משקוף עיוור

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

משקוף עיוור או סמוי הוא מסגרת עשויה עץ או מתכת אשר מותקנת בסיום בניית השלד. על המסגרת שהותקנה תורכב בשלב הגמר של הבית הדלת. המסגרת משמשת כבסיס להתקנה והיא אינה נראית כיוון שהיא תכוסה בשלב בו יונח טיח על הקירות.

תפקידו של המשקוף העיוור

אחד האתגרים בתחום הבניה מתייחס ליכולת ליצור קווים ישרים. המפתח של כל אחת מהדלתות הוא לא בהכרח ישר. מצב זה יכול לגרום להתקנת דלת באופן שאינו יציב, מה שיכול להוביל בסופו של דבר לשקיעה שלה. בעיה נוספת שנוצרת היא מרווחים בין המשקוף הנראה לבין הקיר, מה שמוביל למעבר חום או קור ורעשים. המשקוף העיוור מטפל בכל הבעיות הללו. הוא הופך את הקיר לישר ועליו תותקן הדלת בצורה מדויקת.

לאחר ההתקנה של המשקוף העיוור, המסגרת של הדלת עמידה, מה שמשפיע על היציבות של הדלת עצמה ועל הבידוד האקוסטי והתרמי. כמו כן, המשקוף עוזר לקבוע את גבולות הטיח. תפקידים אלו אולי נשמעים לא חשובים, אך הם משפיעים באופן משמעותי על איכות הבניה ועל החיים בבית לאחר מכן. דלת אשר זזה ממקומה באופן לא יציב או שוקעת ומשקוף שאינו אטום למעבר טמפרטורה ורעש, הופכים את החיים בבית לפחות איכותיים.

לא כל משקוף עיוור מתאים לכל פתח

את המשקוף ניתן להתקין בפתחי דלתות הפנים ובפתח הדלת החיצונית. ישנם סוגים שונים של משקופים עיוורים ולא כל אחד מתאים לכל מקום. את המשקוף יש להתאים בדיוק מושלם למידות של הפתח הקיים ולצורך כך יש לקחת מראש את המידות של כל מפתח (כיוון שיכולים להיות הבדלים קטנים בין פתח אחד לאחר גם באותו הבית יש לדאוג להתאמה מושלמת).

לאחר ההתאמה של המשקוף יש לדאוג שהוא יחובר בדרך הנכונה לשלד. במידה והחיבור לא יהיה מדויק, התוצאה עשויה להיות תנודות לא רצויות של הדלת. בבניה היום נהוג לבחור בשיטה זו כיוון שהיא יעילה ושומרת על הדלת לאורך שנים מנפילה.

חיבור המשקוף לקיר

חיבור או עיגון המשקוף העיוור לקיר יתבצע תוך שימוש בברגי ג'מבו ולאחר מכן ביטון ומילוי המרווח בין המשקוף לבין קיר השלד. המשקוף יותקן בגובה קבוע מנקודת האפס וכל המשקופים צריכים להיות אחידים בגובהם. על בעל המקצוע לדאוג שכל אחד מהחלקים יהיו מפולס, לפני הביטון, באמצעות פלס ולא על הקיר עצמו.

הכנה נכונה והתקנה מקצועית של משקוף עיוור יהפכו את שלב חיבור הדלתות לפשוט ומדויק. זהו הפתרון הנכון ביותר היום ליצירת בית בטוח ועמיד לאורך שנים רבות. בשלב הגמר אפשר יהיה לבחור בין שלל דלתות לרבות דלתות אקוסטיות ואחרות.

חשיבות המקצועיות

לא כולם מבינים את החשיבות של התקנת משקוף עיוור וזאת כיוון שהוא לא נראה לעין. מי שלא מסתובב באופן קבוע באתרי בניה לא ידע בכלל שנעשתה פעולה מקדימה להנחת הדלתות. עם זאת, העובדה שהאלמנט לא נראה בסופו של דבר, לא אומרת שלא חשוב לשים עליו דגש. בשיחה עם אנשי המקצוע המתקינים את הדלתות, יש לברר כי מפתחי דלתות הפנים והחוץ יקבלו תשומת לב ויותקנו משקופים עיוורים.

בעלי המקצוע שיתקינו את המשקופים העיוורים צריכים להכיר את העבודה. הם צריכים לבצע עבודה מדויקת ולעבוד עם פלס על המשקופים ולא להסתפק בבדיקה של הקיר בלבד. המרכז לבניה פרטית ריכז עבורך את אנשי המקצוע המומחים בתחום, כל שנותר לך לעשות הוא לבחור את בעל המקצוע הנדרש לך בשלב זה מתוך רשימת הספקים המומלצים כאן באתר.  

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!