תפריט

עלות בניית בית פרטי

 

שיטת הבנייה המקובלת בישראל הינה שיטה בה השלד הוא מבטון מזוין המורכב מעמודי בטון קורות ותקרות. שיטה זאת מאפשרת בנייה באיכות טובה מאשר שיטות הבנייה של פעם שהיו מלבני סיליקט ומוטות פלדה אשר הונחו על היקרות ועליהם תקרת הבטון.

מה חשוב לקחת בחשבון בעת תכנון בית פרטי?

בעת תכנון בית פרטי חשוב לקחת בחשבון את העדפותיו האישיות של בעל הדירה, טעמו האישי בהתאם להעדפותיו של בעל הדירה ניתן להתאים את סגנון הדירה לאישיותו של בעל הדירה העתידי. אך בנוסף לכך חשוב לקחת בחשבון את כל אנשי המקצוע מסביב שאחראים על בניית הבניין ועולים לא מעט כסף. האדריכל שהוא דמות חשובה ועיקרית בתחום בניית בית פרטי אחראי על המידע מהרשות המקומית. ללא הנתונים של המבנה לא ניתן להתחיל בתכנון בניית הבית הפרטי. ריכוז כל הנתונים תוך כדי בדיקת אפשרויות בנייה, התייחסות לסביבה ותנאי השטח חשובים עד מאוד לבניית בית הפרטי. עוד כמות חשובה לתכנון הבית הפרטי הוא המהנדס, קונסטרוקטור אשר מכין את תוכניות בניית הבית אשר עוסקות בשלד לאחר בדיקת הקרקע ותכנון סוג היסודות, העמודים, תקרות, קורות בהתאם לתוכנית הבנייה של האדריכל ושל חישוב העומסים אשר יהיו על המבנה. מהנדסה החשמל אחראי על הכנת תוכניות הבניה המפורטות שכוללות נקודות חשמל, צנרת חשמל, מיקום ותכנון לוח חשמל וכן מערכות תקשורת חוץ ופנים. וכמובן מהנדסה האינסטלציה אשר מכין תכנית לאספקת מים  חמים וקרים, מערכת הביוב, את המיקום המדויק של הכלים הסינטרים, סוג ועובי הצנרת ועוד וכל זאת בהתאם לתוכנית הבנייה של האדריכל עצמו.

מהי עלות בניית בית פרטי?

עלות בניית בית פרטי  מתחלקת בין אנשי המקצוע השונים אשר מעורבים בתהליך בניית הבית. כך למשל עלות בניית בית פרטי של שטח בגודל 200 מ"ר ברמה הבסיסית ביותר יעלה לכם בין 4300-4800 למ"ר. אך אם תחליטו על בית בשטח גדול יותר עם תנאי גישה ורמת גימור גבוהה יותר המחיר יהיה גבוהה יותר. רק עלות אנשי המקצוע עולה לא מעט כסף. כך למשל תכנון אדריכלי של הבית יעלה לכם בין 16,000-40,000 ₪. מהנדס בין 8,000—2,000 ₪, יועץ אינסטלציה בין 4,000-6,000 ₪, מודד בין 3,000-4,000 ₪, הסכם פינוי פסולת עם אתר מורשה בין  1,500- 2,500  ₪ וכן עלויות נוספות לפני תחילת הפרויקט כמו: בדיקת קרקע וקידוחי ניסיון בין 3,000-5,000 ₪, תוכניות עבודה וקונסטרוקציה שנעות בין 9,000-13,000 ₪, מודד מוסמך לסימון קווי מגרשו וקו בניין, מפקח בנייה ועוד. לכן חשוב להקציב מראש תקציב מסוים בצד לעלות בניית בית פרטי, וזאת על מנת שיישאר לנו כסף לשלם לאנשי המקצוע השונים ולא ניתקע ללא כסף או נהיה מופתעים בעת מהלך הבנייה מעלות בניית בית פרטי. כמו כן, קחו בחשבון שהוותק של אנשי המקצוע משפיע רבות על עלות בניית בית פרטי. ככל שאנשי המקצוע שלכם יהיו עם ותק וניסיון בתחום בניית בתים פרטים כך עלות בניית בית פרטי תהיה גבוהה יותר ותשלמו יותר לאנשי המקצוע שלכם.

עלות בניית בית פרטי