קבלן גמרים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

עבור האדם מן הרחוב, פרויקט בניה נראה כמו פרויקט אחד גדול שמבוצע על ידי קבלן מבצע ראשי, אלא שבפועל מדובר בפרויקט שמורכב ממספר שלבים מרכזיים ועל כל שלב בהם, אחראי איש מקצוע שונה, בעל התמחות ספציפית בשלב הספציפי. מהם השלבים שעליהם מבוסס פרויקט בניה? מהו תפקידו של קבלן גמרים בפרויקט כזה ובאיזה שלב הוא נכנס לפעולה? מהי הדרך הנכונה ביותר לבחור קבלן גמרים? האם אתם, הלקוחות של הפרויקט כולו, צריכים לבחור כל קבלן וקבלן או שיש אלטרנטיבה טובה יותר? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של י.נ הנדסה, המספקת שירותי בנייה והנדסת בניין לענף הבנייה בכלל ולתחום הבנייה הפרטית בפרט.

קבלן גמרים

מהם השלבים השונים של פרויקט בניה טיפוסי?

פרויקט בניה טיפוסי מתחיל תמיד בשלב התכנון. בשלב זה בונים למעשה את הבית על גבי הנייר ומפרטים את כל הצורה שלו, המבנה שלו, המידות שלו, הפרופורציות, החומרים, העיצובים וכל פרט אחר שבסופו של דבר יאפשר לאנשי הביצוע לפתוח את התכנית ולדעת בדיוק מה עליהם לעשות. שלב זה מבוצע בליווי אדריכל ומהנדס בניין ובסופו מתגבשת תכנית בנייה. תכנית הבנייה משמשת כאמור בשלבי הביצוע של הפרויקט ומשמשת גם לצורך הוצאת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, שבתחומה מבוצע הפרויקט. השלב הבא הוא שלב של הכנת הקרקע, ובו מבוצעות עבודות עפר, תיאום עם ספקי תשתיות, הכנת תעלות ומיקומים לתשתיות מפתח, מדידות וסימון וכן הלאה.

לאחר שהקרקע מוכנה לבניה, מתחיל למעשה שלב השלד עם קידוח כלונסאות, החדרת כלונסאות ויציקת בטון לצורך יצירת יסודות המבנה. לאחר מכן שכבת בטון קל לבידוד המבנה מהאדמה, בניית בסיס המבנה, קירות המעטפת וקירות פנים, תקרות וגג המבנה. בסוף שלב השלד יש מבנה שלמעשה עומד על תילו, אבל עירום לחלוטין. כעת מגיע השלב בו אנו "מלבישים" את המבנה והופכים אותו לבית מגורים, וזהו למעשה שלב הגמר שבו נכנס לתמונה קבלן גמרים. בשלב הזה מבוצעות כל עבודות ההלבשה של הבית לרבות טיח, צבע, חיפוי, ריצוף, כלים סניטריים, מטבח, תשתיות חשמל ותקשורת, צנרת מים וביוב, דלתות, חלונות וכל האלמנטים האחרים שמעניקים לבית את הגימור הסופי שלו. לבסוף, מגיע שלב האכלוס, קבלת טופס 4 ומסירת מפתח ללקוח.

מהו תפקידו של קבלן גמרים בפרויקט בניה?

