קבלן שלד

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

בכל תהליך בניה מעורבים כמה וכמה אנשי מקצוע ובהם גם קבלנים המתמחים בשלבים השונים של תהליך הבניה. אחד מהקבלנים החשובים יותר בתהליך זה הוא קבלן שלד, שאחראי למעשה על בניית השלד של המבנה. מה זה בדיוק שלד ומה הוא כולל? מדוע נדרש קבלן ייעודי לבניית שלד? איך נכון לבחור קבלן שלד? מי מפקח על עבודתו של קבלן השלד? האם כדאי ונכון לשכור קבלן שונה לכל שלב של הפרויקט, או שכדאי לשכור פונקציה ניהולית שתנהל עבורכם את הפרויקט כולו? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת י.נ הנדסה.

מה זה בדיוק שלד ומה הוא כולל?

מבנה בטון הוא מבנה שכל כולו הוא שלד אחד גדול והסיבה היחידה שאנחנו לא רואים את השלד הזה היא שאנחנו "מלבישים" את השלד בשכבות חיצוניות כמו טיח, צבע, ריצוף, ריהוט וכן הלאה. שלד המבנה כולל בתוכו את כל יציקות הבטון החל מהקצה התחתון של יסודות המבנה ועד הקצה העליון של גג המבנה ובכלל זה יסודות, בסיס מבנה, קירות מעטפת חיצוניים, תקרות, קירות פנים (מחיצות) וגג המבנה. שלד המבנה כולל גם קירות תמך ועמודי תמך מיציקת בטון, אותם ממקמים במיקומי מפתח בהתאם לתכנון ההנדסי של המבנה. בתחילת שלב השלד אין למעשה מבנה כלל ובסופו יש מבנה שלם שעומד על תילו וכעת רק צריך "להלביש" אותו, מהלך שאותו משלימים במסגרת שלב הגמר.

ככלל, תהליך בניית השלד מתחיל בסימון השטח על ידי מודד מוסמך, על מנת למקום את קווי המתאר של המגרש והמיקומים המדויקים לביצוע קידוח כלונסאות ויציקת יסודות בטון. לאחר מכן מוחדרים הכלונסאות אל הקדחים, יוצקים בטון כדי למלא אותם ויש לנו יסודות למבנה. בשלב הבא מיישמים שכבה של בטון קל לבידוד המבנה מן האדמה ובונים את בסיס המבנה, שגם הוא עשוי מכלונסאות ברזל ויציקת בטון על כל שטח המבנה. בשלב הבא יוצקים את קירות הפנים וקירות המעטפת בהתאם לתכנית הבנייה, לרבות קיבוע מפתחי חלונות ודלתות וכל אלמנט אחר שמיועד להעברת תשתיות וכדומה. בשלב הבא משלימים את התקרה והגג ובזה למעשה מסתיים שלב בניית השלד. על כל זה מנצח קבלן מתמחה אחד שנקרא קבלן שלד, וכל ייעודו הוא לבנות את שלד המבנה.

מדוע נדרש קבלן שלד ייעודי לטובת בניית השלד?

כאמור, תהליך הבנייה כולל בתוכו שורה של שלבים ותחומי התמחות ולאף קבלן אין את הידע, ההיכרות והניסיון עם כל השלבים האלה גם יחד. בהתאם לכך, בכל פרויקט בנייה יש לשלב מספר קבלנים ואנשי מקצוע, כשכל אחד מביא אל הפרויקט את ההתמחות שלו ובכלל זה קבלן שלד, המתמחה בכל השלבים של בניית השלד ובכלל זה סימון על ידי מודד מוסמך, יציקות בטון, פיקוח של מהנדס קונסטרוקטור וכן הלאה. גם קבלן שלד עצמו לא מבצע את כל האלמנטים בתהליך בניית השלד בעצמו, ונעזר למשל בקודחי כלונסאות מומחים, במעבדות לבדיקת בטון וכלונסאות, ביועצי קרקע וכדומה. אבל השלד, כשלב שעומד בפני עצמו, מחייב התמחות ספציפית אותה מחזיק קבלן שלד שזהו תחום ההתמחות שלו.

קבלן שלד

איך בוחרים קבלן שלד?

כל תהליך בחירה של קבלן, בין שמדובר בקבלן שלד ובין שמדובר בכל קבלן אחר, חייב להתחיל בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון. בפנקס זה מופיעים שמותיהם של כל הקבלנים הרשומים בישראל ובכל פעולת בנייה שאתם מבצעים, לבטח כאשר מדובר בפעולת בנייה כל כך חשובה ומרכזית כמו בניית שלד, אתם רוצים לוודא שהקבלן המבצע הוא קבלן רשום המופיע בפנקס הקבלנים. קבלן רשום הוא קודם כל קבלן שעבר תהליך של בחינת יכולות ועמד בכל הקריטריונים שהגדיר רשם הקבלנים לצורך רישום כקבלן רשום. שנית, מדובר בקבלן שאוחז בידיו את הנכס של קבלן רשום ויעשה את כל מה שצריך כדי לשמר את הנכס הזה. ככל שזה נוגע לכם, המשמעות היא שהקבלן הרשום שתבחרו יפעל מולכם בצורה מקצועית, אמינה ומהימנה על מנת שלא לסכן את מעמדו כקבלן רשום. מעבר לכך, המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות מאוד לסייע לכם בהתמקדות במספר קבלנים פוטנציאליים ואז גם יהיה עליכם לנהל שיחות רקע לכל קבלן פוטנציאלי, על מנת לבחור את המתאים לכם ביותר. לבסוף, המחיר הוא כמובן שיקול מרכזי בבחירת קבלן שלד, וישנם פערים גדולים במחירים שמציעים הקבלנים השונים. אתם בהחלט רוצים למצוא את הקבלן שמציע לכם את המחיר האטרקטיבי ביותר, אבל בכל מקרה לא על חשבון היותו קבלן רשום.

ניהול כולל של הפרויקט – הדרך הטובה ביותר להשלמת השלד והפרויקט כולו

קבלן שלד הוא רק אחד מהקבלנים ואנשי המקצוע הנדרשים בכדי להשלים פרויקט בניה ואחד האתגרים המרכזיים בכל פרויקט בניה כזה, הוא לגייס את כל אנשי המקצוע, לתאם מולם ציפיות גם ברמה המשפטית, לתאם ביניהם ולשמור על זרימה יעילה וחלקה של תהליך הבניה משלב לשלב ובין השלבים השונים בתוך כל שלב. כאשר אתם בוחרים לבצע את הפרויקט שלכם בעצמכם, אתם למעשה לוקחים על עצמכם את התהליך המורכב של בחירה, סגירה ופיקוח על כל איש מקצוע בנפרד, מה שיכול להבטיח כמעט בוודאות חוסר יעילות משווע ובזבוז כספים שיכולים להצטבר לסכומים גבוהים מאוד בתום הפרויקט.

בהיבט זה, ניהול מרכזי באמצעות חברה מומחית כמו י.נ הנדסה, היא הדרך הטובה ביותר עבורכם להשלים את פרויקט בניית הבית הפרטי שלכם. חברת י.נ הנדסה לוקחת על עצמה את כל שלבי התהליך, משלב התכנון, דרך שלב השלד ועד שלב הגמר והאכלוס, מגייסת עבורכם את כל הקבלנים ואנשי המקצוע הנדרשים, לרבות קבלן שלד, ומנהלת עבורכם את הפרויקט במישור התפעולי, לוגיסטי, מקצועי ותקציבי.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!