סגרגציה בבטון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

תהליך בניית הבית שלכם יכול להיות מורכב. הפעם נדבר על תופעת הסגרגציה בבטון. זוהי בעצם תופעה נפוצה למדי שמתקיימת פעמים רבות בעת בניית מבנים כאלו ואחרים. סגרגציה בעצם גורמת לכך שנוצרת היפרדות בין החצץ לבין תערובת המלט. דבר היכול לגרום לרטיבות.

צילום: קובי סהר

סגרגציה בבטון, אי אפשר להתעלם מזה

הבעיה הגדולה ביותר עם סגרגציה בבטון היא העובדה שלא ניתן לזהות אותה בצורה חיצונית. במבט ראשון, המבנה יכול להיראות כתקין אך רק לאחר שתסירו את מרצפות הבית תוכלו לגלות את גודל הבעיה. חשוב להיות עם יד על הדופק ולזהות כאשר נוצרים סימני רטיבות או נופלים פירורי בטון ברחבי המבנה. בכל מקרה, ברגע שמתקיימת סגרגציה, הבטון הופך לחלש, אזורים שלמים בו יכולים להפוך לחלולים וזוהי בעצם בעיה אמיתית שדורשת תיקון ברגע שמזהים אותה. ככל שתתעכבו בטיפול הבעיה ייגרם נזק גדול יותר למבנה בו אתם מתגוררים.

כיצד בעצם מטפלים בסגרגציה בבטון?

הפעולה הראשונה שצריך לעשות היא פעולת זיהוי מקום הבעיה. לאחר שהבנתם שאכן קיימת בעיה שצריך לתקן, יש לבדוק את קירות ורצפת המבנה במטרה למצוא את המקום בו נוצרה הסגרגציה ובהתאם לכך להתחיל לפעול על מקום זה. ראשית יש להקיש על הבטון בכדי למצוא את הנקודות החלולות או להבין היכן בדיוק נמצאת הרטיבות. לאחר מכן יש לקלף את שכבות הבנייה שנמצאות במקום בו מתקיימת הסגרגציה. שלב הקילוף צריך להתבצע בצורה מדויקת שכן קילוף מאסיבי מדי יכול לגרום לסגרגציה להפוך לגרועה יותר. יש להבין שפעולת התיקון אינה משתווית לפעולת הבנייה אלא פשוט נעשית בכדי לחסום בעיה קיימת. לאחר  הקילוף, יש להניח חומרי צמנט מיוחדים בעלי יכולות התקשות מהירה. לבסוף יש לבדוק כי אכן הבעיה נפתרה ולנסות להבין האם הרטיבות לא יכולה להתקיים לנוכח שכבת האיטום שהותקנה.

צילום: קובי סהר

עליכם מוטלת האחריות למניעת סגרגציה

סגרגציה בבטון מתקיימת בגלל ליקויים כאלו ואחרים בבניית המבנה ולכן בעת בניית הבית שלכם עליכם לוודא כי לא נותרים מקומות בנייה חלולים או חלשים. בנוסף, ברגע שלא תבדקו את הדרך בה נבנה הבית שלכם הרי שאתם מספרים לעצמכם שקר. תקלות תמיד יכולות לקרות ועליכם מוטלת האחריות להיות ערניים וחכמים על מנת לפעול בזמן לפני שהנזק יהפוך לבתי הפיך. יש להבין. סגרגציה בבטון במקרים קיצוניים יכולה לסכן את החיים שלכם ושל שאר האנשים שחיים לצידכם בבית.
פורטל בילדאין – אינדקס הבניה והעיצוב הגדול בדרום תוכלו לקבל מידע נרחב על שיטות ודרכי בניה עם עשרות מאמרים וטיפים לצד בעלי מקצוע מומלצים.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!