ייצור ארונות חשמל ופיקוח על תהליך היצור

ייצור ארונות חשמל ופיקוח על תהליך היצור

קשה לדמיין את החיים בלי חשמל וקשה גם לדמיין מרחב עסקי או פרטי בלי ארונות חשמל. אותם מארזי בטיחות המהווים בית לכל הציוד האלקטרוני של הנכס הם מוצר חובה בכל פרויקט.
ארונות החשמל שומרים על איכות הרכיבים וגם מאפשרים גישה מאובטחת לארון וכן טיפול מבוקר בתקלות ומייצרים שכבת הגנה לציוד יקר הערך והרגיש, למשל, מפני תנאי מזג האוויר, מגע עם עובש, כימיקלים וזיהומים שונים.
ארונות החשמל של היום הם לא ארונות החשמל של פעם והיום נהוג לייצר אותם מחומרים איכותיים בעלי עמידות גבוהה לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר והתקנים המחמירים בשוק.
איך עובד תהליך הייצור וכיצד נפקח עליו ונשיג תוצאות טובות יותר לאורך זמן?

ייצור ארונות חשמל

בשלב הראשון חשוב לפנות לחברה יצרנית מובילה בענף בעלת ידע מקצועי רחב, שתדע לייצר את הארון בהתאמה אישית כמו כן יש לוודא כי מפקח בניה המפקח על הליך הייצור. זכרו שכל מתחם בין אם זה מתחם מגורים או עסקים דורש ארונות בגדלים ומסוגים שונים ולכן, חשוב לייצר ארון שיתאים בדיוק לצרכים השונים. חברה אמינה ומקצועית משתמשת בכלי הייצור ובחומרים הטובים בשוק שתורמים לעמידות ולתפקוד.

מתכת היא מלכת הארונות


בשלב השני בוחרים את החומר ממנו יהיה עשוי הארון כאשר יש הבדל בין מארזי פלסטיק למארזי מתכת או זכוכית או פיברגלס. לכל חומר יש מאפיינים אחרים, כאשר פלסטיק נחשב לחומר הזול בתחום בעוד המתכת מספקת אימות גבוהה במיוחד. למתכת יש יתרונות רבים במארזים לרכיבים אלקטרוניים. כך למשל, היא עמידה בפני קורוזיה ולחות, בעלת אפקט מבודד – כלומר היא יכולה למנוע הפרעות אלקטרומגנטיות, היא עמידה בפני חומצות ולכן תתאים לסביבות רגישות או מאתגרות למיניהן. היא גמישה ביכולת הייצור שלה, כך שאפשר ליצור ממנה עיצובים לפי ממדים שונים ומצד שני, היא מאוד חזקה ויציבה ויכולה לשאת משקל רב כך שגם אם תכולת הארון עתידה להיות מאסיבית וכבדה – היא תוכל לעמוד בכך לאורך זמן. יתרון נוסף שנלווה לבחירה במתכת טמון בקלות התחזוקה. קל מאוד לשמר ארונות חשמל ממתכת, הם אינם צוברים אבק ופשוט לנקות אותם לרבות הסרת עובש או לכלוכים ולכן, תוחלת החיים שלהם ארוכה. כמו כן, אפשר לייצר מהם ארונות אסתטיים להפליא ידידותיים לסביבה, כי מדובר בחומר שניתן למחזר.

התכנון קובע


בהמשך הייצור שמים לב גם לתכנון הארון, כדי שיתאים בדיוק לנישה הייעודית או לסוג התשתית וחשוב להקפיד על התקנים וכן על הנושא של ההתאמה לפי תכולת הארון. כיום נהוג להוסיף גם אמצעי אבטחה מפני התחשמלות או גישה לא מבוקרת שלא תחשוף חלילה את הרכיבים האלקטרוניים.
ההרכבה וההתקנה אף הן קריטיות כי גם כשיש כבר מוצר מוגמר חשוב לדעת כיצד להציב אותו נכון בין אם מדובר במארז מודולארי או במארז בגודל מסוים ולבחור שיטת התקנה – פרי סטנד או התקנה אופקית או אנכית. חברה המתמחה בתחום תדע גם להתאים מסגרת לארון, שגם נוכחותה תורמת מאוד לעמידות ולתוצאה הסופית.

הפיקוח שעושה הבדל גדול


לאחר תהליך הייצור כדאי שפקח הבניה יבדוק את הארון שהוא לא נפגע, שאין בלאי שעשוי לייצר סכנה או ספיגת חומרים וחיידקים בארון עצמו ובמידת הצורך, ניתן כמובן לבצע תיקונים אצל החברה שייצרה על מנת לאפשר פעילות תקינה ובטוחה.
על מנת לוודא שהארון אכן עומד בסטנדרטים המבוקשים, ניתן לפנות לחברת פיקוח בנייה אשר תוודא שמדובר בייצור על פי הקריטריונים והתקנה נאותה וכמובן המעורבות שלה ביחד עם בחירת חברת ייצור ארונות מובילה תמנע ליקויים ותעניק לכם את השקט הנפשי הדרוש.

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

מה זה קבלן מפתח
בלוג
iengcoil_admin

מה זה קבלן מפתח

את ההגדרה הראשונית של מה זה קבלן מפתח, ייתכן שאתם מכירים, אבל האם אתם באמת מבינים מה זה אומר קבלן מפתח? האם אתם מבינים מה

חוזה קבלן עד מפתח
בלוג
iengcoil_admin

חוזה קבלן עד מפתח

בתהליך בנייה של בית פרטי ובכלל, מעורבים כמה וכמה קבלנים, שכל אחד מהם אחראי על שלבים שונים בפרויקט. כך למשל, בתחילה יוצא לדרך קבלן העפר

עלות בניית מרתף
בלוג
iengcoil_admin

עלות בניית מרתף

עלות בניית מרתף כחלק מבנייה חדשה נקבעת על פי גודל המרתף ומידותיו. לעומת זאת, בניית מרתף במבנה קיים שאין בו מרתף היא משימה מורכבת הרבה

ייבוש תת ריצפתי

איתרתם וטיפלתם בנזילת מים, ההצפה או חדירת מי גשמים ולמרות זאת ממשיכים לסבול מנזקי הרטיבות. הגיע הזמן לטפל במים וברטיבות הכלואה מתחת לריצוף. המים הכלואים

קבלן מפתח בקריות
בלוג
iengcoil_admin

קבלן מפתח בקריות

מעוניינים לבנות בית פרטי באזור הקריות ומחפשים קבלן מפתח בקריות? הבשורה הטובה היא שלא תצטרכו לחפש הרבה לפני שיתגלו בפניכם עשרות קבלנים המוכנים לספק לכם