סגרגציה בבטון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

תהליך בניית הבית שלכם יכול להיות מורכב. הפעם נדבר על תופעת הסגרגציה בבטון. זוהי בעצם תופעה נפוצה למדי שמתקיימת פעמים רבות בעת בניית מבנים כאלו ואחרים. סגרגציה בעצם גורמת לכך שנוצרת היפרדות בין החצץ לבין תערובת המלט. דבר היכול לגרום לרטיבות.

צילום: קובי סהר

סגרגציה בבטון, אי אפשר להתעלם מזה

הבעיה הגדולה ביותר עם סגרגציה בבטון היא העובדה שלא ניתן לזהות אותה בצורה חיצונית. במבט ראשון, המבנה יכול להיראות כתקין אך רק לאחר שתסירו את מרצפות הבית תוכלו לגלות את גודל הבעיה. חשוב להיות עם יד על הדופק ולזהות כאשר נוצרים סימני רטיבות או נופלים פירורי בטון ברחבי המבנה. בכל מקרה, ברגע שמתקיימת סגרגציה, הבטון הופך לחלש, אזורים שלמים בו יכולים להפוך לחלולים וזוהי בעצם בעיה אמיתית שדורשת תיקון ברגע שמזהים אותה. ככל שתתעכבו בטיפול הבעיה ייגרם נזק גדול יותר למבנה בו אתם מתגוררים.

כיצד בעצם מטפלים בסגרגציה בבטון?

הפעולה הראשונה שצריך לעשות היא פעולת זיהוי מקום הבעיה. לאחר שהבנתם שאכן קיימת בעיה שצריך לתקן, יש לבדוק את קירות ורצפת המבנה במטרה למצוא את המקום בו נוצרה הסגרגציה ובהתאם לכך להתחיל לפעול על מקום זה. ראשית יש להקיש על הבטון בכדי למצוא את הנקודות החלולות או להבין היכן בדיוק נמצאת הרטיבות. לאחר מכן יש לקלף את שכבות הבנייה שנמצאות במקום בו מתקיימת הסגרגציה. שלב הקילוף צריך להתבצע בצורה מדויקת שכן קילוף מאסיבי מדי יכול לגרום לסגרגציה להפוך לגרועה יותר. יש להבין שפעולת התיקון אינה משתווית לפעולת הבנייה אלא פשוט נעשית בכדי לחסום בעיה קיימת. לאחר  הקילוף, יש להניח חומרי צמנט מיוחדים בעלי יכולות התקשות מהירה. לבסוף יש לבדוק כי אכן הבעיה נפתרה ולנסות להבין האם הרטיבות לא יכולה להתקיים לנוכח שכבת האיטום שהותקנה.

צילום: קובי סהר

עליכם מוטלת האחריות למניעת סגרגציה

סגרגציה בבטון מתקיימת בגלל ליקויים כאלו ואחרים בבניית המבנה ולכן בעת בניית הבית שלכם עליכם לוודא כי לא נותרים מקומות בנייה חלולים או חלשים. בנוסף, ברגע שלא תבדקו את הדרך בה נבנה הבית שלכם הרי שאתם מספרים לעצמכם שקר. תקלות תמיד יכולות לקרות ועליכם מוטלת האחריות להיות ערניים וחכמים על מנת לפעול בזמן לפני שהנזק יהפוך לבתי הפיך. יש להבין. סגרגציה בבטון במקרים קיצוניים יכולה לסכן את החיים שלכם ושל שאר האנשים שחיים לצידכם בבית.
פורטל בילדאין – אינדקס הבניה והעיצוב הגדול בדרום תוכלו לקבל מידע נרחב על שיטות ודרכי בניה עם עשרות מאמרים וטיפים לצד בעלי מקצוע מומלצים.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו