חומרי בניין איכותיים לגימור מושלם של הבית החדש

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

משפצים או בונים בית חדש? אל תתפשרו על איכות חומרי הבניין והאביזרים השונים, כיון שהם יקבעו הרבה מאוד לא רק ממראה הבניין אלא גם מעמידותו לאורך שנים רבות, והצורך שלכם להשקיע בו גם בעתיד.

אומרים, שלהליך של שיפוצים או בנייה בכלל, אפשר לדעת איך נכנסים, אבל לעולם אי אפשר לדעת איך יוצאים.

אפשר להסכים עם האמרה הזו או שלא (ואנחנו מאמינים שבתכנון נכון ופיקוח טוב אפשר בהחלט לתכנן היטב מראש גם את ההוצאות) אבל לעיתים קרובות אנשים – בעיקר מי שאינם מקצועיים – מוצאים את עצמם בחסר תקציבי דווקא בשלב הגמר.

freepik

באופן טבעי, בעלי בתים ודירות רבים מתחילים את עבודות הבנייה וההקמה של בניין חדש או שיפוץ מקיף, כאשר הכיסים שלהם מלאים והתקציב ברור. מה שקורה הוא שבמהלך הזמן מתגלים צרכים שלא נחזו מראש או שבעלי הבית רוצים לערוך שינויים בתוכנית המקורית, ואז נפרצת מסגרת התקציב.

במצב הזה, רבים מגיעים לשלב הגמר כאשר הם בגרעון, והם מתחילים לחפש איפה הם יכולים לחסוך ובמה. כך למשל, אנחנו רואים הרבה בירות ובתים עם מנורות חשופות תלויות מהתקרות: גופי תאורה הם הדבר האחרון שמתקינים, ורבים מגיעים לשלב הזה במצב שבו פשוט אין להם יותר כסף. 

אז מה עושים? איך מבטיחים גימור מושלם של בית חדש?

ראשית חוכמה, לא מוותרים על איכות, גם לא בשלב הגמר

חייבים להבין שחומרי בניין איכותיים לא משפיעים רק על מראה הבית החדש, אלא גם על העמידות שלו לאורך זמן ועל הצורך בהשקעה בו.

כולם מבינים שצריך בלוקים בעלי תו תקן, אבל פחות אנשים מבינים את הצורך בשכבה של צבע יסוד או פריימר על הקירות או חומרי איטום מודרניים, מהדורות החדשים.

ומה קורה אז? הניסיון של קבלן הצבע לחסוך ולא להניח פריימר, גורם לכך שאחרי שנה או שנתיים הצבע נפרד מהקיר, פשוט כך.

שימוש "קמצני" בדבק קרמיקה גורם לחללים מתחת לאריחים או מרצפות, לשברים ובעיות אחרות. שימוש בחומרי איטום מיושנים (אבל זולים) גורם לכך שצריך לבצע איטומים חוזרים בכל שנתיים או שלוש, ולא במרווחים של עשר שנים ויותר.

התקנתם צינורות אינסטלציה איכותיים בשלב ההקמה? השתמשתם רק בבלוקים שיש להם תו תקן? המשיכו בגישה הזו גם בשלב הגמר.

תכננו מראש את נושא עבודות הגמר

לדוגמא: אם אתם משפצים או בונים בית בירושלים, חפשו חנות חומרי בניין בירושלים באינדקס B144 עסקים שיש לה כל המגוון של החומרים והאביזרים שאתם צריכים.

שבו עם אנשי החנות ובקשו להבין מהם מה ההפרשים במחיר בין סוגי החומרים והאביזרים השונים שאתם צריכים. דבקים לרצפה, למשל, או טיח צבעוני מסוג כזה או אחר ואפילו רובה אקרילית מול רובה אפוקסית. הבינו מה ההבדלים בין החומרים השונים ואז תוכלו להחליט איפה אתם שמים דגש, ועל מה.

