תקרת צלעות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

המונח "תקרת צלעות" מתייחס לטכניקת בניה. בשיטה זו משתמשים בבטון ובלוקים למילוי והתוצאה המתקבלת היא תקרה קלת משקל. בתהליך יוצרים רצף של קורות אשר מצטלבות זו עם זו ובניהן מניחים את הבלוקים שנבחרו כמתאימים למבנה. מבחינת המראה (של השלד בלבד), התקרה תיראה כמו צלעות או רשת של בטון. לאחר שהרשת מוכנה אפשר להניח בתוכה את הבלוקים.

היתרונות הבולטים של בניה מסוג זה בא לידי ביטוי קודם כל במשקל. השיטה מפחיתה בצורה משמעותית את המשקל העצמי של התקרה. בתקרת בטון מלא, המשקל של התקרה משמעותי, מה שגורם לעומס משמעותי. הקטנת העומס מתאפשרת תודות לשילוב בין שני חומרים, האחד כבד (הבטון) והשני קל באופן יחסי (הבלוק). המשקל של הבלוק נמוך בכ-2 טון למ"ק לעומת הבטון.

חלקי התקרה

תקרת צלעות מנצלת את הבטון בצורה הטובה ביותר. הלחיצה שלו מוצלחת יותר לעומת תקרה העשויה מבטון בלבד. התכנון שלה יתבצע מבעוד מועד ויש צורך כמובן בידע הנדסי כדי לבצע את התכנון של התקרה. אנשי המקצוע יוציאו את התכנון לפועל. התקרה עצמה מורכבת ממספר אלמנטים: צלע ראשית, צלע מחלקת וקורות סמויות (סמכים פנימיים).

בסיום העבודה לא ניתן להבחין בין חלקי התקרה השונים והיא נראית כמקשה אחת חלקה. עם זאת, על הקבלן המבצע לתכנן היטב את העבודה מראש ולהזמין את כל החומרים הנדרשים בזמן. את היציקה בסיום ההכנה יש לבצע ביום אחד ולכן ישנה חשיבות רבה להכנה מקצועית.

יתרונות תקרת צלעות

היתרונות הגדול ביותר של תקרה מסוג זה הוא ההתאמה שלה למפתחים גדולים. המשקל הקל שלה נמוך באופן משמעותי לעומת החלופה, תקרה מקשית. ברגע שהמשקל נמוך, אפשר להתמודד עם מפתחים גדולים ולתת מענה יעיל למבנים שונים ולתת פתרון אדריכלי איכותי.

יתרון נוסף הוא יתרון אדריכלי. התקרה מתבצעת ללא קורות בולטות, מה שמוביל לתוצאה של תקרה חלקה לחלוטין. לבסוף, איכות הבידוד של התקרה גבוהה יותר לעומת האפשרות החלופית. בכל בית ומבנה בישראל יש משמעות לבידוד כאשר החיסכון בא לידי ביטוי לאורך שנים במגורים בבית.

חסרונות השיטה

על אף ששיטה זו מתאימה לשלל מבנים והיא מעניקה מראה מרשים ובידוד ברמה גבוהה, ישנם מספר חסרונות. הראשון הוא זמן העבודה הנדרש. הקבלנים צריכים להיות סבלניים יותר בעבודה מסוג זה וכן לדעת כיצד להניח את הברזל בצורה המבוקשת. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בהצעת המחיר. באופן טבעי, ככל שאנשי המקצוע צריכים לעבוד יותר, כך יהיה עליך לשלם עבור זמן העבודה.

במקרה של בחירה בשיטה זו חשוב מאד לשים לב כי אנשי המקצוע מכירים את סוג העבודה וכי כבר ביצעו עבודות דומות. נדרשת מידה רבה של סבלנות והתמחות בסגנון בניה זה כדי להגיע לתוצאה הרצויה. מבחינתך, חשוב מאד לוודא כי הקבלן המבצע מתמחה בסוג זה של תקרות.

אנשי המקצוע הנדרשים לצורך הבניה

ההחלטה כיצד לבנות את התקרה היא החלטה הנדסית אשר תתקבל על ידי הקונסטרוקטור. לאחר שהוא יבחן את התוכניות הוא יוכל לבצע את החישובים הנדרשים ולקבוע האם יש צורך לבנות תקרת צלעות. במידה וכן יהיה עליך למצוא את הקבלן המתמחה בתחום זה. לא כל קבלן מכיר את דרישות הבניה הספציפית הזו ולכן יש למצוא בעל מקצוע שכבר ביצע עבודות דומות.

כדי לעזור לך למצוא קבלן מתאים הקמנו את המרכז לבניה פרטית. לאחר שבחנו בעלי מקצוע רבים שיוכלו ללוות אותך בשלבי הבניה השונים, ריכזנו אותם ברשימת ספקים אחת. כל שעליך לעשות הוא לבחור את בעל המקצוע הנדרש עבורך מתוך הרשימה.

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
התקשרו עכשיו

צריכים ממד או מיגונית ?

עידן מיגון מציעים מגוון פתרונות מיגון מתקדמים ואמינים
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!