לא משחקים באש: הכל על פיקוח בטיחות אש באתרי בניה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

צילום freepik

אין ספק שעם בטיחות לא מתעסקים, בטח ובטח כשמדובר בבטיחות באש בכל הקשור לעבודה באתרי בניה.

במאמר הבא נסביר למה חשוב לבצע הדרכות בטיחות אש באתרי בניה, מה כוללות הדרכות הבטיחות ומה הנזקים שעלולים להיגרם לחשיפה לאש.

הדרכת בטיחות באש – לה זה חשוב?

האש נחשבת לאחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר בכלל, ובתחום אתרי הבניה בפרט. ברוב המקרים, הנזק כתוצאה מהתפרצות אש עשוי להיות בלתי הפיך, בין אם מדובר בנזק לרכוש או חלילה לנפגעים בנפש.

במידת ישראל, שבה ברוב ימות השנה חם מאד, יש כל העת סכנה להתפרצות מידית של אש וכן יש חשיבות מכרעת לכל העובדים שנוטלים חלק בפרויקט הבניה, לדעת מה הגורמים הנפוצים להתפרצות אש וכיצד מתמודדים איתה לאחר שהיא כבר פורצת.

כתוצאה מכך עלה הצורך בהטמעת ידע בקרב קבלני בניין, ידע שהתפקיד שלו הוא לבסוף למנוע את תאונת האש הבאה ולהציל חיי אדם.

מה כוללת הדרכת בטיחות?

להדרכת בטיחות באש יש מטרת על והיא להטמיע את כל הידע הקשור בסכנות באש ולהכין את העובדים באתר הבניה להתמודד עם התפרצות אש במתחם.

הדרכת בטיחות אש תספק למשתתפים נתונים על תאונות עבודה שהתרחשו בעבר, תטמיע את מושגי היסוד בתחום וכמובן תסייע לעובדים לכבות אש שפרצה במתחם תוך שימוש בטכניקות שונות לכיבוי אש.

העובדים ילמדו על סוגים שונים של התפרצויות אש ואיך ניתן להתמודד עם החום והעשן בסיטואציה. לבסוף, יכירו העובדים את המערכות השונות לגילוי אש ויתנסו העבודה עם וספרינקלרים ומטפים.

הנזקים בחשיפה לאש

מעבר לנזק הסביבתי שהאש יכולה לגרום לו כתוצאה מפירוק של חומרים שנמצאים במקום, האש יכולה לפגיעות של ממש במערכת הנשימה כתוצאה משאיפת עשן. בנוסף, במגע פיזי עם האש היא עשוי להמית תאי עור ולגרום לכוויות קשות, עד לכדי מוות.

התחושה אמנם לא יכולה לעבור על הכתב, אך זה ברור שכשיש התפרצות אש שוררת במתחם אווירה של אנדרלמוסיה כתוצאה מהחום והעשן. כתוצאה מכך, יש חשיבות מכרעת בכל הקשור להתנהלות נכונה ורגועה גם בשמן התפרצות אש.

מי אחראי להעביר הדרכות בטיחות באש?

את הדרכות כיבוי אש לעובדים צריכים להעביר מדריכים מקצועיים שיש להם בנה וניסיון רב בתחום הזה, כאלה שעומדים בכל הדרישות של שירותי הכיבוי וההצלה בישראל. לפרטים: https://ilanzada.co.il/

על מנת להגיע לתוצאות המיוחלות, המדריכים יצטרכו לבצע שימוש באלמנטים ויזואליים כמו מצגות, דוגמאות אקטואליות ואף סרטוני המחשה. כמובן שעל כל הדרכה לכלול גם התנסות מעשית עם ציוד בטיחות באש.

בתום ההדרכה יקבלו כל הצוותים שעברו אותה אישור מטעם שירות הכיבוי וההצלה ורק לאחר מכן יוכלו לעבוד במתחם. קבלן שלא יבצע הדרכות בטיחות באש נחשב לקבלן העובר על החוק וצפוי לקנסות בחוק.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

מה כדאי לבדוק לאחר קבלת מפתח מקבלן

זמן קבלת המפתח לדירה מהקבלן תמיד יהיה זמן מתוח. ישנו הרבה חוסר וודאות התקופה הזו והחשש מגילוי מאוחר של תקלות מרחף מעל הדיירים העתידים להיכנס

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

התקשרו עכשיו