידי ביטוי בשלב ההזמנה. בדיוק מהסיבה הזאת, חשוב שבתהליך ההזמנה של חלונות אלומיניום ילווה אתכם גורם מקצועי שמכיר את התחום, מכיר את האפשרויות ויודע לבסס הזמנה טכנית על בסיס תכנון וקונספט עיצובי. המרכז לבניה פרטית הוא בדיוק הגורם הזה ויכול לסייע לכם גם במקרה של בניה חדשה לחלוטין וגם במקרה של הזמנת חלונות אלומיניום לבית קיים.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!