קבלן גמרים נכנס לתמונה למעשה אחרי שהמבנה עומד על תילו בסוף שלב השלד. קבלן הגמר אחראי על כל מה שקשור להלבשת קירות החוץ וקירות הפנים של המבנה, ואפשר להגדיר את תפקידו כהסתרת הבטון בצורה האטרקטיבית ביותר, המוקפדת ביותר והמקצועית ביותר. קבלן גמרים אחראי למעשה על שלב הטיח החשוב, שלב הצבע, שלב הריצוף, שלב חיפוי החוץ, שלב איטום המבנה ואיטום הגג, שלב הכלים הסניטריים, שלב צנרת המים והביוב, שלב תשתיות התקשורת והחשמל מתגים, שקעים ורשת, שלב ארונות המטבח, שלב חיפויי הפנים, שלב הצבע, שלב גופי התאורה, שלב החלונות והדלתות, שלב המעקות ולמעשה כל פריט אחר שבסופו של דבר יוצר את המראה הסופי והפונקציונליות הסופית של המבנה מבפנים ומבחוץ. חשוב לומר שכל פעולותיו של קבלן גמרים חייבות להתבסס על תכנית הבנייה, ואין שום החלטה מבנית שהקבלן מקבל על דעת עצמו. יחד עם זאת, קבלן גמרים מקבל שורה ארוכה של החלטות לגבי איך לעשות את זה, איך להשיג את התוצאה הנדרשת, באילו חומרי גלם להשתמש, עד כמה להקפיד על הסטנדרטים וכן הלאה.

קבלן גמרים

איך בוחרים קבלן גמרים?

כדי לבחור קבלן גמרים מקצועי ואמין, חשוב מאוד לבצע את הבחירה מתוך פנקס הקבלנים הרשומים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. בפנקס זה אמור קבלן הגמר להופיע תחת קטגוריית קבלן גמרים ובסיווג פרויקטים המתאים להיקף הפרויקט הספציפי מבחינה תקציבית. את הקבלן שלכם אתם יכולים לבחור מתוך פנקס הקבלנים ולאחר מכן לבצע תהליך של סינון, או לבצע תהליך של סינון תוך כדי הקפדה על כך שכל הקבלנים הפוטנציאליים הם קבלנים רשומים. בכל מקרה, אתם רוצים לעבוד אך ורק עם קבלן גמרים רשום ללא שום פשרה. המלצות, חוות דעת מקצועיות, עצה טובה מהאדריכל או המהנדס המלווה, כל אלה יכולים לסייע לכם, אבל אם אתם רוצים לעשות את הדברים בצורה הנכונה ביותר, כדאי להכיר את האופציה של ניהול פרויקט על ידי גורם מנהל מקצועי.

ניהול פרויקט מא' ועד ת'

כפי שתיארנו בתחילה, פרויקט בניה טיפוסי מורכב משורה של שלבים שונים, שעל כל שלב אחראי קבלן שונה ואיתו אנשי מקצוע נוספים. כל אחד מאלה צריכים להיבחר, מול כל אחד מהם יש לסגור את התנאים והמחיר ועל כל אחד מהם יש לפקח, לתאם ולוודא שהכל מבוצע בזמן ובצורה הנדרשת. תהיה זו לשון המעטה לומר שכאנשים פרטיים שאין להם שום ידע, ניסיון או היכרות עם ענף הבניין, אין לכם באמת היכולת לבצע את כל זה, בטח לא בצורה אפקטיבית. על כן, את פרויקט הבניה שלכם אתם רוצים להשלים בסיוע גורם מנהל מקצועי כדוגמת חברת י.נ הנדסה, המתמחה בניהול פרויקטים של בנייה והנדסת בניין ובכלל זה דואגת לכל שלבי הפרויקט משלב התכנון ועד שלב האכלוס והמסירה, לרבות גיוס קבלן שלד, קבלן גמרים, קבלני משנה שונים ואנשי מקצוע המעורבים בפרויקט כולו. במסגרת תהליך הניהול, דואגת חברת י.נ הנדסה לניהול של הפרויקט כך שהעבודה תתנהל בצורה יעילה וחלקה מבלי שאתם צריכים להתעסק בדבר. ניהול יעיל של הפרויקט, לרבות גיוס קבלן גמרים לשלב הגמר, מבטיח לכם את השלמת הפרויקט על פי לוחות הזמנים שהוגדרו ובתקציב שהוגדר ואף פחות מכך, וזאת בניגוד לפרויקט חסר ניהול, שבדרך כלל עולה יותר ואורך יותר זמן.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!