באופן כזה גם יהיה לכם 'אופק' תקציבי לשלב הגמר: בעזרת אותם מומחים מאותה חנות חומרי בניין בירושלים תוכלו לדעת כמה כסף אתם חייבים לסגור כדי להגיע לשלב גמר בביטחון.

התייעצו גם עם הארכיטקט שלכם בנושא הזה, וכמובן שגם עם הקבלן. לעיתים נדמה לנו שארכיטקטים רואים רק את הצדדים העיצוביים, ולא יודעים להצביע על חומר או אביזר יותר איכותי או פחות, אבל זה לא בהכרח נכון.

בצורה דומה, קבלנים בהחלט מכירים את החומרים הטובים ביותר לעבודות השונות שהם מבצעים. אל תפסלו על הסף הצעות יקרות יותר, אבל כאלה שיבטיחו שימוש בחומרים טובים.  

קחו אנשי מקצוע טובים

אל תוותרו על איכות העבודה.

הבאנו למעלה את הדוגמא להנחת הקרמיקה או צביעה: אין קיצורי דרך, בוודאי שלא בשלב הגמר, ולא חסרות דוגמאות – אפילו קטנות:

אם לא מחכים שהטיח יתייבש ואם לא הונח דבק איכותי שמאפשר עבודה מדויקת וטובה, הקרמיקה לא תדבק בצורה טובה.

אם לא צובעים שכבה של פריימר, הצבע ייפרד. וגם אם צובעים פריימר ועושים את זה לא נכון, מקבלים טפטופים, שאותם רואים אחר כך דרך שכבת הצבע.

הנחה לא נכונה של אריחים או בחירה לא טובה של מרווחים ביניהם יהיו בכייה לדורות: אתם תמיד תראו את אותם מקומות "קטנים" שבהם האריחים לא נחתכו היטב או את סידור הנחת הרצפה, שהיה שגוי.

לכן, אם אתם יכולים לבצע פיקוח בעצמכם, מה טוב. אם לא, מצאו קבלן שאתם יכולים לסמוך עליו, שיש לו המלצות ותיק פרויקטים מרשים ועדכני ועבדו איתו. אם לא, קחו מישהו שיכול לתת לכם שרות של פיקוח בנייה אמין וטוב.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753265

לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו - ונציג יחזור בהקדם

החזון שלנו

לרשותנו צוות של מהנדסי בניין והנדסאי בניין לרבות מהנדסים בעלי הסמכת קונסטרוקטור. צוות המקצוענים שלנו מאפשר לנו לבצע פיקוח בנייה בכל פרויקט ובכל היקף, לרבות דירות פרטיות במודל בנה ביתך, פרויקט בנייה מסחרי של עשרות, מאות או אלפי יחידות דיור, מבני מסחר, מבני תעשייה ומבני ציבור. צוות אנשי המקצוע שלנו פועל בכל רחבי הארץ ומותאם ללקוח על פי צרכיו ועל פי מאפייני הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין ואנו נספק לכם את כל התשובות הנדרשות לכם על מנת להבין בדיוק את אופן ביצוע הפיקוח, את הערך שלו לפרויקט שלכם ואת האופן בו אנו מוודאים שכל הקורה במסגרת הפרויקט עולה בקנה אחד עם האינטרסים החשובים ביותר שלכם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישה עם הצוות המקצועי.

-י.נ הנדסה-

בלוג
י.נ הנדסה

דק סינטטי צבעים

מה שהחל כטרנד הפך לאלמנט עיצובי שאי אפשר לוותר עליו, והיום אפשר למצוא אותו בחצרות רבים בישראל. הדק הסינטטי, על שלל היתרונות שיש לו להציע,

פינוי אסבסט: מאיפה מתחילים?

פינוי אסבסט הוא משימה קשה. זה לא תופעה שכיחה ברוב המקומות. בשל הקושי בפינוי האסבסט, התהליך מצריך פעמים רבות עזרה מקצועית, שעלולה לעלות ביוקר ולאורך

התקשרו עכשיו