לימודי פיזיותרפיה או לימודי סיעוד

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

מדובר בשאלה שמפרידה בין שני מקצועות די דומים, שניהם מעולם הטיפול, בשניהם תעזרו לאנשים, ושניהם מקצועות תובעניים מאוד, לצד היותם גם מספקים מאוד ומעניינים מאוד. השאלה באמת מעלה התלבטות רצינית, בין שני מקצועות מאוד חשובים, וכדאי לכם לברר את העניין בצורה הטובה יותר, כך שתמצאו את המקצוע המתאים בדיוק לכם.

 

מה זה אומר לימודי סיעוד?

אף אחד מאתנו לא פספס, בעיקר בתקופת הקורונה, את הצוותים הרפואיים בבתי החולים, את האחים והאחיות בחדרי הניתוח, ובחדר המיון. בלימודי סיעוד לומדים לסייע לרופאים בניתוחים והליכים מורכבים מצד אחד, ולהעניק טיפול רפואי, לקחת מדדים, מצד שני. ההתנסות של הסטודנטים במחלקות מגיעה בשלב מוקדם מאוד, ושם הם עוברים גם השתלמויות שונות לסיוע וייעוץ נפשי לחולים ולבני משפחותיהם.

 

למי זה מתאים?

לימודי סיעוד אולי מתגמלים מבחינת המשכורת, שהיא סבירה סך הכול. אך אם ברצונכם להתעשר, כדאי לכם לבחור מקצוע אחר. מדובר במקצוע לאנשים שאוהבים את עולם הטיפול ושמחים תמיד לעזור לאחרים. עבודה תובענית בשעות מורכבות, במשמרות לעיתים, אך הסיפוק שעולה בסיום המשמרת, הוא גדול לאין שעור. מדובר בעבודה טיפולית פיזית, לצד עבודה נפשית עם חולים ובני משפחותיהם, וההתמודדויות לא קלות אף פעם.

 

אז מה זה לימודי פיזיותרפיה?

בלימודי פיזיותרפיה לומדים בעצם כיצד לטפל ולסייע לנפגעי תאונות שונות, או מחלימי ניתוחים שונים, להשתקם ולחזור לפעילות שגרתית. המטפלים, נעזרים בגוף ובתהליכים הטבעיים שהוא עובר בעצמו, ומחליטים איזה טיפול יש לתת למטופל. סוגי הטיפולים נעים בין שימוש ביכולות ריפוי של הגוף עצמו, לתרגילים וסדרת תנועות לפיתוח השרירים, וגם גירוי מערכת העצבים בצורות שונות.

 

עבור מי זה רלוונטי?

כמו לימודי הסיעוד, גם תחום זה מיועד לאוהבי הטיפול והעזרה לאנשים, אך גם לאנשים שרוצים להרחיב את הכשרתם וידיעותיהם למגוון תחומים, החל מבריאות הגוף, מדע, ועד לימודי התמודדות נפשית עם מטופל, לצד האימונים הפיזיים. העיסוק בתחום דורש גם יכולות גופניות יחסית גבוהות, וגם חוסן מנטלי, שיסייע לעזור לאנשים. בסוף, החשיבות הגדולה של אלו שרוצים ללמוד את המקצוע, זה מידת רצונם לעזור לאנשים, כי זה מהות התפקיד והטיפול.

 

אז מה לבחור ביניהם?

בסוף, מדובר בתחומים המשיקים אחד לשני. אך אם אתם אנשים שמתחברים יותר לפן הפרקטי, לאימון הגופני של המטופל, מומלץ לכם ללכת לתחום לימודי הפיזיותרפיה. לעומת זאת, אם אתם מתחברים לעולמות הרפואה ובתי החולים, אוהבים את המגע עם החולים והסיוע לרופאים במגוון תחומים, כנראה שמקומכם דווקא יותר בתחום לימודי הסיעוד.

לסיכום, זכרו, בסוף, אדם ותלמיד יצירתי ומוכשר, ימצא את המקום שלו לתרום מכישרונותיו בכל מקום בו יהיה. בטח בתחום הטיפולי, שם ניתן להרחיב אופקים, וליצור עוד ועוד אפשרויות טיפול נוספות. כל שנותר לכם הוא להחליט בין שני מקצועות תובעניים, אך מאוד מספקים.

 

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!