למה חשוב לעבוד עם עורך דין מקרקעין?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

צילום:freepik

אז, סוף סוף עשיתם את הקפיצה והחלטתם לרכוש דירה. זו הרגשה מלהיבה – המחשבה להיות בעלים של בית חדש משלכם – בין אם זו הפעם הראשונה שלכם או אפילו הרביעית שלכם.

אך שאלה שעולה לעתים קרובות כשמתחילים לחשוב על רכישה של בית: האם אני צריך עו"ד מקרקעין?

התשובה הפשוטה היא כן.

אמנם, אינכם זקוקים בהכרח לשירות מעו"ד מקרקעין כדי לבצע עסקת נדל"ן, אך יש להבין את המשקל של ייצוג עצמי בעסקה כזו לפי המטאפורה הבאה. כל אדם שיש ברשותו רישיון נהיגה לרכב פרטי, יכול באופן תאורטי לנהוג במשאית ואפילו, לחלק באמצעותה מצרכים, אלא מה, הסיכוי שחלילה תיגרם תאונה או כל תקלה אחרת, הוא בסבירות גבוהה למדי. אותו עיקרון רלוונטי גם כאן, הסיכויים שתשרדו את "הנסיעה" שלכם בדרך לבית החדש שלכם מבלי שיהיו חלילה "תאונות" או תקלות קשות שיובילו לאובדן הכסף שלכם, עולים בצורה דרסטית כאשר אתם מבצעים זאת ללא עורך דין.

הנה הסיבה לך שאתם צריכים עורך דין מקרקעין

קניית בית, ולא משנה כמה פעמים עשיתם זאת, היא השקעה אדירה בעצמכם ובעתידכם.

חלק מתהליך קניית הבית כרוך תמיד בעבודה משפטית כלשהי, כמו עריכת החוזה ורישום הערת אזהרה, בנוסף לוודא שכל עסקת המכר נעשית על פי דרישות החוק. רוב החוזים במקרקעין אינם ברורים כלל לאדם ההדיוט.

החוזים כתובים במשפטים מורכבים שיכולים לגרום לכם אף להטיל ספק בהבנתכם את השפה העברית.

בשל האופי המורכב של מסמכים מסוג זה, עסקאות נדל"ן אינן מיועדות לניסוי עצמי אלא אם כן אתם כבר מומחים בתחום.

זו הסיבה לכך שעורך דין מקרקעין מכובד וותיק שילווה אתכם, יכול לגרום להבדל עצום בהתמודדות עם רכישת הבית הפוטנציאלי שלכם.

אז במה עורך דין מקרקעין יכול לעזור?

מהו עורך דין מקרקעין?

עורכי דין מקרקעין נחשבים מומחים בתחום המשפט המכונה דיני מקרקעין. זה נושא שמסוקר בדרך כלל בבחינות הלשכה הממלכתית.

דיני המקרקעין כוללים את הכללים וההנחיות סביב מכירה וקנייה של בתים ונכסים בכלל. סוג זה של מכלול חוקים, תקנות ופסקי דין נועד להגן על האינטרסים ההדדיים של הקונה והמוכר, תוך פירוש אילו סוגים של טקטיקות, פרקטיקות ועסקאות יכולים או לא יכולים להיות מבוצעים על פי החוק.

עורך דין מקרקעין הוא עורך דין שתפקידו היחיד לתמוך בכל צד שמתקשר בעסקת המקרקעין שאתם נמצאים בה.

בין אם זה קונה ובין אם זה מוכר, עורכי דין אלה יטפלו עבורכם בכל ההתנהלות המשפטית הנוגעת לעסקת הנדל"ן שלכם. זה ממש תפקידם להכיר את החוק מבחינה זו ולהדריך אתכם בתהליך קניית הנכס שלכם.

אז אם לוקחים את זה בחשבון, האם זה לא יהיה פשוט הגיוני לקבל עו"ד מקרקעין שהיה גם מתווך נדל"ן מורשה?
על פי כללי האתיקה לעורך דין אסור להיות תחת שני הכובעים הללו ולכן, אינו יכול להיות המשווק מצד אחד והגורם המשפטי מצד שני. זה פשוט לא נראה מכובד מקצועית.

עורך דין נדל"ן יבדוק את רישומי הנכס בטאבו, ויראה כי לא קיימים עיקולים, שעבודים או משכנתאות. הוא יבדוק את תשריטי הבית ברשות המקומית ויערוך השווה בין מה שמצוי שם לבין מצב הנכס בפועל. עורך הדין יאמת את זהות המוכרים או הקונים, ידאג שהכסף שמחליף ידיים יעבור בצורה בטוחה לאחר שהופקד בנאמנות ויכין חוזה שיעניק הגנה מפני כל תרחיש עתידי.

ייעוץ והכוונה

בראש ובראשונה, עורכי דין מקרקעין יספקו לכם ייעוץ משפטי נאות לגבי כל נכס פוטנציאלי שמעורר בכם עניין. הוא או היא יבדקו לעומק את ההשלכות המשפטיות של כל החלטה שתקבלו, כך שתוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי מה שאתם עושים בזירת הנדל"ן.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו